טרקר - טיולים בארץ ובעולם

הונג קונג - מדריך טרקר

המאפיין את הונג קונג הוא המיזוג המרשים בין מזרח ומערב. 150 שנות שלטון בריטי הפכו את הונג קונג למרכז עסקים וכלכלה פורח. מצד שני, תושבי הונג קונג לא וויתרו על המאפיינים הסיניים של תרבותם, ולכן ניתן לראות את גורדי השחקים המרכיבים את קו הרקיע של הונג קונג, לצד מקדשים ושווקים מסורתיים הפזורים ברחובותיה.

ב-1997 הוחזרה הונג קונג מידי הבריטים לידי סין. רבים חששו ממעבר זה, אך המעבר, שלווה בהסכמה סינית לשמור את הונג קונג קפיטליסטית, עבר כמעט ללא שינוי נראה לעין. המטייל בהונג קונג כמעט ולא ירגיש בהבדל הנובע מכך שהונג קונג היא כיום חלק מסין.

הגאוגרפיה של הונג קונג

הונג קונג מחולקת לארבעה אזורים: קאולון (Kowloon), האי הונג קונג (Hong Kong Island), הטריטוריות החדשות (New Territories) והאיים החיצוניים (Outlying Islands). קאולון והטריטוריות החדשות נמצאים על חצי אי המחובר לאסיה (סין), האי הונג קונג נמצא מול חצי האי (מעבר למפרץ וויקטוריה), והאיים החיצוניים הם כל אחד מ-234 האיים האחרים המרכיבים את הונג קונג.

האי הונג קונג הוא מרכז העסקים של העיר, והמקום אליו מגיעים רוב התרמילאים הוא קאולון, במיוחד אזור צים שה-צווי (Tsim Sha Tsui).

שטחה של הונג קונג הוא 1,098 קמ"ר (להשוואה - שטחה של ישראל הוא כ-21,000 קמ"ר), וחיים בה כ-6.7 מליון תושבים.

מלונות בהונג קונג

ככל שתבצעו הזמנת מלון בהונג קונג מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בהונג קונג באישור מיידי

(אתר hotelscombined הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מתי לטייל בהונג קונג

רוב המטיילים מתייחסים אל הונג קונג כיעד מעבר, ולא כיעד טיול בפני עצמו. הזמן הטוב להגיע אל הונג קונג הוא נובמבר-דצמבר ומרץ-אפריל. ינואר-פברואר יכולים להיות זמן טוב, אך לעיתים יהיה מעט קר.

מאי-ספטמבר היא כבר תקופה חמה. בספטמבר-אוקטובר עלולים להיות באזור טייפונים.

מעברי גבול ובירוקרטיה

הונג קונג מעניקה לישראלים אשרת שהיה אוטומטית ל-90 יום עם הכניסה אל הונג-קונג.

שגרירות ישראל - הונג קונג

קבלת קהל:

יום ב'-ו': 12:30 - 09:30

טלפון: 852-28217500
פקס: 852-28650220

אתר שגרירות ישראל - הונג קונג

Admiralty Centre Tower II, Room 701
18 Harcourt Road
Hong Kong

info@hongkong.mfa.go


עלויות טיול בהונג קונג

הונג קונג היא מקום יקר יחסית לטיול, אך בדרך-כלל לא נשארים בה זמן רב. צריך לחשב לפי 25$-35$ ליום (אמריקאי...).

המטבע המקומי של הונג קונג הוא דולר הונג קונג. דולר אמריקאי שווה 7.80 דולר הונג קונג (נכון למאי 2004).

תחבורה והגעה ממקום למקום

הגעה משדה התעופה
ההגעה הפשוטה ביותר משדה התעופה אל קאוולון (האזור בו מרוכזים רוב המלונות הזולים) היא באמצעות אוטובוס מספר 21A היוצא משדה התעופה. האוטובוס פועל בשעות 05:30-2400 כל כ-15 דקות, ועולה 33$ הונג קונג. אם קונים מראש כרטיס הלוך-חזור (פתוח) אז המחיר מעט נמוך יותר.

כדי להגיע למלון עליו המלצתי, יש לבקש מהנהג להוריד אתכם מול תחנת הרכבת התחתית (MTR) ששמה "צים שה צווי" (Tsim Sha Tsui). המלון נמצא ממש ליד תחנת האוטובוס.

למידע עדכני על האוטובוס, לחץ כאן.

