טרקר - טיולים בארץ ובעולם

טיול עם רכב - ניו זילנד - מדריך טרקר

דבר ראשון שחשוב לי להדגיש בנושא נהיגה בניו-זילנד זה - זהירות!!!

קל מאד לשכוח שאתם כבר לא בארץ, אלא במדינה בה נוגים בצד שמאל של הכביש. רבים הם הישראלים המגיעים אל ניו זילנד, וביום הראשון מבצעים תאונת דרכים. פשוט חבל להצטרף לסטטיסטיקה.

הזמן המועד ביותר לפורענות הוא הלילה. הסיבה לכך היא שהלילה הוא הזמן בו אנו עוברים לנהיגה אוטומטית, ופחות שמים לב לדרך (נכון במיוחד דווקא לנהגים וותיקים!). בלילה קשה לראות את המיקום של הרכבים הבאים מולכם על הכביש. לכן, בימים הראשונים ממש לא מומלץ לנהוג בלילה, כדי שלא תמצאו את עצמכם נצמדים באופן אוטומטי לצדי הכביש, רק כדי לגלות שנצמדתם לצד הלא נכון. לכן:

  • אל תנהגו בחושך
  • אל תנהגו עייפים
  • אל תנהגו בדרכים חשוכות

קניית רכב בניו זילנד

קניית רכב מאפשרת חופש וגמישות, תוך שמירה על עלויות נמוכות. עם זאת, צורת טיול זו איננה מתאימה לקצרים בזמן, מאחר ויש להקצות זמן לרכישה ומכירה של הרכב.

צורת הטיול המועדפת עלי היא רכישת מיני-ואן והסבתו לשינה, מה שמקטין משמעותית את עלויות הטיול. צורת טיול זו אידאלית במיוחד למגיעים בספטמבר מאחר ואז מחירי הרכבים עדיין נמוכים, ועם עזיבת המדינה ניתן למכור את המכונית בקלות. כדאי לציין כי היתרון המשמעותי ביותר של מיני-ואן שהוסב לשינה הוא בכך שבמקרה הצורך ניתן פשוט לעצור בצד הדרך, וללכת לישון...

ניו זילנד מלאה בחניונים בהם ניתן להחנות את המכוניות, ולקבל שירותי כביסה, מטבח (יש להצטייד בכלי מטבח משלכם), מקלחות ואף טלוויזיה. עלות הלינה בחניונים אלו היא בין $8 $ל-10 ניו זילנד לאדם. מי שממש רוצה לחסוך, יכול לישון מחוץ לחניון, ובבוקר להיכנס לחניון, לשלם $2 על מקלחת, ולהמשיך.

באוקלנד מתקיימים כמה שווקים של כלי-רכב משומשים. השוק של יום ראשון הוא הטוב ביותר. ניתן גם להשתמש בעיתונים מקומיים, אך לשם כך נדרש להגיע אל המוכר כדי לבדוק את הרכב, מה שמסרבל מאד את הקניה.

כל רכב חייב לעבור בדיקת תקינות במוסך מורשה אחת לחצי שנה (WOF - Warrant of Fitness), ובקניית רכב יש לבדוק עד מתי ה-WOF בתוקף (לעולם אין לדעת מה ימצאו בבדיקת התקינות הבאה...). כמו-כן חייב כל רכב ברשיון רכב (Rego), שכרוך בתשלום פשוט בכל סניף דואר. בעת תשלום ה-Rego ניתן לבחור לאיזו תקופה מעוניינים לעשות אותו (שלושה חודשים עולים $כ-60 ניו זילנד).

בכל מקרה - בעת רכישת רכב, מומלץ מאד לקחת אותו לבדיקה במוסך המתמחה בבדיקות רכב! בשווקי המכוניות המשומשות יש בדרך כלל מוסכים ניידים במיוחד לצורך זה.

תהליך העברת הבעלות הוא פשוט מאד. המוכר ממלא טופס ושולח אותו בדואר, והקונה ניגש לסניף דואר עם תעודה מזהה, ומעביר את הרכב אל שמו (בתשלום $כ-10 ניו זילנד). מה שמעניין הוא שכדי להעביר את הרכב אל שמכם, המוכר אפילו לא צריך להיות נוכח, ולא נדרשת כל הוכחה שהרכב שאתם מעבירים הוא שלכם!

מחיר של מיני-ואן הוא $1500-$3000 ניו זילנד. מחיר של מכונית רגילה הוא $800-$1800 ניו זילנד. כמובן שתמיד ניתן למצוא מציאות, והמחירים תלויים מאד בתקופה בה הרכב נקנה.

לפני שיוצאים לניו זילנד כדאי לעשות מנוי של ממס"י בארץ. מנוי זה יקנה לכם חברות חינם בארגון ה-AA הניו זילנדי (צריך רק להיכנס לאחד הסניפים). החברות מקנה זכות לקבל מפות דרכים בחינם, וכמו-כן עד שש גרירות רכב בחינם במקרה הצורך.

השכרת רכב בניו זילנד

השכרת רכב היא פתרון מצויין למי שאין לו זמן רב לטיול, ומעוניין לנצל את זמנו עד כמה שניתן. ניתן לנחות בשדה התעופה, ולהגיע עם הסעת חינם למוקד ההשכרה, ומשם לצאת עם רכב לדרך.

בשדה התעופה יש מרכז עם טלפוני חינם לחברות ההשכרה. אם אתם מגיעים מחוץ לעונה, אין צורך להזמין רכב מראש. דווקא מי שמגיע ללא הזמנה יכול לקבל מחירים נמוכים יותר.

הנה כמה קישורים לאתרי אינטרנט של חברות השכרת רכב בניו-זילנד:

  • A2B - החברה בה שכרנו רכב לפני שקנינו את הואן.
  • ACE - עוד חברה עליה שמענו המלצות טובות.

  • גובה ההשתתפות העצמית (Excess) הוא נושא מאד חשוב בבחירת סוכנות השכרה. אל תקחו רכב עם יותר מ-750 דנ"ז השתתפות עצמית.
  • אם יש אפשרות להוריד את ההשתתפות העצמית על ידי תשלום נוסף - עשו זאת! (זה נקרא Collision Damage Waiver - C.D.W).
  • בצעו את ההשכרה בסוכנות מוכרת.
  • הביאו אתכם רשיון נהיגה בין-לאומי וכרטיס אשראי בין לאומי - אחרת לא תוכלו לשכור רכב.

אהבת את הדף על טיול עם רכב?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.