טרקר - טיולים בארץ ובעולם

לונדון - מדריך טרקר

(London)

לונדון היא בירתה של אנגליה, ושל הממלכה הבריטית כולה. לונדון היא גם העיר הגדולה ביותר באיחוד האירופי לפי רוב המדדים, ואחד המרכזים העסקיים הגדולים בעולם. העיר ממוקמת על גדות נהר התמזה.

אין ספק שביקור בעיר לונדון הוא הבסיס לכל ביקור באנגליה. העיר מלאה בפעילויות ואטרקציות מכל הסוגים, וניתן לבלות בה זמן רב מבלי לצאת מהעיר כלל. מסיבה זו העיר לונדון היא בין מוקדי התיירות הגדולים בעולם, ומליוני תיירים מבקרים בה מדי שנה.

העיר לונדון מציעה משהו לכל אחד. החל מחובבי ההיסטוריה והאדריכלות, דרך חובבי האומנות וכלה בחובבי התרבות והמוסיקה.

ההגעה אל לונדון


הצג מפה גדולה יותר

מלונות בלונדון

ככל שתבצעו הזמנת מלון בלונדון מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בלונדון באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

ארמון בקינגהם - Buckingham Palace

ארמון בקינגהם הוא ביתו של בית המלוכה האנגלי, וכאן גרים כיום אליזבט ה-II, מלכת אנגליה ובני משפחתה. אם הדגל לא מתנופף מעל הארמון, סימן שהמלכה לא שוהה באותה עת בארמון. לבית המלוכה ארמונות נוספים, אך זהו הארמון הראשי מבינהם. הארמון משמש כארמון הראשי של בית המלוכה החל משנת 1837, אז הפך הארמון לארמון העיקרי של בית המלוכה הבריטי, והתגוררה בו המלכה ויקטוריה.

המבנה העיקרי המוכר למתבוננים בארמון מבחוץ (החזית המזרחית של הארמון) נוסף לארמון לאחר נישואיה של המלכה ויקטוריה לנסיך אלברט.

בארמון ניתן למצוא 19 חדרי אירוח ממלכתיים, 52 חדרי שינה מלכותיים, 188 חדרי שינה למשרתים, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה. בארמון עובדים 450 משרתים, ומבקרים בו 50,000 מוזמנים מדי שנה וגם תיירים רבים.

מחוץ לארמון עומדת אנדרטה לזכר המלכה ויקטוריה.

בתקופת מלחמת העולם השניה נפגע ארמון בקינגהם מתקיפה אווירית, אך משפחת המלוכה לא שהתה בארמון באותה עת.


ארמון בקינגהם - לונדון משמר המלכה - ארמון בקינגהם, לונדון משמר המלכה - ארמון בקינגהם

ניתן לבקר בחלק מתוך ארמון בקינגהם (18 חדרים מתוך ה-600), בהם ניתן להתרשם מכ-100 ציורים מתוך אוסף של כ-7000 ציורים הנמצא בארמון. בנוסף, ניתן להתרשם מאוסף המתנות המרשים אותם קיבלה המלכה לאורך השנים, ולסייר בגנים היפים.

משך הביקור הוא בין שעתיים לשלוש שעות.


 • כמות המבקרים בארמון בקינגהם מוגבלת, ולכן כדאי להזמין מקום מראש.
 • אם ברצונכם לצפות בהחלפת המשמר, כדאי להגיע מוקדם בכדי לתפוס מקום ליד הגדר (בייחוד בתקופת הקיץ!), אחרת קשה לצפות בהחלפה בצורה טובה.
 • שימו לב כי במהלך חודשי החורף מתקיימת החלפת המשמר בחודשים מסויימים רק פעם ביומיים! בידקו את זמני החלפת המשמר לפני שאתם מגיעים באתר הרשמי.

מבוגר: 19 פאונד
ילד (5-17): 10.85 פאונד
ילד קטן (מתחת ל-5): חינם

במידה ומעוניינים לבקר גם בגנים המלכותיים:

מבוגר: 27.75 פאונד
ילד (5-17): 16.35 פאונד
ילד קטן (מתחת ל-5): חינם


קיץ: 09:30-19:00 (כניסה אחרונה: 16:45)
חורף: 09:45-18:30 (כניסה אחרונה: 15:45)

החלפת משמר המלכה מתקיימת ברחבת שלפני הארמון בין השעות 11:30 ל-12:00. סביב השעה 11:15 מגיעים חיילי המשמר בצעידה מן הרחוב.

