טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אסיזי - מדריך טרקר

תמונות מאסיזי

תצפית אל עמק אסיזי

(Assisi)

העיר אסיזי הצליחה לשמור על צביון של ימי הביניים בהצלחה יחסית בחומותיה, כנסיותיה, בתיה ורחובותיה הצרים.

העיר אסיזי ידועה בעיקר בזכות פרנציסקוס הקדוש, ובזכות המסדר הפרנציסקני אותו הוא יסד. פרנציסקוס נולד בשנת 1182 למשפחת סוחר בדים רבת נכסים. ב-1201 חלה פקנציסקוס במחלה ששינתה את דרכו, אז גם התגלו לו בחלומו ישו ומרים הבתולה, שבזמן ההתגלות המפורסמת ביותר (התגלות La Verna) הטביעו בגופו את סימני פציעות ישו, סימנים הידועים בשם סטיגמטה (Stigmata). בשנת 1210 ייסד פרנציסקוס את "מיסדר האחים הקטנים", נזירים מקבצי נדבות שמאוחר יותר נודעו בתור נזירים פרנציסקנים. פרנציסקוס חילק לעניים את כל ההון אותו ירש, והטיף לחיי עוני וענווה. בשנת 1226 מת פרנציסקוס.

מלונות באסיזי

ככל שתבצעו הזמנת מלון באסיזי מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות באסיזי באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

הבאזיליקה של פרנציסקוס הקדוש - Basilica di San Francesco

הבאזיליקה פרנציסקוס הקדוש (Basilica of San Francesco d'Assisi) היא המקום החשוב ביותר לנזירי המסדר הפרנציסקני. הבזיליקה מורכבת למעשה משתי כנסיות שהוקמו זו על גבי זו. בנייתה של הבאזיליקה החלה בשנת 1228 מיד לאחר הכרזתו של פרנציסקוס לקדוש, על פי תוכניותיו של האח אליאס. בניית הבזיליקה התחתונה הסתיימה בשנת 1230, ואז גם הובאה למקום גופתו של פרסציסקוס הקדוש. בניית הבזיליקה העליונה הסתיימה בשנת 1253. הבאזיליקה הוקמה על גבעה שהייתה ידועה עד אז בשם גבעת הגהנום (Collo d'Inferno - Hill of Hell) מאחר ושם היו מוציאים את הפושעים להורג.

הבאזיליקה התחתונה היא המקום בו נמצא קבר פרנציסקוס הקדוש בקאפלה קטנה הנמצאת בתחתית גרם מדרגות. קירות הבאזיליקה מעוטרים בציורי קיר מרשימים מן המאה ה-13 וה-14 שצויירו על ידי אמנים שונים כמו צ'ימבוה (Cimabue) וג'וטו (Giotto).

הבאזיליקה העליונה, בניגוד לתחתונה, הינה מבנה גותי גבוה ומואר. ציורי הקיר המפארים את קירות הבזיליקה מיוחסים לג'וטו (Giotto) ותלמידיו.

ב-26 בספטמבר 1997, יום הולדתו ה-816 של פרנציסקוס הקדוש, פקדה את האזור רעידת אדמה שגרמה נזק כבד למבנה הבזיליקה, כולל התמוטטות של תקרה שעליה היו ציורי קיר של צ'ימבוה. הבסיליקה נסגרה בעקבות רעידת האדמה למשך שנתיים לשיפוצים.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 2000 על הבאזיליקה של פרנציסקוס הקדוש כעל אתר מורשת עולמית.

הבסיליקה של סן פרנסיסקו - הבסיליקה העליונה - אסיזי הבסיליקה של סן פרנסיסקו - אסיזי Basilica of San Francesco d'Assisi קבר פרנסיסקוס הקדוש הבסיליקה של פרנסיסקוס הקדוש אסיזי - הבסיליקה של פרסיסקוס הקדוש

  • שעות הפתיחה מתייחסות לכנסיה התחתונה בלבד.
  • ביקור תיירים ביום א' בבוקר בזמן המיסה נחשבים לא מקובלים.
.


הכניסה לבזיליקה חופשית.


כל השבוע: 06:00-17:00

רוקה מאג'ורה - Rocca Maggiore

בראש ההר שלמורדותיו שוכנת אסיסי עומד מבצר מימי הביניים בשם רוקה מאג'ורה, ששימש להגנת העיר. מן המצודה נשקף נוף יפה על העיר אסיזי ועל העמק הפרוס מתחתיה.


המצודה של אסיזי - Rocca Maggiore

אהבת את הדף על אסיזי?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.