טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אנאפורנה - טרק אנפורנה בייס קמפ - מדריך טרקר

תמונות מאנאפורנה

אנאפורנה (2000) Annapurna אנאפורנה (2000) Annapurna אנאפורנה (2000) Annapurna צ'ומרונג (2000) Chomrong צ'ומרונג (2000) Chomrong מחנה הבסיס (2000) Base Camp זנב הדג (2000) Machhapuchure מחנה הבסיס (2000) Base Camp מחנה הבסיס (2000) Base Camp זנב הדג (2000) Machhapuchure מחנה הבסיס (2000) Base Camp מחנה הבסיס (2000) Base Camp

(Annapurna Base Camp)

הטרקים באזור אנאפורנה הם הפופולרים והמפורסמים בין הטרקים של נפאל. טרק אנאפורנה בייס קמפ (Annapurna Base Camp Trek או בקיצור ABC) אורך כ-8 ימים בתלות בקצב ההליכה, כאשר מסלול העלייה אל מחנה הבסיס זהה למסלול הירידה. הטרק אינו קל, וההסתגלות לגבהים יכולה להיות קשה, ולגרום למחלת גבהים (ממנה סובלים רבים). עם זאת, כל אדם בכושר סביר יכול לעשות אותו.

מלונות באנאפורנה

ככל שתבצעו הזמנת מלון באנאפורנה מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות באנאפורנה באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

טרק אנאפורנה בייס קמפ - Annapurna Base Camp

טרק אנאפורנה בייס קמפ (Annapurna Base Camp) מוביל אל אמפי תיאטרון טבעי בין פסגרות ההימלאיה, המשמש כמחנה הבסיס ממנו יוצאים מטפסים בכדי לכבוש את פיסגת הר אנאפורנה. גובהו של הר אנאפורנה הוא 8091 מטרים מעל פני הים, וגובה מחנה הבסיס הוא 4130 מטרים מעל פני הים.

נושאים אליהם כדי לשים לב לפני שיוצאים לטרק:

 • אישור יציאה לטרק:
  אין צורך בהוצאת אישור יציאה לטרק (Trekking Permit) כפי שנדרש בעבר כדי לצאת לטרקים באזור אנאפורנה.
 • אוכל ומים:
  אין צורך לקחת אוכל ומים לטרק - ניתן לקנות הכל במסעדות ובאכסניות הפזורים לאורך הדרך. ככל שעולים במעלה הטרק, כך עולים מחירי המים (עד 130 רופי לבקבוק בבייס קמפ). לכן, כל עוד נמצאים בתחילת הטרק, כדאי לקנות בקבוקי מים מינרליים. אחר-כך, אפשר להשתמש בטבליות טיהור מים, אבל כדאי להביא סירופ ממותק כנגד טעמי הלוואי והצבע של המים המטוהרים.
 • ציוד שינה:
  לאורך הטרק פזורות אכסניות (אל תצפו ליותר מדי...). הביאו איתכם שק-שינה טוב נגד הקור (אין חימום) ונגד הלכלוך.
 • ציוד:
  מפת הטרק, תיק גב גדול, כיסוי תרמיל, תיק גב קטן, שק-שינה, טבליות טיהור מים, נייר טואלט, כלי רחצה, סנדלים למקלחת, מגבת, פנס, בטריות נוספות, ספר קריאה, ערכת עזרה ראשונה, משקפי שמש, חבל כביסה, אבקת כביסה (מעט), קרם שיזוף, פליס, מעיל גשם, חגורת בטן, שקית אטימה למים, בגדי הליכה, בגדים חמים, שק כביסה, מצלמה. בנושא עזרה ראשונה כדאי להצטייד היטב, מאחר ולאורך הדרך אין יותר מדי דיוע רפואי. מקל הליכה או זוג מקלות, יכולים לסייע מאד בכדי להקל על ההליכה, במיוחד במהלך הירידה.
 • שירותים ומקלחות:
  בתחילת הדרך ניתן למצוא מים זורמים, אך במעלה הטרק נמצא בעיקר שירותי שדה (בול פגיעה) ומקלחות דלי (לעיתים עם מים חמים). לחלק מן המלונות יש שירותים מערביים, אז ניתן להשתמש בהם, או לשלם עבור שימוש בהם. שימוש בשירותי בול פגיעה כאשר הרגליים כואבות מן ההליכה יכול להיות מתסכל.
 • פורטרים:
  מומלץ בחום לקחת פורטר (סבל-מדריך) שיקח לכם את התיק הגדול עם הציוד, וישאיר אתכם עם התיק הקטן (אתם לא בטירונות!). הפורטר ישמש גם כמורה דרך (לא צריך מדריך נוסף). מומלץ לקחת פורטר דרך סוכנות כדי להקטין את הסיכוי שהפורטר ייעלם עם התיק שלכם. אפשר להשתמש בפורטר אחד לשני אנשים, אך המנעו מהעמסת יתר עליהם. נסו להיפגש עם הפורטר לפני היציאה כדי לעמוד על טיבו.

