מצוקי ביצ'י הד - איסטבורן - אנגליה

מצוקי ביצ'י הד - איסטבורן - אנגליה

בסמוך לעיירה איסטבורן נמצאים שני קטעי חוף בהם ממוקמים מצוקי גיר לבנים מרשימים ביופיים, מן היפים ביותר לאורך חוף הים של אנגליה. שמו של קטע החוף הראשון הוא ביצ'י הד (Beachy Head), ויד ממערב לו נמצא קטע החוף שקיבל את השם שבע האחיות (Seven Sisters). ברוב הסרטים או הסדרות בהן מתייחסים אל המצוקים של דובר (Cliffs of Dover), בדרך כלל מציגים את המצוקים של אזור איסטבורן, מאחר והם (באמת) הרבה יותר מרשימים ממצוקי דובר עצמם.

את המסלול מתחילים ברכב בעיר איסטבורן, משם ממשיכים מערבה לאורך הכביש העובר לאורך החוף. כאשר הכביש עולה ומתרחק מן החוף ממשיכים איתו כשהוא מתפתל במעלה ההר, עד שמגיעים לפניה שמאלה עם שלט המפנה אל ביצ'י הד. נוסעים בכביש, ואת התחנה הראשונה כדאי לעשות כאשר רואים מצד שמאל של הכביש מגדלור.

כאן כדאי להחנות, ותחילה ללכת שמאלה לאורך המצוק, ולראות את המגדלור הממוקם על סלע במים. לאחר מכן כדאי לעלות לכיוון השני אל המגדלור הממוקם בראש מצוק ביצ'י הד.

לאחר מכן כדאי להמשיך בכביש עד שמגיעים לכניסה אל חניון שלידו בית קפה. כאן ניתן להחנות את הרכב, ולרדת במדרגות מסודרות אל החוף. ניתן ללכת לאורך החוף, ולהנות מן המצוקים הלבנים המרשימים.