טרקר - טיולים בארץ ובעולם

ונציה - מדריך טרקר

תמונות מונציה

Santa Maria della Salute מגדל הפעמון - כיכר סאן מרקו - ונציה זכוכית ונציאנית ונציה תעלת מים - ונציה גשר - ונציה מגדל הפעמונים - כיכר סאן מרקו ונציה Ponte di Rialto ונציה Santa Maria della Salute San Giorgio Maggiore

(Venice)

אחד המקומות הרונטיים ביותר בעולם היא העיר היפיפיה ונציה, הבנויה מ-317 איים קטנים, שבינהם עוברות 150 תעלות מים. בכדי לעבור בין האיים ניתן להשתמש ב-409 גשרים המחברים את האיים הקטנים. רק שלושה גשרים עוברים מעל תעלת המים המרכזית של ונציה. בסך הכל מכסה העיר ונציה שטח של 458 קילומטרים רבועים, אך למרות שהיא למעשה עיר די קטנה, המטייל בה יכול לבלות ימים רבים מבלי להגיע לחקרם של אפילו חלק קטן מנפלאות העיר. בדרך כלל כדאי להימנע מללכת לאיבוד בעיר זרה, אך ונציה היא בהחלט עיר בה אפשר, ואפילו כדאי ללכת לאיבוד ליום. מבוך הסמטאות, הכיכרות והגשרים מאפשרים למטייל להרגיש כי הוא אינו מוקף בהמון מטיילים אפילו בתקופות התיירות העמוסות ביותר.

הדרך הטובה ביותר לסייר בונציה היא בהליכה - רשת הגשרים הקטנים מאפשרת ללכת בקלות רבה יחסית ממקום למקום, ומאחר ומדובר בעיר קטנה יחסית, אז ההליכות הן קצרות. לנסיעות הארוכות ניתן להשתמש באוטובוס התעלות (Vaporetto) שהוא למעשה סירה עם תחנות כמו אוטובוס רגיל. כדאי לקנות כרטיס יומי ולא כרטיס בודד, במיוחד אם בכוונתכם לבקר במספר אזורים בעיר ביום אחד.

העיר ונציה נבנתה לראשונה במאה החמישית, את הגיעו למקום פליטים שברחו מפני הפלישה של הברברים. הפליטים בנו מעין רפסודות שחוברו אל מוטות עץ שנתקעו באדמה הבוצית. המסורת אומרת כי תאריך הקמת העיר הוא 25 במרץ 421, אך אין ראיות מוחשיות התומכות בתאריך זה.

כיום העיר ונציה נמצאת בשקיעה, ובנייניה החינניים נעלמים אט-אט מתחת לגלי הים, אך בינתיים ניתן עדיין להנות ממנה לפחות בשנים הקרובות...

מלונות בונציה

ככל שתבצעו הזמנת מלון בונציה מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בונציה באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

שיט בגונדולה - השכרת גונדולה

אחד הדברים שהם בגדר חובה (אם כי רבים יתייחסו אליו בתור תיירותי מדי) בעית ביקור בעיר ונציה הוא שיט רומנטי בגונדולה לאורך תעלות העיר, עם הגונדוליירים (נהגי הגונדולה) לבושי החולצה המפוספסת ומזמרי האופרטות המוכרים לנו כל-כך מן הסרטים. עם זאת, השכרת גונדולה אינה זולה, במיוחד אם אתם זוג, וחשבתם לקחת גונדולה רק לעצמכם לשיט רומנטי.


שייט בגונדולה - ונציה

שיט גונדולות רגיל עובר בעיקר בתעלות הקטנות של ונציה, תוך כניסה לזמן קצר אל התעלות המרכזיות. השיט הסטנדרטי המוגדר הוא בן 40 דקות.


רוב נהגי הגונדולות יתנו לכם מחיר קבוע של כ-100 אירו עבור גונדולה המתאימה לשישה אנשים, ללא תלות בזמן או במקום.

המחיר הרשמי המוגדר על-ידי הרשויות הוא 80 אירו לסיור בן 40 דקות (נכון לספטמבר 2007). עבור כל 20 דקות נוספות תאלצו להיפרד מעוד 40 אירו.

בלילה עולה המחיר ל-100 אירו, וכל 20 דקות נוספות יעלו עוד 50 אירו.


מידע נוסף ניתן למצוא באתר שיט בגונדולה

כיכר סאן מרקו - Piazza San Marco

כיכר סאן מרקו היא הכיכר המרכזית של ונציה. בתור אחד המרכזים של העיר, תמיד ניתן למצוא שם תיירים רבים, צלמים וגם יונים בכמות מכובדת. בכיכר ניתן למצוא את הבאסיליקה של סאן מרקו ואת מגדל הפעמונים (Campanile) המרשים, המתנשא לגובה 99 מטרים, אליו ניתן לעלות בכדי לצפות מלמעלה אל העיר.

לאחר החשיכה מוארת הכיכר בעדינות, ובתי הקפה מתמלאים באנשים. בבתי קפה רבים ניתן יהיה למצוא הרכב מוסיקלי המנגן יצירות קלאסיות להנאת הסועדים. בשעות אלה הכיכר גם ריקה יותר, מאחר ותיירים רבים חוזרים אל בתי המלון שלהם, ואז היא גם אחד המקומות הרומנטיים בעיר.


כיכר סאן מרקו - ונציה כיכר סאן מרקו בערב כיכר סאן מרקו - Piazza San Marco

הכניסה אל הכיכר היא כמובן בחינם, אך אל תבנו אפילו על כוס קפה בכיכר - כזה עלול לעלות לכם אפילו 20 אירו לכוס!

הבסיליקה של סאן מרקו - Basilica di San Marco - Chiesa d'Oro

באחת הפאות של כיכר סאן מרקו עומדת הבסיליקה של סאן מרקו, או כפי שהיא נקראת לעיתים בצדק כנסיית הזהב (Chiesa d'Oro). כנסיה זו היא בין הכנסיות המעוטרות והמקושטות ביותר בעולם, והיא אחת הדוגמאות הנודעות לבניה ביזנטינית.

הכנסיה נבנתה לראשונה בשנת 828, כאשר סוחרים ונציאניים גנבו את מה שנחשב לשרידיו של מרקוס הקדוש (Saint Mark the Evangelist) מאלכסנדריה. מרקוס היה אחד משליחיו הראשונים של ישו. הבסיס למבנה הנוכחי הונח בשנת 1094.


בסיליקת סאן מרקו - ונציה הקתדרלה של סאן מרקו קתדרלת סאן מרקו - ונציה סאן מרקו

ישנם מספר נושאים עליהם יש הקפדה רבה בכנסייה:

  • יש להיכנס בלבוש צנוע - ללא מכנסיים קצרים או חולצות גופייה.
  • אין להכניס לכנסיה תיקים - יש להפקיד אותם במקום מיוחד מחוץ לכנסייה
  • אין לצלם בתוך הכנסיה

הכניסה לבסיליקה חופשית


אפר'-ספט':
ימים ב' - שבת09:45-17:00
יום א'14:00-17:30
אוק'-מרץ:
ימים ב' - שבת09:45-16:45
יום א'14:00-16:30

מידע נוסף ניתן למצוא באתר הבסיליקה של סאן מרקו

(עדכון אחרון: ספטמבר 2007)

אהבת את הדף על ונציה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.