טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אנגקור טום - מקדש ביון - מדריך טרקר

תמונות מאנגקור טום

אנגקור טום - מרפסת המלך המצורע אנגקור תום - מרפסת המלך המצורע אנגקור טום אנגקור תום מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon מקדש ביון - The Bayon

(Angkor Thom and the Bayon Temple)

אנגקור טום ("העיר הגדולה") היא עיר מקדשים מלכותית גדולה שנבנתה בסוף המאה ה-12 על ידי המלך Jayavarman VII. העיר מוקפת חומה בגובה שמונה מטרים וחפיר. חמש דרכים מובילות אל חמישה שערים בחומת העיר הבנויה בצורת ריבוע מושלם. בעיר מספר רב של מקדשים וארמונות ובינהם מקדש ביון המפורסם הנמצא במרכז המדוייק של העיר.

מקדש ביון - Bayon Temple

מקדש ביון (The Bayon) הוא ודאי בין היפים ביותר באזור אנגקור, לדעת רבים הוא השני ביופיו לאחר מקדש אנגקור ואט. מקדש ביון ידוע ב-54 המגדלים שבו, המקושטים ב-216 פרצופים אדירי מימדים, המחייכים חיוך מסתורי, ובוהים במסייר במקדש מכל פינה.

מקדש ביון הוא המקדש הראשי שנבנה על ידי המלך Jayavarman VII בתוך העיר אנגקור טום.

כדאי להגיע אל המקדש כשעתיים לפני השקיעה כדי לסייר בו לפני ובזמן השקיעה. בזמן זה מוארים הפרצופים אדירי המימדים באור אדמדם יפיפה.

מרפסת המלך המצורע

מרפסת זו הנמצאת גם היא בתוך העיר אנגור טום קיבלה את שמה בגלל פסל נטול מין שנחשב לפסלו של המלך Yasovarman שמת ממחלת הצרעת. הדפנות של המרפסת מפוסלות במאות תבליטים מרשימים.

אהבת את הדף על אנגקור טום?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.