טרקר - טיולים בארץ ובעולם

אריקה - פארק לאומי לאוקה - מדריך טרקר

תמונות מאריקה

אגם צ'ונגרה (2002) Lago Chungara אגם צ'ונגרה (2002) Lago Chungara וויסקאצ'ת הרים (2002) Mountain Viscacha עמק אזפה - ציורי קרקע (2002) Azapa Valley

(Arica - Lauca National Park)

אריקה היא העיר הצפונית ביותר בצפון צ'ילה, על חוף האוקיינוס השקט. העיר יושבת על פתחו של עמק אזפה (Azapa valley). העיר עצמה איננה מרשימה במיוחד, אך באזור יש כמה מקומות בהם כדאי לבקר.

ההגעה אל אריקה

סיור בפארק לאומי לאוקה

פארק לאומי לאוקה נמצא על השיפולים של הרי האנדים, בגבהים 3200-3800 מטר מעל פני הים. בשטח הפארק ישנם הרי געש המתנשאים עד גובה של 6300 מטרים.

בשטח הפארק הלאומי נמצא אגם צ'ונגרה (Chungara), שהוא האגם הגבוה בעולם (4517 מטר). מעל האגם מתנשא הר הגעש פרינקוטה (Parinacota).

בשמורה ניתן למצוא בעלי חיים רבים, כולל וויסקצ'ות (חיה הדומה לארנב אך בעלת זנב ארוך) וויקוניות (חיה הדומה ללאמה).

הפארק נמצא כ-145 ק"מ מזרחית לעיר אריקה, על הכביש המחבר את אריקה עם לא-פאז (בוליביה).

כדי להגיע לפארק, קחו אוטובוס מאריקה לכפר פוטרה (Putre), הממוקם במרחק כ-12 ק"מ מהכניסה לפארק. שם ניתן למצוא מקומות לינה ולארגן ביקור בפארק עצמו. אוטובוסים לפוטרה יוצאים פעם ביום מאריקה, מוקדם בבוקר. מי שמגיע באוטובוס לילה לאריקה, ומעוניין לצאת ישירות לפארק, יספיק בדיוק לתפוס את האוטובוס לפוטרה.


אם מגיעים באוטובוס לילה, לא להתמהמה בחיפוש האוטובוס לפוטרה. אם הוא כבר יצא, שווה לתפוס מונית, ולהשיג אותו (הוא עושה סיבוב בעיר, ואז ממתין עוד כעשרים דקות במקום אחר).

(עדכון אחרון: ספטמבר 2016)

אהבת את הדף על אריקה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.