במהלך חודשי הקיץ מתקיימת החלפת המשמר בכל יום, ובמהלך שאר השנה בחלק מן השבוע בלבד. בידקו את זמני החלפת המשמר לפני שאתם מגיעים באתר הרשמי.


44-20-7766-7300+


מידע נוסף ניתן למצוא באתר ארמון בקינגהם

כיצד מגיעים


View לונדון in a larger map

המוזיאון הבריטי - British Museum

אחד המוזיאונים הגדולים והמרשימים בעולם הוא המוזיאון הבריטי (British Museum) שנוסד בשנת 1753. באוספי המוזיאון כיום מעל שישה מיליון מוצגים שונים. הסיור במוזיאון הבריטי הוא טיול אל תוך העבר, והעושר של המוצגים שבו פשוט עוצר נשימה.

המוזיאון מציג כיום בעיקר עתיקות שהובאו ממדינות שונות בעולם בעיקר במאות ה-18 וה-19, ולעיתים קרובות עולות קריאות להשבת אוספים אלה לארצות המקור שלהן.


אבן רוזטה - המוזיאון הבריטי - לונדון פרט מתוך שיש אלגין - המוזיאון הבריטי - לונדון השכמיה יצוקת הזהב - The Mold gold cape - המוזיאון הבריטי, לונדון הואה הקנני'א Hoa Hakananai'a - המוזיאון הבריטי, לונדון פסל ראש ענק של אמנחותפ שלישי - המוזיאון הבריטי, לונדון מומיה - המוזיאון הבריטי, לונדון ארון קבורה מצרי - המוזיאון הבריטי, לונדון המוזיאון הבריטי - לונדון - The British Museum מומיה שהעטיפה הוסרה ממנה - המוזיאון הבריטי, לונדון הספינקס של טהארקו - Sphinx of Taharqo מטמון סנטישהאם - Snettisham Hoard - המוזיאון הבריטי, לונדון

המוזיאון הבריטי הינו מוזיאון גדול, והסיור בו יכול להיות קשה אם לא יודעים מה רוצים לראות.

החצר הגדולה על שם המלכה אליזבת השנייה נפתחה לראשונה לציבור בשנת 2000. החצר היא החצר המכוסה הגדולה ביותר באירופה. תקרת החצר מורכבת מ-1656 לוחות זכוכית שצורתם עוצבה במיוחד. במרכז החצר נמצא חדר הקריאה של המוזיאון, שהיה בעבר חדר הקריאה של הספרייה הבריטית.

תצוגת האומנות ממצרים היא אחת המרשימות בעולם. התצוגה כוללת אוסף מומיות ופסלים נרחב.


הנה רשימה של שבעה מוצגים אותם לדעתי האישית לא כדאי לפספס במהלך הביקור במוזיאון הבריטי:


 1. אבן הרוזטה - האבן ששימשה לצורך פיענוח הכתב ההירוגליפי (כתב החרטומים).
 2. שיש אלגין - לוח שיש מרשים שהובא בחלקים בשנת 1806 מן הפרטנון באתונה, יוון.
 3. השכמיה יצוקת הזהב - שכמיה עשויה זהב טהור.
 4. הואה הוקנניא - פסל עצום שהובא מאי הפסחא
 5. פסל ראש ענק של אמנחותפ שלישי - פסל ענק במשקל של כארבעה טון.
 6. אוסף המומיות - אוסף גדול הכולל מומיות, ארונות קבורה ומינחות קבורה ממצרים.
 7. מטמון סנטישהאם - מטמון שבו חפצים עשויי זהב מתקופת הברזל.


הכניסה אל המוזיאון הבריטי הינה ללא תשלום!


