טרקר - טיולים בארץ ובעולם

ג'איפור - מדריך טרקר

תמונות מג'איפור

מבצר אמבר - ג'איפור מבצר אמר - ג'איפור ג'איפור - מבצר אמבר ארמון אמבר - ג'איפור ארמון אמבר - ג'איפור מבצר אמבר - ג'איפור ג'איפור - מבצר אמבר מבצר אמבר - ג'איפור ארמון אמבר - ג'איפור ארמון אמבר - ג'איפור מבצר אמר - ג'איפור ג'איפור - ראג'אסטאן - הודו

(Jaipur)

העיר ג'איפור, הידועה גם בכינוי "העיר הורודה" היא בירתו של מדינת ראג'סטאן שבצפון מערב הודו. העיר הוקמה בשנת 1727 כאשר הראג'ה הפך אותה לעיר הבירה שלו במקום עיר המבצר אמבר הסמוכה. חומות העיר המקוריות עדיין קיימות ברובן, וכך גם שבעת השערים המקוריים.

את השם העיר הורודה קיבלה ג'איפור בשל העובדה כי הראג'ה ששלט בה ציווה לצבוע את בתיה בצבע ורוד כהה, צבע המסמל הכנסת אורחים. את מבצע הצביעה ביצע הראג'ה כהכנה לביקורו של הנסיך אלפרד מוויילס (שהפך להיות אדוארד השביעי) בשנת 1875, והמסורת נמשכת עד היום.

ההגעה אל ג'איפור


הצג מפה גדולה יותר

מלונות בג'איפור

ככל שתבצעו הזמנת מלון בג'איפור מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בג'איפור באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מבצר אמבר - ארמון אמבר - Amber (Amer) Fort and Palace

מבצר אמבר (Amber Fort) ממוקם כ-11 ק"מ מן העיר ג'איפור על גבעה גבוהה. המבצר נבנה בשנת 1592 על ידי הראג'ה מאן סינג ה-1 (Man Singh I) שהיה מפקד צבאו של הקיסר אכבר הגדול, והוא שימש לאורך שנים רבות למגורים של הראג'ות ושל משפחותיהם. בשנת 1727 הועברה עיר הבירה ממבצר אמבר אל העיר ג'איפור. שמו של המבצר נובע מן השם אמבה, שהיא האלה האם.

מבצר אמבר מורכב מארבעה מפלסים, שלכל אחד מהם חצר ושער משלו. מבחוץ המבצר נראה מאיים וקשוח, אך מבפנים הוא עוצב בעדינות ובחיות רבה, בניגוד רב למראו החיצוני.

מבצר אמבר הוא אחד האתרים התיירותיים ביותר באזור ראג'סטאן, ומבקרים בו כמיליון וחצי מבקרים בשנה. בשל יופיו של המבצר, הוא גם אתר צילומים מאד פופולארי לצילום סרטים של תעשיית הסרטים המפותחת של הודו.


הסיור במבצר אמבר מתחיל בתחתית הדרך העולה אל המבצר. מכאן ניתן לטפס ברגל אל המבצר עצמו, או לעמוד בתור ולעלות על פיל (עם נהג פילים) שיעלה אתכם אל המבצר ויכניס אתכם אל רחבת הכניסה דרך שער השמש (Suraj Pol).

הסיור במבצר אמבר עובר בין ארבעת החלקים העיקריים של הארמון:

  • אולם הקהל הרחב (Diwan-e-Aam) - בו קיבל הראג'ה את פני הנתינים שלו.
  • האולם הפרטי (Diwan-e-Khas) - בו קיבל הראג'ה את אורחיו הפרטיים.
  • ארמון המראות (Sheesh Mahal) בו
  • ארמון הנשים (Sukh Niwas) - בו גרו הנשים, ובו הותקנה מערכת מיזוג אוויר מיוחדת.


כיצד מגיעים


הצג את מבצר אמבר במפה גדולה יותר

מבצר ג'אייגר - Jaigarh Fort

מבצר ג'אייגר (Jaigarh Fort) הידוע גם בשם מבצר הניצחון, הוקם בשנת 1726. המבצר ממוקם על גבעת הנשרים (Cheel ka Teela), שהיא גבעה גבוהה החולשת על מבצר אמבר. מנהרה תת-קרקעית מחברת בין שני המבצרים, ומסיבה זו לעיתים נהוג לראות בשניהם יחידה אחת. המנהרה נועדה לשמש כדרך מפלט עבור הראג'ה ומשפחתו בעת סכנה, בכדי שיוכלו לעבור ממבצר אמבר אל מבצר ג'אייגר המבוצר יותר. המבצר עצמו דומה במבנהו למבצר אמבר, עם חומות מרשימות, מגדלי שמירה ושערים. המבצר מעולם לא נכבש בעת קרב, ולכן המבצר עצמו שמור בצורה טובה מאד, ונחשב לאחד מהמבנים הצבאיים השמורים ביותר בהודו.

במבצר נמצא תותח בשם ג'איוונה (Jaivana) שיוצר במבצר, שהיה לאורך שנים התותח הגדול בעולם על גלגלים. משקלו של התותח כ-50 טון, אורכו כ-6 מטרים, וקוטר הלוע שלו 28 ס"מ. התותח יורה כדורים במשקל 50 ק"ג עם 100 ק"ג אבקת שריפה. הטווח של התותח הוא 35 ק"מ. מעולם לא נעשה שימוש בתותח בשעת קרב.

במבצר מערכת מרשימה לאיסוף ואגירת מי הגשמים לשעת מצור, עם בורות מים בעומק כ-13 מטרים מתחת לפני הקרקע.

במבצר יש תצוגת בובות של חדרי המטבח והאוכל המלכותיים.


כניסה: 20 רופי
צילום: וידאו - 100 רופי, מצלמה רגילה - 30 רופי.

השכרת מדריך יכולה לעלות בין 50 ל-100 רופי, אך לעיתים הם מוסרים מידע לא מדויק...


כל השבוע: 09:30-16:30


2671848


כיצד מגיעים

הדרך הנוחה ביותר להגיע אל המבצר היא לקחת מונית ליום שלם, ולהגיע למקום ביחד עם מבצר אמבר. כדאי לשים לב כי העליה אל המבצר קשה, ולכן לא כדאי לקחת מונית רגילה ולא טוקטוק.


View Larger Map

(עדכון אחרון: מאי 2012)

אהבת את הדף על ג'איפור?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.