טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אי המצורעים - ספינלונגה - מדריך טרקר

תמונות מאי המצורעים

אי המצורעים אי המצורעים - Spinalonga חלון באי המצורעים מינחות רפואה שער אי המצורעים שער אי המצורעים Spinalonga אי המצורעים - כרתים כרתים - אי המצורעים ספינלונגה - אי המצורעים בית הקברות באי המצורעים שער דנטה - Dante's Gate

(Spinalonga)

האי ספינלונגה (Spinalonga), או בשמו הרשמי קלידון (Kalidon) ידוע יותר בפי המטיילים בשם אי המצורעים. משמעות השם ספינלונגה באיטלקית הוא קוץ ארוך. האי הוא אי סלעי קטן הנמצא בפתחו של מפרץ אלונדה (Elounda)

בשנת 1579 נבנתה על האי מצודה גדולה על ידי הוונציאנים על חורבות אקרופוליס עתיק יומין, והיא הפכה לאחת הגדולות שבנו הוונציאנים בכרתים. בשנת 1630 היו במצודה 35 תותחים. השלטון באי נשאר בידי וונציה גם לאחר ששאר כרתים נפלה בידי העותומנים בשנת 1669, והוא נשאר בידיהם עד שנת 1715, אז הועברה המצודה לידי התורכים במסגרת הסכם שלום. האי שימש כמפלט לנוצרים שנמלטו אל המצודה מפחד התורכים. המצודה מעולם לא הוכנעה על ידי צבא זר.

בין השנים 1903 ו-1957 ישבה באי מושבת מצורעים, שהייתה מושבת המצורעים הפעילה האחרונה באירופה. ב-1957 פונו אחרוני המצורעים אל בית חולים באתונה. האדם האחרון שעזב את האי היה הכומר של האי, שנשאר שם עד 1962 בכדי לכבד את האמונה היוונית אורתודוקסית האומרת כי יש לעלות אל קברו של מת בתום חמש שנים למותו.

לאי שתי כניסות. הראשונה היא דרך מנהרה ששימשה את המצורעים שנודעה בשם שער דנטה (Dantes Gate). השער נקרא כך מאחר והמצורעים שהגיעו אל האי לא ידעו מה עומד לקרות להם מעבר למנהרה החשוכה. האי עצמו היה דווקא שונה מאד מהתופת של דנטה, והמצורעים קיבלו בו אוכל, שתייה, טיפול רפואי ואפילו תשלום חודשי מן הביטוח הלאומי. כיום האי אינו מיושב יותר, והוא מהווה אטרקציה לביקור של המטיילים באי.

ההגעה אל אי המצורעים

ניתן להגיע אל אי המצורעים באמצעות סירה מן הכפר אלונדה (Elounda) או סירה מן הכפר פלאקה (Plaka).

אפשרות נוספת היא לשלב את הסיור במסגרת סיור מאורגן גדול יותר, בו המטיילים נלקחים אל האי בסירה מן העיר איוס ניקולאוס (Agios Nikolaos), אך דרך זו פחות מומלצת לדעתי האישית.

מלונות באי המצורעים

ככל שתבצעו הזמנת מלון באי המצורעים מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות באי המצורעים באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

אהבת את הדף על אי המצורעים?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.