טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אורורו - קרנבל לה דיאבלדה - מדריך טרקר

(Oruro - La Diablada Carnival)

העיר אורורו ממוקמת בגובה 3710 מטרים מעל פני הים, בלב אזור האלטיפלנו (המישורים הגבוהים של בוליביה).

רוב האנשים מדלגים על הביקור בעיר או עוצרים בה לזמן קצר, אך אחת לשנה העיר הופכת למוקד משיכה בעת הקרבנל המיוחד שלה.

ההגעה אל אורורו

אל אורורו ניתן להגיע באוטובוס מן העיר לה-פאס (3-4 שעות נסיעה, 15 בוליביאנוס), או מהעיר קוצ'במבה (4-5 שעות, 25 בוליביאנוס). קיימת גם אפשרות לאוטובוס לילה אל אויוני (6-7 שעות, 50 בוליביאנוס). שימו לב כי האוטובוס לאויוני יוצא מלה-פאס, ולכן כדאי להזמין בו מקומות מראש. בנוסף, הנסיעה אל אויוני היא קופצנית לעיתים, ובאטובוס עלול להיות קר מאד, אז קחו בגדים חמים איתכם.

אל העיר מגיעות רכבות מכיוון דרום, מן העיירות וייזון, טופיזה, ואויוני. מידע נוסף ניתן לקרוא על רכבות בדרום בוליביה.

בשנת 2013 נחנך בעיר שדה תעופה.

מלונות באורורו

ככל שתבצעו הזמנת מלון באורורו מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות באורורו באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

קרנבל לה דיאבלדה - La Diablada Carnival

אחד הקרנבלים האותנטיים ביותר בדרום אמריקה הוא קרנבל לה דיאבלדה (La Diablada) המתקיים בעיר אורורו במרכז בוליביה. הקרנבל נחגג לכבוד הקדושה הפטרונית של הכורים Virgen de Socavón (בתולת המנהרה).

הקרנבל מתרחש כל שנה במקביל לקרנבל בברזיל, ומתאים למי שלא מעוניין או לא יכול להגיע אל הקרנבל בברזיל. התחפושות בקרנבל של אורורו אמנם פחות מדהימות מאלו של הקרנבל של ריו, אך רבים רואים בקרנבל זה קרבנל אותנטי הרבה יותר.

היתרון העצום של הקרנבל הוא שלאחר היום הראשון יכולים הצופים לבחור להצטרף אל אחת הלהקות, ולרקוד איתה בדרכים לאורך המצעד.


לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro לה-דיאבלדה - אורורו (2001)La Diablada - Oruro

הקרנבל נחגג בתהלוכה של מעל 50 להקות ריקוד הרוקדות, מנגנות ושרות לאורך מסלול בן חמישה ק"מ, כשהן מחופשות לשדים, שטנים, בני אינקה וכובשים ספרדים. מצעד הלהקות נמשך כל יום מן הבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה (18 שעות ביום).


אורורו אינה משופעת במקומות לינה, ולכן מומלץ להזמין מקום שינה בעיר הרבה מראש בתקופת הקרנבל, או להביא אתכם אוהל, מאחר והעיר מתמלאת באנשים המגיעים מכל רחבי בוליביה.


  • החסרון היחידי של הקרנבל באורורו הוא אהבתם הרבה של המקומיים למלחמות מים. להישאר יבש זוהי משימה בלתי אפשרית, ולמי שסוחב איתו מצלמה הבעיה אפילו קשה יותר (אך ניתנת לביצוע!). הגנו על תיק הגב שלכם בשקיות ניילון, ושימו את הפריטים החשובים בשקית ניילון נוספת.

(עדכון אחרון: ספטמבר 2016)

אהבת את הדף על אורורו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.