ניתן להגיע משדה התעופה גם באמצעות Airport Express שהיא רכבת המגיעה עד קאוולון והאי הונג קונג. הרכבת פועלת משעה 05:50 בבוקר ועד 01:15 בלילה כל 12 דקות. משך הנסיעה הוא 23 דקות לאי הונג קונג. קיים שירות הסעות חינם מתחנות הרכבת בעיר לבין המלונות העיקריים. מחיר הנסיעה לאדם הוא 90$ הונג קונג לקאוולון, ו-100$ לאי הונג קונג. מחיר כרטיס הלוך חזור הוא 160$ (קאוולון) או 180$ (לאי הונג קונג). אם אתם נוסעים וחוזרים באותו היום, אז הנסיעה חזרה תהיה חינם!

למידע עדכני על Airport Express, לחץ כאן.

כדאי לבדוק את האפשרות לקנות אוקטפוס! קראו מתחת במה מדובר...

רכבת תחתית - MTR
הרכבת התחתית של הונג קונג (MTR - Mass Transit Railway) מאד נוחה לתנועה באזורים המרכזיים של הונג-קונג. לאזורים מרוחקים יותר תזדקקו לאוטובוס. מחירי הנסיעה ברכבת תלויים במרחק הנסיעה, ויכולים לנוע בין 4$-26$. את כרטיסי הנסיעה קונים במכונות אוטומטיות בתחנות הרכבת.

רעיון מעניין הוא לרכוש כרטיס "אוקטופוס" (Octopus Card), המאפשר תשלום ללא צורך במטבעות בכל אמצעי התחבורה בהונג קונג, כולל הרכבת התחתית, אוטובוסים, מעבורות ואפילו דוכני מזון מהיר... כדי להשתמש בו פשוט מעבירים אותו ליד קורא הנמצא בכל אחד מהנ"ל, אפילו אם הוא נשאר בתוך הארנק. ניתן להשתמש בכרטיס על עוד הוא טעון. ניתן לטעון את הכרטיס כשהוא מתרוקן במכונות אוטומטיות בתחנות MTR או בחנויות 7 eleven. כרטיס זה חשוב במיוחד כי רוב המקומות לא מחזירים עודף, אלא דורשים תשלום מדוייק, הדורש התעסקות עם מטבעות.

עלות כרטיס האוקטפוס בקניה ראשונה היא 150$ הונג קונג, כולל פיקדון של 50$, אותו מקבלים בעת החזרת הכרטיס. בעת החזרת הכרטיס, תוחזר גם כל יתרה חיובית בה לא נעשה שימוש. ניתן לטעון את הכרטיס בכפולות של 50$.

קיים כרטיס הנקרא Airport Express Tourist Octupus Card, אותו ניתן לרכוש בשדה התעופה. כרטיס זה טוב למי שמגיע לתקופה קצרה, ומתכוון להשתמש בעיקר ברכבת התחתית. הכרטיס כולל שלושה ימי נסיעות חופשיות ברכבת התחתית ועוד 20$ לשימוש באוטובוסים ומעבורות. כמו-כן כולל הכרטיס נסיעת רכבת אל העיר או הלוך-חזור חינם, הכרטיס עולה 220$ הונג קונג (נסיעה אחת) או 300$ (הלוך-חזור). בהחזרת הכרטיס מקבלים חזרה את 50$ פקדון, ואת מה שנשאר מ-20 הדולר לאוטובוסים.

לדעתי - שווה לקנות את אחד מהכרטיסים שהוזכרו מיד עם הנחיתה בהונג-קונג!

מידע נוסף על כרטיס אוקטופוס

מקום לינה מומלץ

הונג קונג איננה משופעת במקומות לינה סבירים וזולים, אז חרגתי ממנהגי, ואני אמליץ על מקום לינה נקי וזול יחסית. החדרים כוללים מזגן וטלוויזיה:

Wah Tat Guesthouse
66-70 Nathan Rd, 5th floor

טלפון: 852-23666121

מחירי חדרים (בדולר הונג קונג - נכון למרץ 2004):

מקלחות משותפות:

200$ (זוג), 150$ (בודד)
  עם מקלחת:

300$ (זוג), 250$ (בודד)

מקום נוסף אותו ניתן לבדוק הוא קהילה יהודית בשם "שובה מציון". הקהילה מעניקה לינה בחינם (כולל שתי ארוחות ביום). בתמורה, מבקשת הקהילה את השתתפות השוהים ב-4 שעות לימוד תורה. רצוי לתאם את השהות מבעוד מועד.

טלפון:
852-28516300/218
85228517482

אהבת את הדף על הונג קונג?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.