טרקר - טיולים בארץ ובעולם

ינגון - מדריך טרקר

תמונות מינגון

מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon מקדש שווה-דגון - Shwedagon

(Yangoon)

את ינגון, עיר הבירה של בורמה, לא מצאתי כמעניינת במיוחד, למעט מקדש שווה דגון המדהים, אך זוהי בכל זאת עיר אליה כמעט ואין ברירה אלא להגיע.

מלונות בינגון

ככל שתבצעו הזמנת מלון בינגון מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בינגון באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מקדש שווה-דגון - Shwedagon Paya

מקדש שווה-דגון נמצא במרכז ינגון. מבין המקדשים הרבים הפזורים בבורמה, שווה-דגון הוא הקדוש ביותר, וכל בורמזי ישאף לבקר בו לפחות פעם בחייו. בזמן הזריחה והשקיעה המקום הופך לקסום, ומבני הזהב נצבעים בגוונים של אדום וצהוב. הביקור במקום מזמן מפגש עם המקומיים, המסתובבים במקדש כשהם לבושים במיטב בגדיהם, ומבע של שלווה על פניהם.

הזדי (Zedi), שהוא כיפת הזהב הגדולה שבמרכז המקדש, מתנשא לגובה של 98 מטרים מעל פני הרחבה.

האגדה מספרת כי המבנה המרכזי במקום הוא בן 2500 שנה, אך הארכיאולוגים טוענים כי הוא נבנה כנראה בין המאות ה-6 ל-10.

סיפור המקדש מתחיל בשני סוחרים שפגשו בדרכם את בודהא, שנתן להם 8 שערות משערות ראשו כדי לקחת איתם לבורמה. בעזרת המלך המקומי ורוחות טובות מצאו הסוחרים מקום בו הוטמנו שרידים נוספים של בודהה, שם כניסו את השערות למקדש, ובנו עליהן את הפגודה.


הביקור במקדש כרוך בתשלום דמי כניסה למקדש של $5, אותם יגבו מכם פקחים המסתובבים במקדש. אם ברצונכם לצלם, תאלצו להיפרד מעוד $3 - דמי צילום.


כדי להנות בצורה המלאה ביותר במקדש שווה-דגון, שווה להשקיע ולצאת מן המלון כשעוד חשוך, על-מנת לחזות בזריחה במקדש, כשהשמש העולה צובעת אט-אט את המקדש בכתום. השעה המוקדמת משפיעה גם על המאמינים הנמצאים במקדש, והאווירה מאד מיוחדת. גם בשעת השקיעה המקום יפיפה, אך איננה משתווה לזריחה.


כיצד מגיעים

המקדש נמצא במרחק הליכה מהאזור בו מתאכסנים רוב התרמילאים. ההליכה דורשת כ-30 דקות. כדי להגיע למקדש, יש ללכת ברחוב שווה-דרון פאיה (Shwedagon Paya Rd.).

אהבת את הדף על ינגון?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.