טרקר - טיולים בארץ ובעולם

ארגנטינה - מדריך טרקר

מבין מדינות דרום אמריקה, ארגנטינה היא האהובה עלי. המטייל בה ימצא יופי מדהים, תרבות עשירה, ואוכל שאין שני לו.

ארגנטינה עשירה במשאבים טבעיים, ורמת החינוך בה מצויינת. להבדיל מפרו או בוליביה, ארגנטינה אינה קשה לטיול, גם למטייל המפונק ביותר. חובבי התרבות יהנו מריקוד הטנגו (שמקורו בארגנטינה), חובבי הספורט יהנו מכדורגל ארגנטינאי משובח, חובבי הטבע יהנו מטרקים עוצרי נשימה והאוכל המשובח של ארגנטינה לא ישאיר את חובבי האוכל רעבים...

הגאוגרפיה של ארגנטינה

ארגנטינה נמצאת על החוף הדרום-מזרחי של דרום אמריקה. היא גובלת בברזיל, אורוגוואי, פראגוואי ועם בוליביה בצפון ובמזרח, גבולות הנקבעים על פי תוואי הנהרות שעוברים ביניהם, וגובלת עם צ'ילה במערב ברצועת רכסי האנדים. אוכלוסיית ארגנטינה מונה 38 מליון תושבים, ושטחה כ-2.77 מליון קמ"ר (להשוואה - שטחה של מדינת ישראל הוא כ-21,000 קמ"ר), והיא המדינה השמינית בגודלה בעולם.

שפתה הרשמית של ארגנטינה היא הספרדית.

נתונים טכניים

קידומת טלפון בינלאומית: 54
הפרשי שעות מהארץ: -5 שעות
מתח חשמלי: 220V

מתי לטייל בארגנטינה

צריך לזכור כי ארגנטינה נמצאת בחצי הכדור הדרומי, ולכן עונות השנה הפוכות מבארץ. העונה המומלצת לטיול בפטגוניה וארץ האש (דרום ארגנטינה) היא העונה החמה והיבשה - דצמבר-מרץ. בדרום ארגנטינה עלול להיות קר גם בקיץ! לאורך כל השנה נושבות שם רוחות עזות.

ארגנטינה יכולה להיות נעימה גם בעונות המעבר (אוקטובר עד נובמבר ואפריל עד מאי), ואף בחורף. גודלה של ארגנטינה מאפשר טיול בה כל השנה, ובחורף אפשר להתרכז בצפון החם, ובמיוחד במפלי איגוואסו ואזור סלטה.

מעברי גבול ובירוקרטיה

ארגנטינה מעניקה לישראלים אשרת שהיה אוטומטית ל-90 יום עם הכניסה אל ארגנטינה. ניתן להאריך את הויזה במשרדי ההגירה בעוד 90 יום נוספים תמורת תשלום.

מעברי הגבול של ארגנטינה עם המדינות השכנות פשוטים וכרוכים בבירוקרטיה מינימלית.

שגרירות ישראל - ארגנטינה

טלפון: 54-11-43382500
פקס: 54-11-43382633

אתר שגרירות ישראל - ארגנטינה
info@buenosaires.mfa.gov.il


עלויות טיול בארגנטינה

ארגנטינה חזרה להיות מדינה יקרה באופן יחסי, ולכן 1200$-1800$ לחודש יספיקו לרוב התרמילאים. כמובן שהתקציב תלוי בהוצאות מיוחדות, כמו טיסות פנים.

המטבע בארגנטינה נקרא פסו ($1 = כ-5.81 פסו נכון לאוקטובר 2013).

  • קחו איתכם כרטיס אשראי, ובמידת האפשר כרטיס נוסף של חברה אחרת לגיבוי. לדוגמא כרטיס ויזה וכרטיס מאסטרכארד. כמעט בכל עיירה יש כיום מכשיר כספומט פעיל ממנו תוכלו למשוך כסף.
  • את הכסף לשימוש שוטף, מישכו בכרטיסי אשראי בכספומטים. עמלת השימוש בכספומט היא עבור פעולה, אז הוציאו סכום גדול בכל פעם.
  • עדיף להוציא כסף מקומי, כך נמנעים מעמלת חליפין נוספת בעת ההמרה מדולרים לכסף מקומי אצל חלפן.

  • אם אפשר לשלם בכרטיס אשראי ולא במזומן - עשו זאת. זו העמלה הנמוכה ביותר שניתן לשלם על המרת מטבע.
  • כדאי להחזיק במקום מוסתר כ-$200 בשטרות של $100 או שטרות קטנים יותר, למקרה שמגיעים למקום בו אין כספומטים (נדיר).
  • המחאות נוסעים שבעבר היו שימושיות בדרום אמריקה, כמעט ואינן מכובדות יותר, ולכן לא כדאי לקחת אותן.

תחבורה והגעה ממקום למקום

המרחקים בארגנטינה ממקום למקום הם עצומים, ולכן תחבורה היא שיקול עיקרי. את רוב הנסיעות בתוך ארגנטינה כדאי לעשות באוטובוסים. את הנסיעות הארוכות יותר כדאי לעשות באוטובוס מיטה (Cama Bus) שלא עושה עצירות מאחר והשירותים הם בתוך האוטובוס, והאוכל מוגש לכיסאות כמו במטוס. גם המושבים הם כמו במחלקת עסקים במטוס (שלושה בשורה).

כדאי לתכנן לפחות על טיסה פנימית אחת במהלך הטיול בארגנטינה. אני ממליץ על טיסה מאושוויה (הנמצאת בדרום - ארץ האש) חזרה צפונה עד טרליו (אמצע הדרך לבואנוס איירס). אם זו הטיסה אותה אתם מעוניינים לקחת, הזמינו כרטיסים כמה שניתן מראש - בעונה העמוסה הטיסות היוצאות מארץ האש עמוסות מאד!

כדאי לשכור רכב באזור ברילוצ'ה לסיור באגמים באזור. עם זאת, כדאי להיזהר מהחברות הקטנות (והזולות!) הפזורות בעיר. הסיבה לכך היא רמת תחזוקה נמוכה של הרכבים, והעובדה כי הסיכוי לקבל מהם רכב חלופי במקרה קלקול - קטנה. נושא זה חשוב במיוחד אם אתם קצרים בזמן.

אם אתם משלבים נסיעה דרומה עם חצייה אל צ'ילה, כדאי לקרוא את הטיפים בנושא תחבורה בצ'ילה. ניתן, אגב, לחצות את הגבול בין ארגנטינה וצ'ילה ברכב שכור. אופציה מעניינית היא לשכור רכב בעיר ברילוצ'ה, לסוע דרומה בקרטרה אוסטרל, ולהחזיר אותו בדרום - בלוס אנטיגואוס.

כללי זהירות

  • המנעו מלהגיע לפרברים של הערים הגדולות.
  • הזמינו מוניות בטלפון - המנעו מעצירת מוניות ברחוב.
  • אל תקחו עליכם דברי ערך אם אין צורך. צילום של הדרכון מספיק.

(עדכון אחרון: אוקטובר 2013)

אהבת את הדף על ארגנטינה?

חיפוש באתר:

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.