טרקר - טיולים בארץ ובעולם

טורס דל פיינה - מדריך טרקר

(Torres del Paine)

טורס דל פיינה (Torres del Paine) הוא פארק לאומי הנמצא בדרום הרחוק של פטגוניה, צילה. הפארק מפורסם בתצורות הסלע המרשימות שבו, ובמיוחד הטורס דל פיינה שעל שמם קרוי הפארק, שהיא קבוצה של שלושה מגדלי גרניט עצומים. בפארק גם אגמים בצבעים נפלאים, וקרחונים.

הפארק הוקם ב-1959, והוכרז כשמורת ביוספרה על-ידי אונסקו ב-1978.

משמעות המילה פיינה בשפת Tehuelche הוא כחול, כך שמשמעות השם היא מגדלי הכחול.

הפארק מלא באגמים השוכנים בינות לפסגות הרים מושלגות, קרחונים מדהימים, ותצורות סלע (מרשימות לא פחות) כמו קרני פיינה (Cuernos del Paine).

ההגעה אל טורס דל פיינה

רוב המטיילים מגיעים אל פארק טורס דל פיינה מן העיר פורטו נטאלס (Puerto Natles), הנמצאת במרחק 150 ק"מ דרומית לפארק לאורך כביש 9, באמצעות אחת מחברות האוטובוסים המפעילות קווים קבועים לפארק. כרטיס הלוך-חזור לפארק עולה כ-8,000 פסוס, ו-15,000 פסוס הלוך-חזור (נכון לשנת 2016). לכל חברת אוטובוסים יש מספר שעות יציאה לפארק, ומספר שעות חזרה מהפארק. אורך הנסיעה הוא כשעתיים ורבע.

האוטובוסים מפוארטו נטאלס עוצרים בשלוש תחנות: בכניסה לפארק הנקראת גם לאגונה אמרגה (שם משלמים את דמי הכניסה לפארק) במעגן פודטו (Pudeto catamaran dock) שבקצה הדרומי של אגם פהווה (Lago Pehoe) ובתחנת האדמיניסטרציה של הפארק. בנקודות אלו גם ניתן לתפוס את האוטובוס חזרה לפוארטו נטאלס בסוף הטרק.

פארק לאומי טורס דל פיינה - טרק ה-W

טרק ה-W נקרא כך מאחר ועל גבי המפה נראה המסלול כ-W (למרבה ההפתעה). ניתן לעשות את הטרק ממזרח למערב או ממערב למזרח.

הזמן הטוב ביותר לעשות את הטרק הוא בין אוקטובר לבין אפריל, שהם האביב והקיץ בחצי הכדור הדרומי. עם זאת, גם בתקופה זו יכול מזג האוויר להשתנות בדרמטיות.


טורס דל פאיינה (2003)Torres del Paine קרחון גריי (2003) Grey Glacier קרני פאיינה (2003)Cuernas del Paine קרחון גריי (2002) Grey Glacier קרני פאיינה (2002) Cuernas del Paine קרחון גריי (2003) Grey Glacier קרני פאיינה (2003)Cuernas del Paine אגם נורדנסקחולד (2002) Lago Nordenskjold המפל הגדול (2002) Salto Grande טורס דל פאיינה (2003)Torres del Paine העמק הצרפתי (French Valley)

המתחילים את טרק ה-W ממערב למזרח מגיעים בסירה אל מחנה פהווה (Camp Pehoe), משאירים שם את הציוד, ויוצאים ליום הליכה אל קרחון גריי. עוד באותו היום חוזרים אל מחנה פהווה לשינה.

ביום השני הולכים עם כל הציוד אל החניון הבא - החניון האיטלקי (Campo Italiano), שם משאירים את הציוד, ועולים לתצפית על העמק הצרפתי (French Valley) ועל קרני פיינה (Cuernas del Paine). בסוף התצפית יורדים חזרה למחנה לשינה (אגב, במחנה זה השינה היא בחינם).

