טרקר - טיולים בארץ ובעולם

לאוס - מדריך טרקר

בשעה שרוב המזרח הרחוק התקדם במהירות יחד עם שאר העולם, לאוס נשארה דומה מאד לאיך שהייתה לפני מאות שנים. לאוס נשארה בינתיים אחת המדינות האותנטיות ביותר בין מדינות המזרח הרחוק, אך השלטון הקומוניסטי של לאוס פותח בהדרגה את שערי המדינה למבקרים מן המערב, וההזדמנות לראות את המדינה לפני שתהפוך לתאילנד שנייה הולכת ונעלמת.

הגאוגרפיה של לאוס

לאוס נמצאת בדרום מזרח אסיה. היא גובלת בתאילנד ובורמה ממערב, סין מצפון, וייטנאם ממזרח וקמבודיה מדרום. אוכלוסיית לאוס מונה 5.5 מליון תושבים, ושטחה 236,000 קמ"ר (להשוואה - שטחה של מדינת ישראל הוא כ-21,000 קמ"ר).

השפה המדוברת בלאוס היא שפת הלאו.

מלונות בלאוס

ככל שתבצעו הזמנת מלון בלאוס מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בלאוס באישור מיידי

(אתר hotelscombined הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מתי לטייל בלאוס

התקופה הטובה ביותר לטיול בלאוס היא נובמבר עד ינואר. החל מפברואר ועד אפריל הטמפרטורות והלחות עולים, והטיול הופך לקשה יותר ויותר. בעונת המונסון (מאי-אוקטובר) הגשמים יכולים להיות חזקים מאד, וחלק גדול מן הדרכים הופך לבלתי עביר.

מעברי גבול ובירוקרטיה

ניתן לקבל ויזת כניסה ללאוס בגבול ובשדה התעופה, עם הכניסה למדינה. עלות הויזה כ-30 דולרת והיא מספיקה לשהייה של 15 יום. יש להצטייד בשתי תמונות פספורט ודף ריק בדרכון לצורך הוצאת הויזה.

ניתן להוציא את הויזה בשגרירויות לאוס. בבנגקוק ניתן להוציא את הויזה באמצעות כל סוכני הנסיעות בקאווסאן. ויזה המונפקת מראש עולה כ-20$, ומוגבלת ל-30 יום. הכניסה ללאוס צריכה להיות תוך שלושה חודשים מתאריך הוצאת הויזה, והויזה מתאימה לכניסה בודדת בלבד.

ניתן להאריך את הויזה ב-15 יום נוספים.

עלויות טיול בלאוס

לאוס היא מדינה זולה מאד לטיול. תקציב של 300$-400$ למטייל לחודש אמור להספיק לרוב התרמילאים. התקציב שהוזכר כאן מתבסס על לינה באכסניות ואכילת אוכל זול יחסית.

תחבורה והגעה ממקום למקום

התחבורה בלאוס נמצאת כיום בהתפתחות מהירה. אם בעבר הייתה לאוס כולה מדינה של שבילי עפר ההופכים לבלתי עבירים, אז כיום נסללים יותר ויותר כבישים מהירים.

מעבר הגבול בין קמבודיה ללאוס

לאור שאלות רבות שראיתי בנושא, להלן הדרך הנוחה (והמעניינת) לחצות את הגבול בין קמבודיה ללאוס (המידע נכון לאמצע העונה היבשה!):

  • מגיעים לתחנה הראשית של חברת הו-וא גנטיג (Ho Wah Genting), וקונים כרטיס לעיר קומפונג-צ'ם. כדאי לתפוס את האוטובוס של שעה 08:45 בבוקר. מחיר - 6500 ריאל. האוטובוס ממוזג והדרך נוחה.
  • כאשר האוטובוס עוצר להפסקת אוכל בעיירה סקוון (Skuon), כדאי לרדת כדי לראות את המעדן המקומי - עכבישים בטיגון עמוק.
  • כשמגיעים לעיר קומפונג-צ'ם כדאי לשכור אופנוע כדי לראות מספר אתרים באזור.
  • מקומפונג-צ'ם ממשיכים צפונה בסירה מהירה היוצאת מהמעגן סמוך לגשר הגדול החוצה את המקונג (כדאי לשבת על הגג - אבל אל תשכחו מים, כובע וקרם הגנה נגד השמש!).
  • כדאי לחלק את הנסיעה צפונה, ולעצור בדרך ללילה בעיירה קראצ'י, כדי לראות את דולפיני הנהר הנדירים החיים שם. המחיר של כרטיס עד קראצ'י - $7. המחיר מקראצ'י לסטונג-טרנג (Stung Treng) הוא $8.
  • מסטונג-טרנג לוקחים סירת מנוע קטנה שטסה במעלה המקונג עד למעבר הגבול עם לאוס. מחיר - $6.
  • העת מעבר הגבול ניסו לגבות מאיתנו תשלום (שוחד) של 3$ גם בצד הקמבודי וגם בצד של לאוס. לאחר משא ומתן קצר התפשרנו על תשלום של דולר לאדם (בשני הצדדים).
  • ממעבר הגבול יש כביש מאד נוח שממשיך צפונה. ניתן לקחת אופנוע או מונית (הן ממתינים ליד היציאה ממעבר הגבול). אם לוקחים אופנוע, כדאי לבקש לעצור ליד המפלים. עלות אופנוע עד למקום ממנו יוצאים לאי דון דט - $2.

(עדכון אחרון: מאי 2004)

אהבת את הדף על לאוס?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.