טרקר - טיולים בארץ ובעולם

הר גלבוע - מדריך טרקר

בצפון רכס השומרון ממוקם הר גלבוע, המתנשא לגובה של 536 מטרים (פסגת מלכישוע), בנקודת החיבור בין עמק הירדן לבין עמק יזרעאל. הר גלבוע מורכב למעשה מ-11 פסגות שונות, שבינהן זורמים בשעת גשם נחלים. מהרכס נובעים יותר מעשרה מעיינות, שהשופעים שבהם נמצאים ברובם למרגלות ההר.

שמו של הר גלבוע נקשר בזכרוננו בעיקר אל שאול המלך, שבספר שמואל מסופר על הקרב אותו ניהל על הגלבוע מול הפלישתים, קרב שהסתיים במות בניו (ובינהם מותו של יהונתן), ובהתאבדותו של שאול עצמו, עליו סופר כי נפל על חרבו ומת. את שאול ובניו ספד דוד בקטע הידוע בתור קינת דוד.

נחל יצפור

נחל יצפור הוא נחל אכזב המנקז אזור במדרונות המזרחיים של הר גלבוע.


נחל יצפור עץ מכורסם - נחל יצפור הר גלבוע - נחל יצפור נחל יצפור - הר גלבוע נחל יצפור - הגלבוע מבט אל עמק חרוד - נחל יצפור מפלון אבן - נחל יצפור

מסלול הטיול בנחל יצפור דורש להשאיר רכב בנקודת הסיום, ולכן נדרשים לפחות שני כל רכב לביצוע המסלול. נקודת ההתחלה של מסלול נחל יצפור היא בצומת בין דרך נוף הגלבוע לבין כביש 6666 היורד אל עמק חרוד. המסלול דורש ירידה בכמה מפלונים, אך הוא מתאים גם למשפחות. אורך המסלול הינו 3 ק"מ, הלוקחים כשעתיים וחצי.

המסלול בנחל יצפור כולו בירידה במורדות הר גלבוע, ולאורכו נפגוש מספר מפלוני אבן שברוב ימי השנה יהיו יבשים. במפלונים הותקנו ידיות על מנת להקל על הירידה. לאורך המסלול הנחל הופך לקניוני יותר ויותר, עד שהוא נפתח אל עמק חרוד.

בכדי להגיע אל נקודת הסיום של המסלול, נוסעים על כביש 6666 במורד ההר כ-5 ק"מ, עד שמגיעים אל פניה לדרך עפר המובילה אל בריכת מים מבטון. באזור הבריכה ניתן לחנות.


הכניסה אל נחל יצפור הינה ללא תשלום.


כיצד מגיעים

נוסעים על כביש הסרגל (כביש 65) לכיוון עפולה. בצומת הסרגל פונים ימינה אל כביש התענכים (כביש 675). לאחר שעוברים את הכניסה אל הישוב יזרעאל, פונים ימינה אל דרך נוף הגלבוע (כביש 667). נוסעים בדרך נוף הגלבוע כ-14 ק"מ עד לפניה חדה שמאלה אל כביש 6666. בצומת ניתן לחנות, ולהתחיל במסלול הנמצא על כביש 6666 מצד ימין.


הצג מפה גדולה יותר

(עדכון אחרון: אוקטובר 2012)

אהבת את הדף על הר גלבוע?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.