טרקר - טיולים בארץ ובעולם

דה נאנג - מדריך טרקר

(Da Nang)

העיר דה נאנג (Da Nang) היא אחת מערי הנמל החשובות בוייטנאם, והיא המרכז המסחרי של אזור מרכז וייטנאם עם כ-700,000 תושבים. העיר ממוקמת על חוף ים סין הדרומי, בנקודת ההתחברות של נהר האן (Hàn River) אל הים.

בתקופת מלחמת וייטנאם היה בעיר בסיס חיל אוויר גדול ששימש את חילות האוויר האמריקאיים והדרום וייטנאמים. הבסיס נחשב לאחד משדות התעופה העמוסים בעולם בתקופת המלחמה, עם 2,595 פעולות פיקוח אווירי בממוצע בכל יום, יותר מבכל שדה תעופה אחר בעולם באותה תקופה. בעיר נבנו גם בסיס ימי גדול ותחנת קשר מרכזית.

ההגעה אל דה נאנג


View Larger Map

מלונות בדה נאנג

ככל שתבצעו הזמנת מלון בדה נאנג מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בדה נאנג באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

הרי השיש - Marble Mountains

הרי השיש (בוייטנאמית "הרי חמשת היסודות") היא קבוצת של חמש גבעות גיר ושיש הממוקמות דרומית לעיר דה נאנג. חמשת הגבעות נקראות על שם חמשת היסודות: קים (מתכת), ת'וי (מים), מוק (עץ), הווא (אש) ות'ו (אדמה).

בכל הגבעות יש מערות טבעיות רבות, וגם מספר רב של מקדשים. השילוב של הגבעות הבולטות, המערות והמקדשים הפך את הגבעות לאתר תיירותי פופולארי, וכמו-כן לאתר עליה לרגל למאמינים.

אזור הרי השיש ידוע בעבודות הפיסול בשיש הנעשות בו, למרות שלאחרונה נאסרה כריית שיש מן הגבעות בכדי לשמור עליהן, ולכן מובא השיש לבתי המלאכה ממחצבות באזורים אחרים. השיש בגבעות הוא איכותי ביותר, והמואוזוליאום של הו צ'י מין בעיר האנוי מקושט בשיש שהובא מכאן.


מגדל שה לוי - Xa Loi - גבעות השיש Xa Loi - גבעות השיש פסל בודהא - מערת מקדש - הרי השיש פסל בודהא - מערת מקדש - דה נאנג הרי השיש - דה נאנג פסל בודהא משיש לבן - הרי השיש - דה נאנג מקדש לין אונג - Linh Ung Pagoda - גבעות השיש מקדש תם ת'אי - Tam Thai Pagoda - גבעות השיש עבודות פיסול בשיש - דה נאנג תצפית על דה נאנג - הרי השיש תצפית על דה נאנג - הרי השיש פסלי בודהא - הרי השיש - דה נאנג פסלי בודהא משיש לבן - הרי השיש - דה נאנג גבעות השיש - דה נאנג גבעות השיש - דה נאנג

כיום רק גבעת ת'וי סון (Thuy Son), גבעת המים, שהיא גם הגבעה הגדולה מבין חמש הגבעות, פתוחה למבקרים. 156 מדרגות מובילות אל פיסגת הגבעה, ומשם ניתן להנות מתצפית מרשימה על האזור ועל הרי השיש האחרים. למי שמוטרד מן הטיפוס במדרגות, ניתן לעלות אל הגבעה באמצעות מעלית שהותקנה במקום בשנת 2011, החוסכת חלק מן העליה. קחו לעצמכם לפחות שעתיים עד ארבע שעות בכדי להסתובב במערות ובמקדשים שעל הגבעה.

גבעת המים כוללת מספר מערות ומקדשים בודהיסטים והינדואיסטים. אחת המערות הגדולות בהן ניתן לבקר בגבעה היא מערת הויין קונג (Huyen Khong) בה נמצא פסל בודהא גדול.

על אחד מצדדי הגבעה נמצא מגדל שה לוי (Xa Loi), פגודה מרשימה המתנשאת לגובה 15 מטרים הצופה אל המרחקים, שנבנתה בשנת 1997.

מקדש לין אונג (Linh Ung Pagoda) הוא מקדש הנמצא על הצד המזרחי של הגבעה, פונה אל הים. המקדש נבנה תחת שלטונו של הקיסר מין מאנג (Minh Mang), ונבנתה מחדש בשנת 1970. בתוך המקדש נמצא סט של פסלי בודהא לבנים.

מקדש תם ת'אי (Tam Thai Pagoda) נבנה בשנת 1630, והוא המקדש הגדול ביותר, ואחד היפים על הגבעה. המקדש נבנה שנית בשנת 1825 על פי הוראתו של המלך מינג מנג (Ming Mang) במהלך ביקור שלו בהרי השיש. בשנת 1827 הוצבו במקום תשעה פסלים מרכזיים ושלושה פעמונים גדולים. בחזית המקדש מוצב פסל בודהא צוחק (Di Lac Buddha) מפורסם.

לרגלי הגבעה יש חנויות רבות המוכרות עבודות פיסול בשיש אם בא לכם לעשות קצת שופינג.


  • בימים חמים ולחים עדיף להשתמש במעלית במקום לטפס את המדרגות הרבות אל הפסגה (אל תדאגו - יש עוד מדרגות לטפס גם אם משתמשים במעלית).
  • עדיף לבקר בגבעה בבוקר או אחר הצהריים, מאחר ובצהריים החום והלחות עלולים להיות כבדים.
  • הטיול בגבעה כולל הליכה די רבה - בואו עם מים ונעלים נוחות.

כניסה: 15,000 דונג (כ-0.75 דולר)
כניסה למערת אם פו (Am Phu Cave): 15,000 דונג (כ-0.75 דולר)
עליה וירידה במעלית: 30,000 דונג (כ-1.5 דולר).


כל ימי השבוע: 07:00-17:00


כיצד מגיעים

הדרך הנוחה ביותר להגיע אל הרי השיש היא באמצעות מונית (נסיעה של 10 דקות ממרכז העיר דה נאנג). רבים מגיעים לכאן כטיול יום מהעיר הוי אן שהיא עיר נעימה הרבה יותר ללינה (כ-30 דקות נסיעה).


View Da Nang in a larger map

(עדכון אחרון: ספטמבר 2013)

אהבת את הדף על דה נאנג?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.