כל יום הליכה מתחיל בבוקר (הפורטרים שלכם יעירו אתכם!), בסביבות השעה 07:00. לקראת בצהריים עוצרים להפסקת צהריים, ואחר-הצהריים מגיעים כבר לאכסניה (בסביבות השעה 14:00). כך יוצא כי יום הליכה ממוצע נמשך בממוצע כ-7 שעות.

ביום הגבוה ביותר במסלול ניתן לבחור האם לישון בבייס קמפ עצמו (ABC) או במחנה הנמצא מעט מתחתיו (MBC).

אם בוחרים בבייס קמפ, צריך להיות מוכנים לקבל מחלת גבהים (סחרחורות, בחילות וכאבי ראש) וגם צריך לדעת כי עלולה להיות שם בעיית מקום באכסניות (ראה טיפ בנושא).

אם בוחרים לישון במחנה התחתון (MBC) צריך לטפס בבוקר אל הבייס קמפ בכדי לראות את הזריחה. בשעות הבוקר המאוחרות בדרך כלל מתכסה האזור עננים והראות הופכת לבעייתית.

משך הטרק: עליה - 5 ימים, ירידה 3 ימים. סך-הכל - 8 ימים:

יום ראשון: Nayapul עד Ghandrung
יום שני: Ghandrunk עד Chomrong
יום שלישי: Chomrong עד Deorali
יום רביעי: Deorali עד Abc
יום חמישי: Abc עד Dovan
יום שישי: Dovan עד Chomrong
יום שביעי: Chomrong עד Ghandrung
יום שמיני: Ghandrung עד Nayapul


 • אם הבאתם איתכם טלפון נייד, כדאי להביא גם מטען סולארי, מאחר ולא בכל מקום תוכלו להטעין את הטלפון.
 • הירשמו כחלק מקבוצה בכדי להגדיל את סיכוייכם למצוא מקום לינה באכסניות (בעיקר ב-ABC עצמו). האכסניות מעדיפות להשכיר את החדרים לקבוצות ולא ליחידים. אתם לא צריכים ללכת עם הקבוצה, רק לשמור על אותו לוח זמנים מבחינת מקומות לינה.

כפי שכבר כתבתי קודם, לא נדרש כיום אישור מיוחד לטיול באזור אנאפורנה כפי שנדרש בעבר.

מחיר כניסה לאזור השימור אנאפורנה (Annapurna Conservation Area Project - ACAP) הוא 2000 רופי (כ-20$). שימו לב, כי אם תשלמו את מחיר הכניסה בכניסה לאזור השימור, אז המחיר יהיה כפול - 4000 רופי - כ-40$. לפיכך, כדאי לשלם את מחיר הכניסה במשרדים בפוקרה או קטמנדו.

משרדי ACAP:

ACAP / National Park Office
In the basement of the Sanchaya Kosh shopping center
Tridevi Marg
Thamel, Kathmandu
Tel: 223088, ext. 363

ACAP Office
Lakeside, Pokhara
opposite Grindlays Bank
Tel: 061 32275

שעות פתיחה:

יום ב' - יום ו': 09:00 - 16:00
יום א': 09:00 - 15:00
שבת וחגים: סגור.

לתשלום הכניסה, הביאו אתכם שתי תמונות פספורט ותצלום של הדרכון.

מחיר פורטר ליום הוא כ-400 רופי (כ-4$).

(עדכון אחרון: אוקטובר 2013)

אהבת את הדף על אנאפורנה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.