טרקר - טיולים בארץ ובעולם

חיפה - מדריך טרקר

תמונות מחיפה

חיפה - מקדש הבהאים חיפה - מקדש הבהאים חיפה - מקדש הבהאים חיפה - מקדש הבהאים חיפה - גן הבהאים חיפה - גן הבהאים קרן כרמל (המוחרקה) - פסל אליהו הנביא

גן הבהאים

אחד משני המקומות הקדושים ביותר לדת הבהאית נמצא בעיר חיפה. הדת הבהאית היא דת עצמאית שנוסדה בפרס בשנת 1844 מתוך האיסלאם השיעי. הבהאים מאמינים באל אחד, המתקשר עם האנושות באמצעות שליחיו, בינהם אברהם, משה, קרישנה, בודהה, זרטוסטרה, ישו ומוחמד.

הבהאים מאמינים באזרחות נאמנה במדינת מושבם, ללא פעילות פולטית. כמו-כן מאמינים הבהאים בשוויון זכויות בין גברים לנשים.

בדת הבהאית אין היררכיה, והפעילות במוסדות הדת היא בהתנדבות. הבהאים אינם מעודדים הצטרפות מאמינים חדשים לדת, והדת איננה עוברת בירושה. על ילדים שנולדו לבהאים לבחור בדת פעמיים - בגיל 15 ובגיל 21 כדי להפוך לבהאים.

בין הבהאים לבין מדינת ישראל יש סיכום כי הם לא עוסקים בפעילות מסיונרית בארץ, וכי אינם מהגרים לארץ, אלא רק מגיעים לתקופות התנדבות במקדש.

נישואין בין הבהאים חייבים בהסכמת שני הצדדים ובהסכמת הוריהם.

הדת הבהאית נוסדה על ידי מירזא עלי מחמד, הידוע בכינויו "באב" (כלומר "דלת"), שהכריז כי עומד להגיע נביא חדש לעולם. הבאב נרדף בשל אמונתו, והוצא להורג ב-1850. עצמותיו הובאו לארץ לכרמל, והן קבורות במקדש בחיפה.

בשנת 1863 הכריז על עצמו מירזא חוסיין עלי, שהיה בן למשפחה אריסטוקרטית ומחסידי הבאב, כי הוא הנביא אותו חזתה נבואת הבאב. הוא החל להפיץ את תורתו, וקרא לה "בהא" (זוהר), ואימץ לעצמו את השם "בהא-אללה".

השלטונות רדפו גם את הבהא-אללה, והוא הוגלה ממקום למקום, עד שלבסוף הגיע לגלותו האחרונה במצודת עכו. לקראת מותו הותר לו לצאת מעט מן הכלא, והוא סייר באזור, כולל בהר הכרמל, שם הצביע לפני בנו על המקום בו צריך לבנות את מקדש הבאב. ב-1892 נפטר הבהא-אללה, ונקבר 2 ק"מ צפונית לעכו, בבהג'י.


הסיור בגנים הוא ללא תשלום.


הגנים פתוחים בכל יום בשעות 09:00-17:00
המקדש פתוח בכל יום בשעות 09:00-12:00

הביקור בגנים הוא במסגרת סיור מודרך בלבד.


לתאום סיור יש להתקשר מראש לטלפון 04-8313131

קרן כרמל (המוחרקה)

פסגת קרן כרמל, הידועה גם בשמה הערבי המוח'רקה, היא המקום בו התחולל לפי המסורת הקרב בין הנביא אליהו לבין נביאי הבעל. במקום הוקם בסוף המאה ה-19 מנזר של המסדר הכרמליתי, הפעיל גם כיום. הנוף הנשקף על הסביבה מן הפסגה הוא מרשים ביותר.

אהבת את הדף על חיפה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.