כל ימי השבוע: 10:00-17.30
ביום שישי פתוח עד 20:30


44-20-7323-8299+


מידע נוסף ניתן למצוא באתר המוזיאון הבריטי

כיצד מגיעים

הדרך הקלה ביותר להגיע אל המוזיאון הבריטי היא באמצעות הרכבת התחתית. תחנות הנמצאות קרוב אל המוזיאון הן:

 • תחנת Tottenham Court Road (מרחק 500 מטרים)
 • תחנת Holborn (מרחק 500 מטרים)
 • תחנת Russell Square (מרחק 800 מטרים)
 • תחנת Goodge Street (מרחק 800 מטרים)


View לונדון in a larger map

ביג בן - Big Ben

ביג בן הוא השעון הגדול הממוקם בראש מגדל השעון שמעל ארמון וסטמינסטר בלונדון. שמו של ביג בן נובע משמו של מי שהיה הממונה על העבודות בעת התקנת השעון בשנת 1859, סר בנג'מין הול. גובהו של מגדל השעון 96 מטרים, וקוטר כל שעון שבעה מטרים. הפעמון במגדל שוקל 13 טון ומופעל ידנית עד היום. בניית המגדל העצום ארכה מעל 32 שנה. ברחוב ויקטוריה בלונדון נמצא העתק קטן של הביג בן בשם "בן הקטן". בשנת 2012 הוחלט לשנות את שמו הרשמי של ביג בן ל"מגדל אליזבת'" ע"ש אליזבת' השנייה לכבוד שנת ה-60 להמלכתה.

הפעמון של ביג בן מצלצל אחת ל-15 דקות, כאשר בכל צילצול מתווספים ארבעה תווים למנגינתו, כך שבכל שעה עגולה הוא מנגן את הנעימה המלאה בת 16 התווים. אחת לשעה מתווספים בסיום הנעימה גם עד 12 צילצולים בהתאם לשעה.

נעימתו של ביג בן שימשה כאות הפתיחה של שידורי ה-BBC בתקופת מלחמת העולם השנייה, ולכן הפכה לסמל של העולם החופשי בעיני תושבי האזורים הכבושים.

ב-1962, יותר ממאה שנים לאחר שהופעל, איחר השעון בעשר דקות, בפעם הראשונה.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1987 על ביג בן כעל אתר מורשת עולמית.

ביג בן - לונדון הביג בן - לונדון

מידע נוסף ניתן למצוא באתר ביג בן

כיצד מגיעים


View לונדון in a larger map

מצודת לונדון - הטאוור של לונדון - London Tower

מצודת לונדון, או בשמה הרשמי "הארמון המלכותי והמצודה של הוד מלכותה" היא טירה מלכותית הממוקמת על הגדה הצפונית של נהר התמזה. הטירה שימשה לאורך השנים כאחד ממקומות מגוריהם של מלכי בריטניה, וכבית סוהר שבו נכלאו רבים, כולל אנשי בית המלוכה שהוחזקו כאן על ידי קרוביהם. הסיפור המפורסם ביותר הוא של ריצ'רד השלישי שהחזיק במגדל את שני אחייניו שהיו מתחריו לכתר, ואז גם רצח אותם. עצמותיהם התגדלו במגדל הלבן רק כמאתיים שנה לאחר העלמותם. סיפור מפורסם נוסף הוא סיפורו של הנרי ה-8 ושש נשותיו, ששתיים מהן איבדו את ראשן בין קירות המצודה.

האמת היא שרק שבעה אנשים הוצאו בתוך המצודה להורג, ורוב ההוצאות להורג בוצעו על הגבעה הסמוכה (כ-100 הוצאות להורג בסך הכל).

המצודה נבנתה בשנת 1066 עם הכיבוש הנורמני של אנגליה, ושימש כמעוז הנורמני בתוך לונדון האנגלית. כאן ישבו גובי המיסים הנורמנים, ולכן הפכה המצודה לסמל של שינאה ודיכוי.

המצודה עברה שיפוצים ושינויים רבים, והצורה הנוכחית של המצודה היא מסביבות המאה ה-13. המצודה מוקפת בחומות בצורות, שמעולם לא נועדו להיות יפות.

