שביל ווטאך שלוכט, היער השחור - Wutachschlucht

שביל ווטאך שלוכט, היער השחור - Wutachschlucht

נחל ווטאך זורם מאזור פלדברג אל אגם טיטיזי, ובדרך ניתן לטייל לאורכו במסלולים רבים שאורכם משתנה בין 13 ק"מ למסלול הארוך לבין כשני ק"מ לקצר. השבילים בו עוברים בין מפלים, מדרגות וגשרים רבים, בינות לעצים הירוקים של היער השחור.


המסלול
אני אציע כאן מסלול הליכה קצר יחסית (כ-1.5 ק"מ) אבל יפה, הדורש שני כלי רכב או הליכה של הלוך וחזור באחד היובלים של נהר ווטאך - לוטנבאך קלאם (Lotenbachklamm).

המסלול מתחיל בחניון הנמצא לצד הכביש (ראה הגעה למטה לגבי כיצד להגיע אל החניון). מן החניון עוברים את הכביש, וממש מול החניון מתחיל שביל היורד אל היובל.

השביל יורד לאורך היובל דרך מספר גשרים, מדרגות ומפלים, עד שהוא מגיע אל החניון הנמצא סמוך לחיבור של היובל עם נהר ווטאך. שם תמתין לנו המכונית השניה, או שנאלץ לעשות את הדרך בחזרה אל החניון שבתחילת הדרך.


טיפים
אם משאירים שני רכבים, שווה לעשות את המסלול בירידה. אם יש רק רכב אחד, עדיף לעלות ואז לסיים בירידה.

עלויות
הכניסה לנחל הינה ללא תשלום.


כיצד מגיעים
נוסעים על כביש 315 לכיוון הכפר גונדלוונגן (Gundelwangen). עוברים דרך הכפר, ולאחר שיוצאים ממנו לגמרי מחפשים מצד ימין את החניון ממנו מתחיל המסלול. בחניון יש התפצלות של כביש, אז בכדי להשאיר את הרכב השני פונים שמאלה בהתפצלות אל כביש L170, ונוסעים בו עד שהוא מתפתל בחדות שמאלה. לאחר הפיתול ממשיכים בכביש עד שרואים את החניון הגדול בצד שמאל של הכביש, שם משאירים את הרכב השני.