השביל של אנטוני תרנגול הבר - היער השחור

השביל של אנטוני תרנגול הבר - היער השחור

שביל ביער שנבנה במיוחד עבור ילדים, העוקב אחר סיפורו של אנטוני התרנגול, שהגמד פרדיננד הדוור מנסה למצוא אותו בכדי למסור לו מכתב. כמובן שהסוף טוב, וטוני תרנגול הבר נמצא בסופו של המסלול.

בשל המלצה אודות המסלול בספר מטיילים, הפך השביל לפופולארי מאד בקרב המשפחות הישראליות, הפוקדות אותו בהמוניהן (הרבה יותר מאשר המקומיים...).


המסלול
אורך המסלול של טוני התרנגול הוא כ-1.8 ק"מ לאורך שביל הכולל מספר תחנות, כאשר בכל תחנה מסופר חלק מן הסיפור, ובחלק מן התחנות על הילדים לבצע משימות בכדי לנסות לאתר את אנטוני. הבעיה היא שההסברים הם בגרמנית, ואין הסברים באנגלית במקום. משך הטיול בשביל הוא כשעתיים בקצב איטי (לא כולל זמן משחק בגינת המשחקים).

המסלול מסתיים בגינת שעשועים נחמדה בה הילדים יכולים לשחק, בה כמובן נמצא פסל גדול של טוני התרנגול.

המסלול אמנם קל באופן יחסי, אך אינו מתאים לעגלות, ולכן כדאי להורים לילדים קטנים להצטייד במנשא.


טיפים
בספר "המדריך למשפחה המטיילת - היער השחור" יש תרגום נוח לעברית של כל ההוראות וההסברים מן המסלול.
במידה ואין לכם את הספר, באתר המצורף מתחת יש תרגום של הסיפור לאנגלית.
התשלום עבור החניה מתבצע בקופת Haus der Natur, ואין מכונה אוטומטית בחניון לתשלום.

עלויות
הטיול בשביל של טוני התרנגות הינו ללא עלות.


כיצד מגיעים
נוסעים על כביש 317 לכיוון הר פלדברג, אל מרכז המבקרים (Haus der Natur). הכתובת של מרכז המבקרים היא Dr.-Pilet-Spur 4, Feldberg. חונים בחניה של מרכז המבקרים, ויוצאים לכיוון מלון פלדברגר הוף (שמתחתיו יש סופרמרקט). עוברים ליד הסופרמקרט מצדו הימני של המלון, והולכים אל חלקו האחורי של המלון, שם יוצא שביל סלול אל תוך היער. מצד שמאל של השביל פארק חבלים, ומצדו הימני גינת משחקים. ממשיכים בשביל כשהוא מתעקל שמאלה אל תוך היער, שם מתחיל השביל של טוני התרנגול.