טרקר - טיולים בארץ ובעולם

הכינרת והעמקים - מדריך טרקר

עמק החולה

עמק החולה

עמק החולה היה בעבר ביתם של עשרות אלפי עופות, צמחים, דגים נדירים ובעלי חיים אחרים. עם קום המדינה הוחלט לייבש את הביצות ואת אגם החולה כדי לפנות מקום לחקלאות.

בית שערים

בית שערים

העיירה היהודית בית שערים פרחה במאות השניה עד הרביעית לספירה (התקופה הרומית). תושבי בית שערים חצבו מערות קבורה מפוארות המחוברת בינהן במנהרות, היוצרות עיר מתים תת קרקעית (נקרופוליס).

נחל השופט

נחל השופט

נחל השופט זורם בין הגבעות של רמות מנשה. נחל השופט ניזון ממספר יובלים, שלכל אחד מהם מעיין איתן, המבטיחים כי אזור נחל השופט ישאר ירוק ויפה לאורך כל השנה. האזור של הנחל עבר פיתוח נרחב, והוכשרו בו שבילים המתאימים למשפחות עם עגלות ולמשתמשים בכסאות גלגלים. בנוסף הוכשרו פינות פיקניק וחניונים, מה שהופך את הטיול בנחל למהנה וקל.

גן גורו

גן גורו

גן גורו הוא פארק ייחודי המתפרס על שטח של כ-16 דונמים, המאפשר מפגש קרוב עם מגוון חיות וצמחייה שהגיעו לארץ מאוסטרליה הרחוקה. בגן תוכלו לפגוש קנגורו חופשיים אותם ניתן ללטף ולהאכיל, קואלה מנומנמת, תוכים רעשניים ועוד חיות עם שמות מוזרים כמו קזואר ושועל מעופף.

עין יזרעאל

עין יזרעאל

עין יזרעאל הוא מעיין הנובע מתוך ניקבה תת קרקעית ליד הר הגלבוע, סמוך לעיר המקראית יזרעאל. מי המעין זורמים בתעלות בטון אל בריכת מים שבמרכזה מבנה נטוש של משאבת מים.

תל מגידו

תל מגידו

תל מגידו נמצא בכניסה לעמק יזרעאל מכיוון עמק עירון. התל חולש על המקום בו עברה בעת העתיקה דרך הים מן החוף לכיוון דמשק.

הר גלבוע

הר גלבוע

שמו של הר גלבוע נקשר בזכרוננו בעיקר אל שאול המלך, שבספר שמואל מסופר על הקרב אותו ניהל על הגלבוע מול הפלישתים, קרב שהסתיים במות בניו (ובינהם מותו של יהונתן), ובהתאבדותו של שאול עצמו, עליו סופר כי נפל על חרבו ומת. את שאול ובניו ספד דוד בקטע הידוע בתור קינת דוד.

אהבת את הדף על הכינרת והעמקים?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.