טרקר - טיולים בארץ ובעולם

הנגב והערבה - מדריך טרקר

הנגב


הנגב הוא חבל ארץ מדברי ברובו בצורת משולש בעל זווית חדה, המשתרע על כ-60% משטח דרום מדינת ישראל. בניגוד לאזורים אחרים בארץ, גבולותיו המדוייקים של הנגב אינם ברורים, מאחר ובמקרים מסויימים הם מוגדרים על ידי קווים מאד לא מדוייקים - לדוגמא: הקו התוחם את צפון הנגב המוגדר כקו בו כמות המשקעים הממוצעת בשנה עולה על 300 מ"מ.

המילה "נגב" בתנ"ך משמשת גם לציון כללי של "דרום".

מוזיאון חיל האויר

מוזיאון חיל האויר

מוזיאון חיל האויר הוקם על מנת להוות מרכז לאומי לשימור מורשת חיל-האוויר.

פארק תמנע

פארק תמנע

פארק תמנע שוכן במרכזו של אזור המכונה העמק האדום בשולי הערבה. הפארק משתרע על שטח של כ-60 קמ"ר, ובנוי בצורת מעין פרסה. פארק תמנע הוא בעצם בקעה (בקעת תמנע) המוקפת בהרים תלולים. בשל הרכבו הגאולוגי מתייחד פארק תמנע בתצורות סלע מענייניות.

מכתש רמון

מכתש רמון

מכתש רמון הוא מכתש אירוזי, הגדול מסוגו בעולם, אחד מחמישה מכתשים בנגב. מרכז המכתש היה בעבר ראשו של הר, שפתי המכתש פונות עדיין אל ראש ההר שכבר לא קיים, ופנים ההר נשחק והפך למכתש.

המכתש הגדול

המכתש הגדול

המכתש הגדול הוא תופעה יחודית לישראל. מרכז המכתש היה בעבר ראשו של הר, ושפתי המכתש פונות עדיין אל אותה נקודה דמיונית, שכיום כבר לא קיימת.

שמורת חי בר

שמורת חי בר

שמורת חי-בר הוקמה בראשית שנות השבעים כדי לאקלם בעלי חיים שנכחדו מנופי הארץ או נמצאים בסכנת הכחדה, ולהחזירם למקומות בהם חיו בעבר. השמורה מאפשרת לגרעיני הרביה של החיות להגדיל את מספרם בסביבה מבוקרת, הקרובה עד כמה שניתן לסביבה הטבעית שלהם.

ממשית

ממשית

העיר הנבטית ממפיס, היא ממשית, היא עיר קטנה יחסית שישבה לצד הדרך מהרי אדום שבירדן אל חברון, ירושלים ובאר שבע. אתר ממשית עבר שיחזור נרחב, וכיום ניתן לסייר בין בתי האבן המפוארים, המרחצאות והכנסיות.

יער להב

יער להב

יער להב ממוקם בדרום גבעות שפלת יהודה, מעט צפונית אל באר שבע. היער, שננטע על-ידי קרן קיימת לישראל, הינו יער גדול יחסית, ושטחו מעל 30,000 דונם. נטיעת יער להב החלה בשנת 1952, והיא הורחבה מאד בשנות השישים.

מכתשים

מכתשים

המכתש הגדול הוא תופעה יחודית לישראל. מרכז המכתש היה בעבר ראשו של הר, ושפתי המכתש פונות עדיין אל אותה נקודה דמיונית, שכיום כבר לא קיימת.

עבדת

עבדת

העיר עבדת ממוקמת על דרך הבשמים העתיקה בה עשו שימוש הנבטים, שהוליכה מהעיר פטרה ועד לעיר עזה. היער קרויה על שם המלך הנבטי עבדת ה-2, שגם בחר להיקבר בעיר.

מלונות באילת ובדרום

מלונות באילת ובדרום

השמש של אילת, ביחד עם חיי הלילה התוססים בעיר ושלל הפעילויות עבור הילדים הופכים את בתי המלון באילת ליעד מועדף על הנופש הישראלי הממוצע.

אהבת את הדף על הנגב והערבה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.