טרקר - טיולים בארץ ובעולם

גרמניה - מדריך טרקר

טיסה אל גרמניה מביאה איתה פעמים רבות רגשות מעורבים. מצד אחד, גרמניה היא מדינה שהטיול והנופש בה הוא אחד הנוחים והמהנים באירופה, ומצד שני, עדיין קיימים משקעים היסטוריים שקשה להתעלם מהם. עם זאת, כבר שנים רבות שגרמניה הינה יעד מועדף על התייר הישראלי, ונראה שהגרמנים יוצאים מגדרם על מנת להראות עד כמה הם מעוניינים לשמור ולחזק את הקשר שלהם עם ישראל.

הטיול בגרמניה הינו טיול מגוון ביותר, והוא מתאים כמעט לכל אחד. החל בחובבי סקי וטרקים וכלה באוהבי הספא והאוכל הטוב. כל מטייל ימצא בגרמניה את הצד אליו הוא יתחבר בקלות רבה מאד.

הגאוגרפיה של גרמניה

מיקומה הגיאוגרפי של גרמניה הוא מרכזי ביותר, מה שהופך אותה לנקודת מעבר בין חלקי אירופה השונים, במיוחד לאחר איחודם של שני חלקי המדינה (גרמניה המערבית וגרמניה המזרחית) לאחר התפרקות הגוש הסובייטי ונפילת חומת ברלין. בשל מיקומה המרכזי, לגרמניה יש את מספר הגבולות השני בגודלו באירופה (אחרי רוסיה), והיא גובלת עם דנמרק בצפון, פולין וצ'כיה במזרח, אוסטריה ושווייץ בדרום, צרפת ולוקסמבורג בדרום-מערב, ובלגיה והולנד בצפון-מערב.

אוכלוסיית גרמניה מונה כ-82 מיליון תושבים. שיטחה של גרמניה הוא 357,022 קמ"ר (להשוואה - שטחה של מדינת ישראל הוא כ-21,000 קמ"ר).

השפה הרשמית בגרמניה היא הגרמנית.

מלונות בגרמניה

ככל שתבצעו הזמנת מלון בגרמניה מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בגרמניה באישור מיידי

(אתר hotelscombined הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

נתונים טכניים

קידומת טלפון בינלאומית: 49
הפרשי שעות מהארץ: -1 שעות
מתח חשמלי: 220V

מתי לטייל בגרמניה

אחד היתרונות הגדולים של גרמניה הוא המיקום הצפוני יחסית שלה, מה שיוצר בה אקלים קריר עד ממוזג (במיוחד באזורים הגבוהים יותר, כמו לדוגמא אזור היער השחור), המאופיין בעיקר בלחות וברוחות מערביות, כך שברוב חלקי גרמניה יורדים גשמים לאורך כל השנה, ומזג האוויר נעים ואפילו קריר גם בחודשי הקיץ. אזור מזרח גרמניה הינו יבש יותר, והחורף יכול להיות קר וארוך יותר, אך הקיץ יכול להיות חם מאד.

מסיבה זו, אין עונה אחת המועדפת לטיול בגרמניה, ובכל עונה מזג האוויר יהיה מצויין בחלק כלשהו של המדינה. רוב המטיילים מגיעים אל גרמניה בין מאי לבין ספטמבר, אך בתקופה זו האתרים השונים יכולים להיות די עמוסים, והמחירים גבוהים. מצד שני, הקיץ בגמניה נעים מאד (במיוחד ביחס לישראל...) ולכן זו התקופה המועדפת עלי לטיול בה. טיול בעונות המעבר יכול עדיין להיות מהנה מאד, אך הסיכוי לקור עולה בצורה משמעותית.

בתקופת החורף גרמניה מצויינת לכל חובב סקי מושבע, ובמדינה פזורים אתרי סקי רבים.

מעברי גבול ובירוקרטיה

בהגעה אל גרמניה יש לוודא כי הדרכון תקף לתקופה של לפחות שישה חודשים מתאריך סיום הטיול. אזרחי ישראל, כמו אזרחי רוב מדינות המערב, לא נדרשים לקבל ויזה לפני הכניסה למדינה.

בגרמניה שדות תעופה רבים וגבולות עם מדינות רבות, כך שהכניסה למדינה יכולה להתבצע בקלות רבה במטוס או במכונית מכל אחת מהמדינות הגובלות בה.

שגרירות ישראל - גרמניה

קבלת קהל:

שני עד חמישי: 09:30-13:00
שישי: 09:30-12:30

טלפון: 030-8904550
פקס: 030-89045309

אתר שגרירות ישראל - גרמניה

Auguste-Viktoria-Str. 74-76
14193 Berlin, Germany

botschaft@israel.de


עלויות טיול בגרמניה

אמנם גרמניה איננה מדינה זולה, אך אם משווים אותה, לדוגמא, לשוויץ, אז הקניות שם הן זיל הזול. גם ביחס לישראל ניתן לומר שהמחירים בגרמניה נוחים מאד.

תחבורה והגעה ממקום למקום

מערכת התחבורה בגרמניה היא מן המפותחות באירופה. ניתן להתנייד בקלות ממקום למקום באמצעות מערכת הרכבות והאוטובוסים. גם למי שיבחר לשכור רכב, הנסיעה בכבישים נוחה והשילוט טוב.

(עדכון אחרון: ספטמבר 2013)

אהבת את הדף על גרמניה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.