טרקר - טיולים בארץ ובעולם

איי גלפאגוס - גלפגוס - מדריך טרקר

(Galápagos Islands)

966 ק"מ מחופי אקוודור נמצאת קבוצת איי גלפאגוס. האיים מאפשרים למטיילים בהם מפגש קרוב עם הטבע. מה שהופך את המפגש לאחד המעניינים בעולם הוא העובדה כי בעלי החיים על האיים חיו במשך מאות אלפי שנים ללא טורפים, שמשום מה לא התפתחו על איים אלו, ולכן הם חסרי כל פחד, כולל פחד מבני אדם.

המבקרים מסיירים בין האיים, כשבעלי החיים פשוט מתעלמים מנוכחותם, כך שניתן ללמוד עליהם מקרוב, והזדמנויות הצילום פשוט לא נגמרות. אין צורך להתחבא - הכל נעשה באור יום.

האיים כוללים 13 איים גדולים, 6 איים קטנים ומעל 40 איים זעירים. האי המרכזי הוא סנטה-קרוז, ובו העיירה המרכזית פורטו אייורה (Puerto Ayora).

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1978 על איי גלפאגוס כעל אתר מורשת עולמית.

ההגעה אל איי גלפאגוס

רוב ספינות הטיול השטות בין האיים יוצאות מהאי סנטה קרוז (Santa Cruz Island), שלידו נמצא גם שדה התעופה סימור (Seymour Airport) אשר נמצא על האי בלטרה (Baltra Island). ישנן שלוש חברות תעופה הטסות אל האיים.

חברת TAME - אתר הבית:
http://www.tame.com.ec

חברת טיים (TAME) היא החברה הלאומית של אקוודור, והיא מפעילה שתי טיסות יומיות אל האיים היוצאות מקיטו (Quito), מבצעות תחנת ביניים בעיר גוויקיל (Guayaquil) ונוחתות בשדה התעופה בלטרה. הטיסות יוצאות בשעות הבוקר כל ימות השבוע.

חברת Avianca - אתר הבית:
http://www.avianca.com/en-ec/

חברת אוויאנקה אקוודור (Avianca), שבעבר נקראה אירו-גל (AeroGal) מפעילה חמש טיסות שבועיות (למעט שבת ויום שני) היוצאות מקיטו, מבצעות תחנת ביניים בעיר גוויקיל (Guayaquil) ונוחתות בשדה התעופה בלטרה. הטיסות יוצאות בשעות הבוקר. הטיסה מגוויקיל מעט זולה יותר.

חברת LATAM - אתר הבית:
http://www.lan.com/en_us/

עלויות הטיסה משתנות בהתאם לעונת השנה. טיסה מקיטו יכולה לנוע בין 450 ל-510 דולר לטיסה הלוך ושוב. טיסה מגוויאקיל תהיה כ-30 דולר פחות. מקומיים משלמים מחירים שהם כמעט חצי מן המחיר לתייר. יש הנחות לסטודנטים עם תעודת סטודנט תקפה.

הערות חשובות (נוגעות לשלוש החברות):

 • לספינות הטיולים הגדולות יש מקומות שמורים על הטיסות לאיים, כך שאם אתם מזמינים שייט בין האיים אז הסבירות שיהיה לכם מקום על הטיסה לאיים היא כמעט 100%. עם זאת, המקומות השמורים הם רק בטיסה שממש לפני השייט (לא לפני!)
 • גם אם אין לכם מקום מוזמן על טיסה, אל תתיאשו - הגיעו לטיסה מוקדם, והירשמו לרשימת ההמתנה (Standby). חשוב להגיע מוקדם כי העליה היא בשיטת ראשון מגיע ראשון עולה. ברוב המקרים יש לפחות כמה אנשים מרשימת ההמתנה שעולים.
 • לעיתים קרובות עדיף לטוס מעיר אחת (גוויקיל לדוגמא), ולחזור לאחרת (קיטו לדוגמא). תוספת המחיר בכרטיס הטיסה קטנה ממחיר האוטובוס בין הערים!

סיור באיי גלפגוס

הסיור בין איי גלפגוס מתבצע בדרך כלל בספינות העוברות בין האיים לפי מסלול קשיח (כמעט ואין אפשרות לשינויים!). לאיים רבים אין אפשרות לרדת כלל. סוגי הספינות נעים בין ספינות מפרש איטיות ועד יאכטות פאר. כל מטייל מתאים לעצמו את סוג הסיור המתאים לו. רוב האנשים לוקחים סיור של 5-8 ימים.

כשטסים אל האיים יש להזיז את השעון שעה אחת קדימה. בנוסף, כדאי לדעת כי קיימת רשימה ארוכה מאד של דברים אותם אסור להכניס לאיים.


סיבכי צהוב (2003) Yellow Warbler אנפת לבה (2003) Lava Heron אריה ים (2003) Californian Sea-Lion סרטן סאלי לייטפוט (2003) Sally Lightfoot Crab פלמינגו בכיר (2003) Greater Flamingo סולה כחולת רגל (2003)Blue Footed Boobie אריה ים (2003) Californian Sea-Lion קורמורן ללא יכולת תעופה (2003)Flightless Cormorant איגואנה ימית (2003) Marine Iguana אריה ים צעיר (2003) Californian Sea-Lion פינגווין גלפאגוס (2003) Galapagos Penguin קורמורן ללא יכולת תעופה (2003) Flightless Cormorant איגואנה ימית (2003) Marine Iguana איגואנה ימית (2003) Marine Iguana קורמורן ללא יכולת תעופה (2003) Flightless Cormorant איגואנה יבשתית (2003) Land Iguana צב ענק (2003) Giant Tortois שקנאי חום (2003) Brown Pelican סרטן סיבכי צהוב (2003) Yellow Warbler קורמורן ללא יכולת תעופה (2003) Flightless Cormorant איגואנה ימית (2003) Marine Iguana

 • מספר ימים גדול יותר לא אומר שרואים יותר. לעיתים דווקא היאכטות המהירות מאפשרות מעבר מהיר מאי לאי ללא בזבוז זמן.
 • ברוב המקרים, אם יש לכם זמן, עדיף לטוס לאיים, להתמקם בעיר פורטו אייורה, ושם לארגן את הסיור המתאים לכם. כך גם תרוויחו עוד כמה ימים באי עד שתארגנו את השייט.
 • ככל שהספינה גדולה יותר, כך היא תהיה מושפעת פחות מתנאי הים (שיקול חשוב למי שסובל ממחלת ים).

בכניסה לאיים תידרשו לשלם דמי כניסה בסך $100. את התשלום ניתן לבצע אך ורק במזומן!

עלות הסיור באיים עצמו נקבעת על ידי מספר גורמים חשובים:

 • התקופה בשנה (שיא/שפל)
 • סוג הספינה (רמת פאר, מספר נוסעים)
 • משך השייט
 • המחלקה בספינה
 • צורת התשלום (מזומן/אשראי)
 • מבצעי רגע-אחרון ומבצעים כלליים
 • תוספות מיוחדות (צלילה לדוגמא)

ההבדלים במחירים בין החברות השונות יכולים להיות אסטרונומיים, כך ששייט של 5 ימים וארבעה לילות יכול לנוע בין 800 דולר ועד 3000 דולר בהתאם לרמת הספינה ולמחלקה בה תתגוררו.

(עדכון אחרון: ספטמבר 2016)

אהבת את הדף על איי גלפאגוס?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.