טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אגם טיטיקקה - מדריך טרקר

(Lago Titicaca)

אגם טיטיקקה השוכן בין הרי האנדים על הגבול בין בוליביה לפרו הוא האגם הגבוה ביותר בעולם (3,821 מטרים מעל פני הים) בו ניתן לשוט באוניות וסירות. האגם הוא גם האגם הגדול ביותר בדרום אמריקה (מבחינת נפח המים), ושטחו כ-8300 קמ"ר.

מקור השם "טיטיקקה" אינו ברור, אך מתורגם כ"סלע הפומה" או כ"צוק עופרת".

בחלקו הדרומי של האגם נמצאים מיצרי טיקינה (Strait of Tiquina), ואוטובוסים ומשאיות מועברים בין שני צידי המיצר לאורך כ-800 מטרים על גבי סירות (חוייה די מעניינת).

אחד הדברים המעניינים לראות באגם הוא את סירות קני הסוף אותם בונים המקומיים מקני סוף הנאספים לאלומות, מהן נבנות הסירות.

אי השמש - Isla del Sol

אי השמש (Isla del Sol) ממוקם בחלקו הדרומי של אגם טיטיקקה, והוא האי הגדול ביותר באגם. האי הוא אי סלעי והררי, שחופיו מלאי מפרצים יפיפיים. באי חיות בסך הכל כ-800 משפחות המתפרנסות בעיקר מחקלאות. על פי מסורת האינקה, אי השמש הוא מקום הולדתם של שני בני האינקה הראשונים (Manco Cápac ו-Mama Ocllo).

על האי יש מעל 80 חורבות ארכיאולוגיות שרובן מתקופת האינקה (המאה ה-15 לספירה), וחלקים גדולים מהאי מכוסים בטראסות עתיקות ששימשו להשקיה.

בין ההריסות על אי השמש ניתן למצוא את הסלע הקדוש (Chicana, Kasa Pata, או Pilco Kaima), מבנה בצורת מבוך, שלפי מסורת האינקה הוא מקום הולדתו של אל השמש.


אגם טיטיקקה - פרו אי השמש - Isla del Sol אי השמש - אגם טיטיקקה - בוליביה המבוך (The Labyrinth) - אי השמש - בוליביה אי השמש - אגם טיטיקקה - בוליביה אוטובוסים חוצים את אגם טיטיקקה על גבי סירות אגם טיטיקקה - פרו אגם טיטיקקה - פרו

באי השמש אין מכוניות או כבישים, ולכן כל הסיור באי מתבצע בהליכה בלבד. קיים שביל החוצה את האי מצפון לדרום, הנקרא דרך האינקה (Inca Route). מדובר בהליכה של בין חצי יום ליום (תלוי בקצב ההליכה), העוברת בין נופים מדהימים. לדעתי שווה לישון באי שני לילות בכדי לנצל את היום כולו להליכה.


כיצד מגיעים

אי השמש נמצא כיום תחת שלטון בוליביה, ולכן בכדי להגיע אליו צריך לצאת מן הצד הבוליביאני של האגם, כך שאם אתם מגיעים מפרו, צריך לחצות את הגבול קודם לביקור באי.

ההגעה אל האי מתבצעת באמצעות סירות מנוע מהירות שיוצאות מהעיירה קופקבנה (Copacabana), הקרובה אל נקודת המעבר בין בוליביה לפרו. הסירות מגיעות אל כפר קטן בצפון האי בשם צ'לפמפה (Challapampa) שם ניתן גם לישון (לא מאד מסודר!), בכדי לנצל יום שלם להליכה באי (למרות שניתן לטייל באי כסיור יום). העליה מן הסירות אל האי היא עליה מעט תלולה, ולכן למי שמגיע עם ציוד כבד העליה יכולה להיות קשה.


(עדכון אחרון: אוגוסט 2016)

אהבת את הדף על אגם טיטיקקה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.