טרקר - טיולים בארץ ובעולם

גן גורו - ניר דוד - מדריך טרקר

תמונות מגן גורו

קנגורו אדום - גן גורו - ניר דוד נקבת קנגרו אדום עם תינוק בכיס - גן גורו - ניר דוד נקבת קנגרו אדום עם תינוק בכיס - גן גורו - ניר דוד קנגורו אדום - גן גורו - ניר דוד קואלה - גן גורו - ניר דוד קואלה - גן גורו - ניר דוד קוואלה - גן גורו - ניר דוד לורי אוסטרלי - גן גורו - ניר דוד

גן גורו הוא פארק ייחודי המתפרס על שטח של כ-16 דונמים, גן גורו המאפשר מפגש קרוב עם מגוון חיות וצמחייה שהגיעו לארץ מאוסטרליה הרחוקה.

במהלך הסיור שלכם בגן גורו תוכלו לפגוש קנגורו חופשיים אותם ניתן ללטף ולהאכיל, ולהתרשם מן הכיס הגדול בתוכו שומרת נקבת הקנגרו על גוריה. הקנגורו האדום חי בלהקות באזורים המדבריים של אוסטרליה. עיקר מזונו של הקנגורו הוא עשבים, שכאשר הם ירוקים הם גם מספקים לו את המים הנדרשים לו על מנת לחיות. לנקבת הקנגרו כיס גדול בתוכה היא שומרת על צאצאיה. לקנגורו זנב ארוך המסייע לו בעת הליכה, קפיצה (קנגורו בוגר מסוגל לקפוץ למרחק של עד 13 מטרים). בכל להקה יש זכר שליט אחד שזוכה בהנהגה לאחר שניצח את הקנגורו הזכרים האחרים בקרב איגרוף ובעיטות.

כמו-כן תוכלו לפגוש קואלה מנומנמת אשר גן גורו הוא מהמקומות הבודדים בעולם שזכה לכבוד לארח אותם באישור האוסטרלים. אם הצלחתם לראות קואלה עם עיניים פקוחות, סימן שהצלחתם לתפוס אותה במהלך 4 השעות ביממה בהן היא ערה. את שאר זמנה מבלה קואלה רגילה בשינה. הקואלות ניזונות מעלי עץ האקליפטוס, אותם הן לועסות ביסודיות במהלך שעות העירנות הבודדות שלהן. לקואלה כיס בו היא שומרת על צאצאיה, ולכן היא איננה דוב (כפי שלעיתים נהוג לחשוב).

בגן גם תוכים (לורי אוסטרלי) רעשניים ועוד חיות עם שמות מוזרים כמו קזואר ושועל מעופף.

בפארק מדשאות רחבות, שולחנות פיקניק וצל בשפע.

זמן ביקור ממוצע בפארק גן גורו נע בין שעה וחצי לארבע שעות, בהתאם לגיל הילדים.

ההגעה אל גן גורו

נוסעים על כביש 65 (ואדי ערה) עד צומת הסרגל בה פונים ימינה לכביש 675 עד לסופו. בצומת נבות נוסעים ימינה עד צומת השיטה 8- ק"מ. בצומת השיטה פונים ימינה לכביש 669 (לכיוון גן השלושה). בכביש 669 כ 5- ק"מ עד הכניסה לגן השלושה, פונים לגן השלושה, ואחרי 100 מטר פניה שמאלה לגן גורו.


הצג מפה גדולה יותר

גן גורו - ניר דוד


לילדים הוכן מסלול מיוחד בשם "בעקבות עקבות קנגה וקואלי בפארק האוסטרלי" המאפשר סיור מהנה ולימודי עם מפה אותה מקבלים בכניסה לפארק. המפה כוללת חידות, שאלות ופינות האזנה. בין פותרי החידות מוגרל פרס חודשי.


מבוגר (מגיל 3): 43 ש"ח


ימים א' עד ה': 09:00-16:00
ימי ו' וערבי חג: 09:00-15:00
ימי שבת וחג: 09:00-17:00

בחודשים יולי ואוגוסט הגן פתוח באמצע השבוע עד השעה 20:00.

ימי שבת וחג 9:00-17:00


04-6488060 / 04-6488952

אהבת את הדף על גן גורו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.