בהיעדרו של מלך בריטניה, שימש נציב המצודה כמפקדה הצבאי של בריטניה, ולכן נחשב נציב המצודה לאחד התפקידים החשובים בממלכה. מלחמות רבות נלחמו סביב המצודה, ולאורך השנים הפכה השליטה במצודה לנקודת מפתח בשליטה בממלכה.

עיקר פרסומה של מצודת לונדון הוא בכך שהיא משמשת כמקום משכנם של תכשיטי הכתר של הממלכה המאוחדת.


ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1988 על מצודת לונדון כעל אתר מורשת עולמית.

המצודה של לונדון מצודת לונדון מצודת לונדון - London Tower המגדל הלבן - מצודת לונדון מרתף העינויים - מצודת לונדון המגדל הלבן - הטאוור של לונדון המצודה של לונדון מצודת לונדון

המקום הראשון שאסור להחמיץ בעת הביקור במצודת לונדון הוא יהלומי הכתר הבריטיים. כאן ניתן להסתנוור על ידי 23,578 אבני חן המרכיבות את יהלומי הכתר, כולל היהלומים המפורסמים ביותר בעולם:

 • יהלום קולינאן 1 (Cullinan I), הידוע גם בשם כוכב אפריקה (Star of Africa) - משקלו החתוך 530.4 קראט, מה שהופך אותו ליהלום נטול הצבע הגדול בעולם. היהלום שובץ בשנת 1910 בחלקו העליון של שרביט המלוכה עם הצלב.
 • יהלום קוהינור (Koh-i-Nûr), הידוע גם בשם הר האור (Mountain of Light) - יהלום זה, שהובא מהודו, משובץ כיום בכתר של המלכה אליזבט האם.

מקום נוסף בו חשוב לבקר הוא המגדל הלבן הנמצא בלב המצודה. זהו החלק העתיק ביותר במצודה, והוא כנראה נבנה על ידי ויליאם הכובש דוכס נורמנדי בערך בשנת 1078. המגדל נועד להטיל פחד על תושבי לונדון בתקופת הכיבוש הנורמני, והוא אכן עשה זאת ביעילות. המגדל מכיל בתוכו תצוגה אודות ההיסטוריה של בתי המלוכה הבריטיים, וכן תצוגה מרשימה של אוסף כלי הנשק המלכותי.


 • כדאי לרכוש את כרטיסי הכניסה מראש באינטרנט בכדי לחסוך עמידה בתורים.
 • כרטיסים שנרכשו באינטרנט טובים עד 7 ימים מהתאריך בו נרכשו.
 • כדאי לבקר במצודה מוקדם בבוקר, לפני שגלי המבקרים הגדולים מגיעים. בתוך המצודה כדאי להתחיל באזור יהלומי הכתר, מאחר ושם לעיתים קרובות יש תור ארוך.
 • רוב הסיור במגדל מתקיים בתוך מבנים, ולכן הסיור בו מתאים גם לימים בהם מזג האוויר אינו מייטבי. עם זאת, כדאי לנסות להגיע אליו במזג אוויר טוב בכדי להנות גם מחלקו החיצוני.

מבוגר: 21.45 פאונד
ילד (מתחת גיל 16): 10.75 פאונד
קבוצה (מעל 15 משתתפים): 17.55 פאונד
משפחה (2 הורים, 3 ילדים): 57.20 פאונד
ילדים מתחת גיל 5 נכנסים ללא תשלום.


מרץ-אוקטובר:
שלישי עד שבת - 09:00-17:30
ראשון עד שני - 10:00-17:30
כניסה אחרונה בשעה 17:00

נובמבר-פברואר:
שלישי עד שבת - 09:00-16:30
ראשון עד שני - 10:00-16:30
כניסה אחרונה בשעה 16:00


0844-482-7799


מידע נוסף ניתן למצוא באתר מצודת לונדון

כיצד מגיעים

תחנת הרכבת התחתית הקרובה ביותר אל מצודת לונדון היא Tower Hill underground station, וזוהי הדרך הנוחה ביותר להגיע אל המצודה. כמו-כן ניתן להגיע אל המצודה עם אוטובוסי התיירים העוברים בין האטרקציות של לונדון.


View לונדון in a larger map

(עדכון אחרון: ספטמבר 2013)

אהבת את הדף על לונדון?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.