טרקר - טיולים בארץ ובעולם

כוכב הירדן - כאוכב אל-הווא - מדריך טרקר

תמונות מכוכב הירדן

מבצר כוכב הירדן - בלוואר פתח גיחה לחפיר - מבצר כוכב הירדן יגאל תומרקין - כוכב הירדן מבצר כוכב הירדן - בלוואר תחנת האכלת נשרים - כוכב הירדן מבצר כוכב הירדן - בלוואר מבצר כוכב הירדן - בלוואר כוכב הרוחות - כאוכב אל-הווא החפיר - מבצר כוכב הרוחות עמק הירדן כוכב הירדן כוכב הרוחות - בית שאן

(Beloir)

מבצר כוכב הירדן הוקם במאה ה-12 בימי מלכותו של פולק ד'אנז'ו, על-ידי מסדר הנזירים ההוספיטלארים. המבצר הוקם על מצוק תלול בגובה 308 מטרים מעל פני הים ברמת יששכר, במקום השולט על מעברי הירדן לכיוון דמשק ודרך הים. מבצר כוכב הירדן נקרא בפי הצלבנים "בלוואר" (יפה-נוף) על שום הנופים המרהיבים שנראים ממנו, כולל הרי הגלעד שבעבר הירדן, והוא המבצר השלם ביותר שנותר בארץ מן התקופה הצלבנית.

המבצר שבנו ההוספיטאלרים היה כה חזק, עד כי עמד בהצלחה בניסיונותיהם של חילות צלאח א-דין לכובשו, אך בשנת 1189, לאחר מצור של שנה וחצי על ידי המוסלמים, כשכל שאר הארץ מסביבם נכבשה, הסכימו מגיני מבצר כוכב הירדן הצלבנים לחתום על הסכם כניעה, ולעבור לצור שהייתה עדיין בשליטת הצלבנים. הכובשים המוסלמים הסבו את שמו של המבצר ל-"כאוכב אל-הווה" (כוכב-הרוחות).

כוכב הירדן מוקף חפיר בעומק 12 מטרים וברוחב 20 מטרים, חומה העשויה חמש צלעות, מגדלים בפינות החומה, מצודה פנימית ומגדל עוז במרכז.

ההגעה אל כוכב הירדן

ההגעה למבצר מכיוון בית שאן על כביש 90 לכיוון טבריה, וכ-15 ק"מ צפונית לבית שאן פונים שמאלה לכביש 717.


הצג מפה גדולה יותר

גן לאומי כוכב הירדן

הסיור במבצר כוכב הירדן הינו מסלול קל המתאים למשפחות. המסלול מתחיל בגשר הכניסה למבצר. משם ניתן לסייר בין האולמות של המצבר. אל תפספסו את הירידה במדרגות התלולות אל הפתח הנסתר בתחתית החפיר ששימש את האבירים בכדי לצאת בחשאי מן המבצר! כמו-כן, לא לפספס את תחנת האכלת הנשרים הנמצאת על גבעה מעברו השני של החפיר בפינה הצפון מזרחית של המבצר.

לאחר הסיור במבצר עצמו ניתן לבקר בגן הפסלים של יגאל תומרקין הנמצא בסמוך לחניה.


מבוגר: 21 ש"ח (18 ש"ח בקבוצה)
ילד: 9 ש"ח (8 ש"ח בקבוצה)


אפריל-ספטמבר:
08:00-17:00
אוקטובר-מרץ:
08:00-16:00
בימי שישי וערבי חג:
08:00-15:00
הכניסה לאתר מותרת עד שעה לפני הסגירה


04-6581766

(עדכון אחרון: מרץ 2012)

אהבת את הדף על כוכב הירדן?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.