היום השלישי הוא יום הליכה לאורך האגם עד למחנה טורס דל פיינה (Campo Torres del Paine).

היום האחרון מתחיל השכם בבוקר, ובו מטפסים עד התצפית על הטורס דל פיינה (טיפוס ארוך ודי קשה). לאחר התצפית יורדים חזרה, ותופסים את האוטובוס חזרה לפוארטו נטאלס.


ניתן לישון בשלוש צורות שונות:

 • חניוני אוהלים ללא תשלום:
  - המחנה האיטלקי (Campamiento Italiano) - בכניסה לעמק הצרפתי.
  - מחנה טורס (Campamiento Torres) - לרגלי הטורס דל פאיינה.
  - מחנה לאס גווארדאס (Campamiento los Guardas) - ליד קרחון גריי.
 • חניוני אוהלים בתשלום:
  בתוך הפארק יש מספר חניונים ללינה בתשלום, בהם יש שירותים, מקלחות וחנויות למצרכים בסיסיים (המצרכים מאד יקרים, אז אל תסמכו עליהם!).
  - מחנה פהווה (Campamiento Pehoe) - ליד מעגן הסירות המערבי.
  - מחנה גריי (Campamiento Grey) - ליד קרחון גריי.
  - מחנה לוס טורס (Campamiento Los Torres) - בכניסה המזרחית למסלול.
 • רפוחיו - Refugio
  בתוך הפארק יש מספר רפוחיוס (מעין מלונות בסיסיים) בהם ניתן לישון בתשלום, ואף להזמין ארוחות. צורת לינה זו יקרה בצורה משמעותית מהאחרות (11,000 פסוס ללילה, 6,000 פסוס לארוחה), אך היא חוסכת את הצורך לסחוב אוהל ומזון.

 • כדאי לעלות אל הטורס דל פאינה עם ציוד שינה למקרה של מזג אוויר לא טוב, ולישון במחנה הנמצא לרגלי הטורס (Campamiento Torres). השינה
  במחנה זה היא ללא תשלום.
 • אפשר לישון ביום הראשון במחנה לוס גוארדאס (Campamiento los Guardas - לינה ללא תשלום) שליד קרחון גריי במקום במחנה פהווה, ואז להוסיף
  יום של טיול הלוך-חזור לאורך הקרחון - שווה! (למיטיבי לכת).
 • אוהל טוב חוסך כסף (לא צריך לישון ברפוחיו) ומגן מגשם!
 • דברים משביעים וקלים לסחיבה - פופקורן ומרק עם פתיתים - קל וטעים!

מחיר הכניסה לפארק (נכון לשנת 2016):
אוקטובר עד אפריל: 18,000 פסוס (כ-38 דולר)
מאי עד ספטמבר: 5,000 פסוס (כ-10 דולר)

המחיר הוא חד-פעמי, ואינו תלוי בזמן השהות בפארק.


אוקטובר עד אפריל: 08:30-20:00
מאי עד ספטמבר: 08:30-17:30


כיצד מגיעים

היוצאים לטרק ההיקפי או לטרק ה-W ממזרח למערב

יש לרדת בכניסה לפארק, משם יש רכב המסיע את המטיילים אל מחנה טורס דל פאיינה ממנו מתחיל הטרק (הסעה זו כרוכה בתשלום של 3,000 פסוס - 500 מהם משמשים הנחה בשינה במחנה).

היוצאים לטרק ה-W ממערב למזרח

יש לרדת במעגן פודטו, משם ניתן לתפוס סירה מהירה על אגם פהווה במחיר של 12,000 פסוס (שווה את החסכון בזמן). הסירה יוצאת כל שעתיים בשעה עגולה. בזמן ההמתנה ניתן ללכת לבקר במפל הגדול הנמצא קרוב.

(עדכון אחרון: אוגוסט 2016)

אהבת את הדף על טורס דל פיינה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.