מגלשות הרים - היער השחור

מגלשות הרים - היער השחור

לחובבי הריגושים כדאי לשלב בביקור באזור היער השחור גם ירידה במורד מגלשות הרים מרגשות ליד העיירה טודנאו, שהן מגלשות ההרים הגדולות ביותר בגרמניה. מגלשות ההרים פועלות תחת השם Hasenhorn Rodelbahn.

הר אסנהורן (Hasenhorn) משמש בחורף כאתר סקי, אך במהלך הקיץ הופך ההר למגלשת ההרים הגבוהה ביותר בגרמניה. במורד ההר הותקנה מסילה, עליה ניתן לנסוע על גבי קרונות קטנים במהירות גבוהה, כאשר מהירות הגלישה נשלטת על ידי הגולש. למי שמכיר את מגלשת ההרים בצוק מנרה או בהר החרמון, מדובר במשהו דומה, רק הרבה (אבל הרבה) יותר ארוך וגבוה. אל ראש המסילה עולים באמצעות הרכבל המשמש בחורף את גולשי הסקי.

אורך המסלול מפסגת ההר ועד נקודת הסיום הוא 2.9 ק"מ, שלאורכן תיתקלו בקפיצות, פניות חדות (כולל 2 פניות של 360 מעלות) וכייף בלתי רגיל.

הנסיעה במתקן מותרת לילדים בגיל 8 ומעלה שגובהם מעל 1.40 מ', או לילדים קטנים יותר בנסיעה ביחד עם ההורים בקרונית.

רוכבי אופניים רבים מגיעים אל האתר מאחר וניתן לעלות ברכבל עם האופניים, ואז לבצע מסלול אתגרי עם האופניים במורד ההר, כשנופי היער השחור פרוסים לרגלי הרוכב.

טיפים
כדאי להגיע אל האתר מוקדם, מאחר ובשעות הבוקר המאוחרות יכול להיות בו עמוס, כולל עומס בחניה - מי שמגיע מאוחר יאלץ לחנות בחניונים המרוחקים.
התור הארוך הוא בדרך כלל לקניית כרטיסים, אז ניתן להגיע יום קודם לפני סגירת הפארק, ולקנות את הכרטיסים ליום המחרת, ולחסוך את העמידה בתור.