טרקר - טיולים בארץ ובעולם

הר סדום - מדריך טרקר

תמונות מהר סדום

בריכת גופרית - ים המלח טריסטרמית - Tristram's Starling זוג בדואים - ים המלח בריכות ייבוש - ים המלח ים המלח כוחה של קורוזיה הר סדום הר סדום - ים המלח הר סדום - שביל הסולמות הר סדום - סלע מלח הר סדום - שפירית הר סדום - סלעי מלח

הר סדום הוא למעשה גוש מלח עצום, מה שהופך את נופיו ותצורות הסלע שבו למיוחדות ובולטות על רקע הסביבה. סלעי המלח רגישים מאד למגע מיים, וכאשר יורד באזור גשם, הוא ממיס אותם, ויוצר מערות ותצורות סלע מרתקות. שימו לב - הכניסה למערות שבהר סדום מסוכנת ואסורה.

הרי מלח הם דבר נדיר ומיוחד. בשל רגישותם הרבה למים הם יכולים להתקיים רק באקלים יבש במיוחד (כמו זה שקיים בבקעת ים המלח).

מסלול טיול בהר סדום


סוג המסלול: רגלי - מעגלי
אורך המסלול: 7 ק"מ (3-5 שעות)
דרגת קושי: בינוני

המסלול הוא למעשה חיבור של שני מסלולים - שביל הר-סדום ושביל הסולמות. תחילתו של המסלול היא בעליה די תלולה לאורך הסימון הכחול. הסימון יביא אותנו לשתי תצפיות יפות על ים המלח, ולאחר מכן לקניון צר שנחצב על-ידי המים.

לאחר היציאה מהקניון, נגיע לשביל עפר, עליו נלך עד לפניה לכיוון "שביל הסולמות" (השביל השחור). נלך בעקבות הסימון השחור לאורך השביל, שקודם עולה עד למצפור הר-סדום, ולאחר מכן יורד חזרה אל ים המלח במדרגות וסולמות.

כשנגיע חזרה אל הכביש, נסתכל לכיוון מחנה הפועלים הישן הנמצא למרגלות הר סדום, ונלך לאורך הכביש. מעט לפני המקום בו השארנו את המכונית ניתן לראות את תצורת הסלע הידועה בתור "אשת לוט".


כיצד מגיעים

נוסעים בכביש 90 לאורך ים המלח דרומה. בין הק"מ ה-199 ל-198, יש שלט המסמן את תחילתו של שביל כחול, והמסומן כ-"הר סדום". שם נשאיר את הרכב.

אהבת את הדף על הר סדום?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.