טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אגם טונלה סאפ - מדריך טרקר

תמונות מאגם טונלה סאפ

מקדש פנום-סמפאו - Phnom Sampeau Temple מקדש פנום-סמפאו - Phnom Sampeau Temple מקדש בנאן - Wat Banan מושבת עטלפי פירות רכבת מקומית אגם טונלה סאפ - Tonle Sap Lake אגם טונלה סאפ - Tonle Sap Lake אגם טונלה סאפ - Tonle Sap Lake אגם טונלה סאפ - Tonle Sap Lake אגם טונלה סאפ - Tonle Sap Lake

(Tonle Sap Lake and Battambang)

אגם טונלה סאפ ("האגם הגדול") הוא אחד מפלאי הגאוגרפיה העולמית. מדהים באגם זה הוא כי בתקופה הגשומה בשנה, הופך נהר טונלה סאפ את כיוון זרימתו, ובמקום לנקז את האגם הוא מציף אותו תוך הגדלת שטח האגם כמעט פי עשר, מה שהופך את אגם טונלה סאפ למקווה המים המתוקים הגדול בדרום מזרח אסיה.

הצפה מחזורית זו של השטחים ליד האגם הופכים אותם לפוריים ביותר, ובכל שנה מתווספת בהם שכבת אדמה חדשה ופוריה. האגם הוא ליבה של החקלאות הקמבודית.

ההגעה אל אגם טונלה סאפ

שייט על האגם הוא אמצעי תחבורה חשוב במיוחד במדינה בה הכבישים במצב רע כמו בקמבודיה. האגם משמש את המטיילים למעבר בין הערים סיאמ ריפ (שם נמצאים מקדשי אנגקור), בטנבאנג ופנום-פן באמצעות סירות.

השייט בין סיאמ ריפ ובין העיר בטנבאנג מומלץ ביותר. השייט עובר בתחילה על האגם, ואז ממשיך לאורך נהר עד ההגעה לבטנבאנג. השייט מאפשר להתרשם מקרוב מחיי האגם והנהר העשירים.

בטמבאנג - Battambang

העיר בטמבאנג היא השניה בגודלה בין ערי קמבודיה. העיר עצמה שקטה יחסית, ולא רבים המטיילים העוצרים בה בדרך בין סיאם ריפ לבין פנום-פן.


למי שבכל זאת מגיע לעיר, אפשר לארגן יום סיור מעניין בסביבה. יום סיור מסוג זה נעשה באמצעות השכרת אופנוע עם נהג. יום כזה יכול לכלול את הדברים הבאים:

 • מקדש פנום-סמפאו
  Phnom Sampeau Temple
  מקדש זה נמצא כ-25 ק"מ מהעיר, וממוקם על שפת מצוק. המקדש עצמו די חדש, ובאיזור ישנם מספר שרידים לתקופת המלחמה בקמבודיה. ניתן לראות תותחים ישנים ולבקר במערה בה נרצחו קמבודים רבים מימי משטר החמר-רוז'. במערה נמצא כלוב ובו שרידי עצמות וגולגלות של הנרצחים. ניתן לראות עדיין את חוטי החשמל ששימשו לקשירת ידיהם בזמן הרצח.
 • מקדש בנאן
  Wat Banan
  מקדש מן המאה ה-10 לספירה נמצא ממערב לעיר. המקדש ממוקם על פסגת גבעה קטנה, עם גרם מדרגות תלול העולה אליו.
 • מושבת עטלפים
  בדרך חזרה ניתן לעבור במנזר שלידו עץ עליו נמצאים דרך קבע עשרות עטלפי פירות. המיוחד בעץ הוא כי הוא נטול עלים, כך שניתן לראות את העטלפים בבירור.
 • הרכבת המקומית
  ניתן גם לעבור ליד מסילת הרכבת עליה מפעילים המקומיים רכבת משלהם.

אהבת את הדף על אגם טונלה סאפ?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.