טרקר - טיולים בארץ ובעולם

דרך היין - חבל אלזס ולוריין - מדריך טרקר

(Alsace Lorraine Route de Vin )

דרך היין (Route de Vin) היא שמה של דרך מפורסמת העוברת לאורך כ-100 ק"מ דרך שני מחוזות במזרח צרפת: מחוז אלזס (Alsace) ומחוז לוריין (Lorraine). אזור זה מכוסה בכרמים, בוסתנים ופרדסים ירוקים, ובין הגבעות של האזור פזורות עיירות ציוריות.

בירתו של חבל אלזס היא העיר שטרסבורג, לה הקדשתי דף נפרד. שטרסבורג היא נקודת ההתחלה של נתיב היין, היורד ממנה דרומה דרך קולמר, ומסתיים בעיר Thann. הנתיב עצמו מסומן היטב באמצעות שלטים.

ההגעה אל דרך היין

מלונות בדרך היין

ככל שתבצעו הזמנת מלון בדרך היין מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בדרך היין באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

העיירה ריקוויר - Riquewihr

אחת העיירות הציוריות ביותר לאורך דרך היין, ויש אומרים גם היפה ביותר לאורך הדרך, היא העיירה ריקוויר (Riquewihr). העיירה ממוקמת בלב אזור ירוק של גבעות כרמים, ועליה מגינה חומה גבוהה. הרחובות הציוריים של העיירה מתפתלים בין בתים צבעוניים עטורי פרחים, הבנויים עץ ואבן. בתי קפה רבים ומסעדות מנקדים את הרחובת העתיקים, אליהם אסורה כניסת כלי רכב.

אך אין טוב ללא רע. בשל היופי הרב של העיירה, היא נוטה להיות מוצפת בתיירים רבים הבאים להתפעל מיופיה, אך אל תתייאשו - יש מקום לכולם.


העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr העיירה ריקוויר - Riquewihr

הסיור בעיר עצמה הוא סיור הליכה פשוט ברחובות העיר.

ריקוויר ידועה ביינות הריזלינג המשובחים שלה, וביינות טובים נוספים. בעיר כמה ייקבים, שהמפורסם שבהם הוא יקב Hugel et Fils הנמצא בכתובת הבאה:

3, rue de la premiere armee,
68340 Riquewihr


  • רוב התיירים מתרכזים ברחוב המרכזי של העיירה, אז בכדי להנות ממנה באמת, כדאי לנטוש אותו ולצאת לשוטט ברחובות הצדדיים המקסימים, שסביר שיהיו ריקים יותר.

כיצד מגיעים

(עדכון אחרון: ספטמבר 2013)

אהבת את הדף על דרך היין?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.