טרקר - טיולים בארץ ובעולם

החוף הצפוני - טרק אייבל טסמן - מפרץ הזהב - מדריך טרקר

תמונות מהחוף הצפוני

לשון פרוול - Farewell Spit לוכד צדפות - Oyster Catcher חוף וורריקי - Wharariki beach חוף וורריקי - Wharariki beach כבשה חוף וורריקי - Wharariki beach פוקקו - Pukeko - New Zealand Swamp Hen מעיין פופו - Waikoropupu Springs

החוף הצפוני של האי הדרומי מהווה מוקד משיכה למטיילים המעוניינים לסייר באזור חופי, שמזג האוויר שלו יחסית נוח וחם. האזור מתאים לסיום גם בתקופות בהן אזורים אחרים של האי הדרומי סגורים בשל מזג אוויר.

טרק אייבל טסמן - Abel Tasman Coastal Track

טרק אייבל טסמן עובר לאורך מסלול בדרגת קושי קל עד בינוני באורך 51 ק"מ. הטרק עובר לאורך נופי החוף הציוריים של החוף הצפוני באי הדרומי.

הטרק הוא באופן כללי די קל, כל הנחלים לאורכו מגושרים, וניתן לעשותו בשלושה עד ארבעה ימים. לאורך המסלול ישנן נקודות לינה בהן יש בקתות לינה (בתשלום), או ניתן להקים אוהל. בבקתות אין אמצעי בישול, אז קחו אותם עמכם.

לפני היציאה לטרק יש להרשם במשרד משרד הגנת הטבע (DOC) הקרוב, ולשלם עבור הלינה. מזג האוויר באזור נוח יחסית, ולכן ניתן לצאת לטרק לאורך כל השנה.


טרק אייבל טזמן - Abel Tasman טרק אייבל טזמן - Abel Tasman טרק אייבל טזמן - Abel Tasman טרק אייבל טזמן - Abel Tasman טרק אייבל טזמן - Abel Tasman טרק אייבל טזמן - Abel Tasman

הטרק אינו מעגלי, והחזרה לנקודת ההתחלה היא באמצעות סירה העוברת בשעות קבועות לאורך החוף, ועוצרת במספר תחנות לאורך הטרק. כדאי להזמין את המקום בסירה לפני היציאה לטרק.

לאורך הטרק ישנם מספר מעברים התלויים בגאות ובשפל. בשעות הגאות יש לעקוף את אותם חלקים בטרק. לפיכך, יש להתעדכן בזמני הגאות והשפל לפני היציאה לטרק, ויש חשיבות גבוהה לעמידה בזמנים ולתכנון מראש של מהלך הטרק.


האמת תאמר כי המסלול הופך בעיני למונוטוני לאחר יומיים של הליכה. יתכן כי אפשרות מוצלחת יותר (ויקרה יותר) היא לשכור קייק, ולעשות לפחות כיוון אחד של הטרק בקייק.


עלות בעונת השיא:
בקתה: 25 דולר ניו זילנד
אוהל: 10 דולר ניו זילנד

עלות בעונת השפל:
בקתה: 12 דולר ניו זילנד
אוהל: 5 דולר ניו זילנד

מפרץ הזהב - Golden Bay

מפרץ הזהב נמצא בקצה הצפוני של האי הדרומי.

דברים שאפשר לעשות באזור:

 • לשון פרוול - Farewell Spit
  לשון חול ארוכה הבולטת אל תוך הים, עליה מקננות ציפורי מים רבות המגיעות למקום מן האזור הארקטי.
 • מעיין פופו - Waikoropupu Springs
  נחשב למעיין בעל המים הטהורים ביותר בעולם.
 • חוף וורריקי - Wharariki beach
  חוף פראי ויפיפה עם איים ותצורות סלע מרשימים. בדרך לחוף אפשר לעיתים קרובות לפגוש גורי אריות ים.
 • האכלת צלופחים
  חוויה מוזרה של האכלת צלופחים אותם מגדלים בבריכות.

כיצד מגיעים

ישנה דרך אחת המגיעה למפרץ מן העיר נלסון (שעה וחצי נסיעה), ואי אפשר להמשיך ממנו אל החוף המערבי, אלא יש לחזור חזרה לנלסון. יתכן כי סיבה זו גורמת לכמות מבקרים קטנה יחסית באזור.

אהבת את הדף על החוף הצפוני?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.