טרקר - טיולים בארץ ובעולם

הכפר שוודאונג - מדריך טרקר

תמונות מהכפר שוודאונג

הכפר שוודאונג - Shwedaung
בנייה קולונאילית מראשית המאה הכפר שוודאונג - Shwedaung - בנייה קולונאילית מראשית המאה הכפר שוודאונג - Shwedaung - השוק הצבעוני הכפר שוודאונג - Shwedaung - בנייה קולונאילית מראשית המאה הכפר שוודאונג הכפר שוודאונג - Shwedaung - השוק הצבעוני הכפר שוודאונג - Shwedaung - השוק הצבעוני הכפר שוודאונג - Shwedaung - מרכזיית הטלפון המשוכללת מקדש שוומיטמן - Shwemyetman Temple - בודהא עם משקפיים מקדש שוומיטמן - Shwemyetman Temple - בודהא עם משקפיים מקדש שוומיטמן - Shwemyetman Temple - בודהא עם משקפיים

(Shwedaung)

אחת ההפתעות הנעימות שהיו לי במשך הטיול אל בורמה הייתה הכפר שוודאונג (Shwedaung). הכפר ידוע בזכות דבר אחד - מקדש ובו בודהא הלובשת משקפיים בסגנון ג'ון לנון. עם זאת, יש עוד הרבה מה לראות בכפר עצמו!

ההגעה אל הכפר שוודאונג

הכפר נמצא כ-14 ק"מ דרומית לעיר פיי (Pyay), לגביה ראה פירוט נפרד. כדי להגיע אל הכפר, יש לתפוס פיקאפ היוצא כל כמה דקות.

מקדש שוומיטמן

מקדש זה הוא הסיבה בגללה התפרסם הכפר. במרכז המקדש מוצב פסל גדול של בודהא, שצבע פניו לבן. על עיניו חובש הבודהא משקפיים ענקיים, שמסגרתם מצופה זהב. לצד הפסל מוצב זוג משקפיים ספייר - לכל מקרה.

המשקפיים נוספו לפסל כאשר אציל מקומי החליט לתרום את המשקפיים כדי לעורר אמונה במקומיים דרך סקרנות. השמועה פשטה מהר כי הבודהא יכול לרפא מחלות שונות, במיוחד כאלה הקשורות בעיניים. זוג המשקפיים הראשון נגנב די מהר, וזוג שני הוטמן בתוך הפסל עצמו כדי למנוע גניבה.

זוג שלישי נתרם למקדש על-ידי קצין בריטי, שאשתו סבלה ממחלת עיניים. כמובן שבעקבות התרומה האישה נתרפאה בדרך נס...

לצורך הנקוי השבועי של המשקפיים נדרשים תשעה נזירים כדי להסירם.

במבנה סמוך ניתן לראות פסל בודהא נוסף, שנראה כי סבל ממחלת אנורקסייה קשה...

בניה קולוניאלית

סיבוב פשוט ברחבי הכפר יפגיש אתכם עם מבחר מרשים של בתים קולוניאליים מתחילת המאה. הבתים נמצאים כיום במצב שימור לא כל-כך טוב, אך יתכן כי זהו חלק מן הקסם שלהם. חלק מהבתים משמשים כיום מפעלים ומחסנים.

השוק הצבעוני

בכפר ניתן להיכנס לביקור בשוק צבעוני, שבניגוד לשווקים רבים אחרים בהם ביקרתי, מצטיין בנקיון יחסי, בתוצרת צבעונית, ובמוכרות חברותיות. שווה ביקור.

מרכזיית הטלפון

אל תפספסו ביקור במרכזיית הטלפון המשוכללת של הכפר, בה הדברים נעשים בערך כמו שנעשו בתחילת המאה.

אהבת את הדף על הכפר שוודאונג?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.