טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אומרו - מדריך טרקר

(Oamaru)

העיירה אומרו (Oamaru) היא היישוב הגדול ביותר באזור צפון אוטגו על החוף המזרחי באי הדרומי של ניו זילנד. משמעות השם היא המקום של מארו, אך לא ידוע מיהו אותו מארו שעל שמו קרוייה העיירה.

ההגעה אל אומרו


הצג את ניו זילנד במפה גדולה יותר

מלונות באומרו

ככל שתבצעו הזמנת מלון באומרו מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות באומרו באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מושבת פינגווין צהוב עין - Yellow Eyed Penguin Colony

המקום הטוב ביותר לראות פינגווין צהוב עין (Yellow Eyed Penguin) מקרוב הוא חוף בושי ביץ' (Bushy Beach) ליד העיירה אומרו - אחת ההפתעות הנעימות של ניו זילנד. בסך הכל יש רק 4000 פריטים מזן נדיר זה בעולם.

בעונת הקינון (דגירה וגידול הגוזלים) מתחלקים זוגות הפינגווינים בינהם, כאשר בכל פעם אחד (או אחת!) מהם יוצא לים ליום שלם, והשני נשאר לשמור על בקן. בסביבות השעה 15:00 מתחילים הפינגווינים שבילו בים כל היום לחזור אל היבשה, בכדי להביא את המזון שאספו עבור הגוזלים. רק אז עוזב בן הזוג שנשאר על החוף, ויצא לשחיה קצרה בים בכדי לאכול מעט.

את הפינגווינים ניתן לראות ממסתור שהותקן במיוחד במקום, אך התצפית רחוקה יחסית מאזור הקינון.

הסיבה להיות המקום כל-כך מוצלח לראות פינגווינים הוא אדם בשם ג'ים המגיע אל המושבה בכל יום בשעה 17:30, ולוקח את מי שמעוניין לסיור בתוך המושבה. הסיורים שווים פשוט כל אגורה. בכל סיור יכולים להשתתף עד 12 איש.

בעבר כמעט נכחדה המושבה של הפינגווין צהוב העין בגלל כלבים שהפריעו לפינגווינים לצאת בחופשיות מן המים. כיום הוקמה גדר מסביב בכדי למנוע כניסת כלבים לאזור, ובאזור פוזרו מלכודות כנגד חתולים וחיות אחרות הטורפות את ביצי הפינגווינים. כיום יש במושבה 23 זוגות מקננים.


פינגווין צהוב עין - Yellow Eyed Penguin פינגווין צהוב עין - Yellow Eyed Penguin פינגווין צהוב עין - Yellow Eyed Penguin ג'ים - שומר הפינגווינים

הכניסה אל מסתור הפינגווינים הינה ללא תשלום.

הסיור עם ג'ים אל מושבת הפינגווינים: 8 דולר נ"ז


הסיור עם ג'ים אל מושבת הפינגווינים מתקיים פעמיים ביום: 18:00 ו-19:00

שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week

מאחר ורבים מבנייניה של העיירה אומרו נבנו בתקופה הויקטוריאנית, דבר המקנה לה אופי מאד יחודי, חוגגים תושביה בכל שנה בחודש נובמבר את שבוע המסורת הויקטוריאנית. במהלך שבוע זה, משחזרים אנשי העיר את האווירה המיוחדת בתקופה הויקטוריאנית באמצעות תלבושות בסגנון התקופה, ופעילויות שהיו אופייניות לתקופה, כמו רכיבה על אופניים עתיקות (Penny Farthing).

החגיגות מתרחשות בסוף השבוע השלישי בכל חודש נובמבר, וההשתתפות בהן היא חוויה.


שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week שבוע מסורת ויקטוריאנית - Victorian Heritage Week

מידע נוסף ניתן למצוא באתר שבוע מסורת ויקטוריאנית

מושבת פינגווין כחול - Blue Penguin Colony

מבין הסוגים השונים של פינגווינים הקיימים בעולם, הפינגווין הכחול הוא הקטן ביותר. אחת ממושבות הקינון של הפינגווין הכחול נמצאת על החוף ליד העיירה אומרו. באזור הוקם מרכז מבקרים המאפשר לצפות בפינגווינים הכחולים בצורה נוחה בעת שהם יוצאים אל החוף לאחר יום שלם בו שהו בים.

מאז שנת 1993, אז החלה מלאכת השימור של המושבה, גדל מספר הזוגות המקננים בה מ-33 זוגות ל-120 זוגות כיום, ובכל ערב מגיעים אל החוף עד 233 ציפורים (בעת עונת השיא).

הצילום אסור לחלוטין במקום - גם לא צילום וידאו. פלאש עלול להפריע מאד לפינגווינים. כל צילום דורש אישור מראש של מפעילי הפארק.


מושבת פינגווין כחול - Blue Penguin Colony

ניתן להיכנס לסיור יום במושבה, ולהסתובב באזור הקינון, עם זאת, בהחלט לא מובטח לראות פינגווינים במהלך היום, מאחר והם מסתובבים בצורה חופשית. ניתן להיכנס בצורה עצמאית, או במסגרת סיור מודרך.

בכל ערב מבוצעת הרצאה על הפינגווין הכחול, שמיד בסופה מתחילים הפינגווינים לצאת מן המים. מאחר והפינגווינים מקפידים להופיע מיד לאחר השקיעה, ניתן לדעת בדיוק מתי הם יופיעו, ולכן זמן ההרצאה נקבע בצורה יומית על-פי זמן השקיעה.


סיור יום
מבוגר: 10 דולר נ"ז
ילד (5 עד 17): 5 דולר נ"ז
ילדים מתחת לגיל 5: ללא תשלום

סיור יום מודרך
מבוגר: 16 דולר נ"ז
ילד (5 עד 17): 8 דולר נ"ז
ילדים מתחת לגיל 5: ללא תשלום

תצפית ערב
מבוגר: 28 דולר נ"ז
ילד (5 עד 17): 14 דולר נ"ז
ילדים מתחת לגיל 5: ללא תשלום

ניתן לרכוש כרטיס משולב לתצפית יום ותצפית ערב.


המרכז פתוח בכל יום משעה 10:00 לאורך כל השנה.

תצפית הערב מתחילה שעה לפני השקיעה. המרכז נסגר עם סיום תצפית הערב (בהתאם לשעת השקיעה באותו היום).


מידע נוסף ניתן למצוא באתר מושבת פינגווין כחול

כיצד מגיעים


View אומרו in a larger map

(עדכון אחרון: נובמבר 2013)

אהבת את הדף על אומרו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.