טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מדינת השאן - מדריך טרקר

תמונות ממדינת השאן

סיפו - בורמה סיפו - בורמה סיפו - בורמה סיפו - בורמה סיפו - בורמה פין או-לווין - Pyin U Lwin - הגנים הבוטאניים פין או-לווין - Pyin U Lwin - הגנים הבוטאניים פין או-לווין - Pyin U Lwin - כרכרות לתחבורה ציבורית פין או-לווין - מפלי אניסקאן - Anisakan Falls

(Shan State)

מדינת השאן נמצאת בצפון מזרח בורמה, ותופסת כרבע משטחה הגאוגרפי של המדינה. המדינה היא האזור ההררי ביותר בבורמה, מה שהופך אותו לאזור בעל מזג האוויר הסביר ביותר בעונה החמה.

טיפ קטן: סדר הביקור העדיף במדינת השאן הוא נסיעת אוטובוס אל סיפו, אחר-כך נסיעת אוטובוס לפין או-לווין, ומשם חזרה בפיק-אפ למנדליי. הסיבה לכך היא שקניית כרטיס אוטובוס מפין או-לווין לסיפו היא יקרה מאד. בכיוון ההפוך המחירים נמוכים הרבה יותר משום מה.

חלק נוסף של מדינה השאן הוא אגם אינלה, עליו ראה פירוט נפרד.

סיפו - Hsipaw

הכפר סיפו הוא כפר קטן ומכניס אורחים, כ-200 ק"מ מצפון מזרח למנדליי. הכפר עצמו אמנם אינו מרשים באופן מיוחד, אך סביבתו מעניינית לטיול, ומה שהופך אותו למיוחד הוא האנשים הגרים בו.

בעבר היה האזור מדינה עצמאית (מדינת השאן - Shan State). ימיה האחרונים של נסיכות זו מתועדים בספר אותו כתבה אשתו האוסטרית של הנסיך האחרון של השאן. הספר נקרא "דימדומים בבורמה: חיי כנסיכת שאן". הנסיכות הגיעה לסופה הטראגי כשהצבא השתלט על בורמה, הנסיך נחטף ונעלם, והנסיכה ברחה מהארץ ב-1962.

המטיילים שהגיעו למקום לא הצליחו לבטא את שמותיהם של האנשים, וכך החל מנהג של המטיילים לקרוא לאנשים בכינויי "מר" ("Mister") שונים. כך ניתן לפגוש את מיסטר צ'ארלס בעל המלון, מיסטר דונלד הצאצא של מלכי השאן שמלכו במקום, מיסטר פוד, מיטסר רייס ומיסטר בוק (שאפשר לנחש מה הם מוכרים...)

כדי לסייר בסביבה, ניתן להצטרף לסיוריו היומיים של מיסטר צ'ארלס. הסיור המומלץ יותר הוא הסיור אותו הוא מארגן בסירה במעלה הנהר, אך בדרך כלל הסיור הוא יותר סטנדארטי ורגלי. הסיורים הרגליים בחינם. בעונה הרטובה (או מייד לאחריה) יכלול הסיור גם מפלים יפים, שבעונה היבשה מתייבשים.

מיסטר דונלד הוא אחיינו של הנסיך האחרון של נסיכות השאן. מיסטר דונלד גר במבנה ארמון המלוכה לשעבר, ומקבל אורחים בכל יום בשעה 16:00, ומספר על ההיסטוריה של משפחתו, ועל הפוליטיקה של בורמה. מעניין מאד! אין צורך לתאם את ההגעה מראש.

בקיצור - שווה להגיע לכפר, לבקר אצל מיסטר דונלד, למחורת לצאת לסיור היומי של מיסטר צ'ארלס, ואז להמשיך לפי או-לווין. חובבי השקט ירצו להישאר אפילו יותר.

פין או-לווין - Pyin U Lwin

כפר זה הוקם ככפר נופש בשל מזג האוויר הטוב שלו (הכפר שוכן בגובה 1070 מטרים מעל פני הים). הכפר מציע למטיילים הפסקה מבורכת בכך שהוא מאד שונה משאר בורמה. הכפר נמצא כ-67 ק"מ ממזרח למנדליי.

באזור ישנם מספר דברים שכדאי לעשות, ולכן אל תגיעו לשם כטיול יום! שווה להישאר כאן לפחות יומיים.

יום אחד כדאי להקדיש לסיור בכפר, כולל כניסה לגנים הבוטניים המרשימים. הגנים נתנו לנו רושם של גנים בריטיים שבדיוק עוברים פלישה בורמזית. את הסיור מומלץ לעשות באופניים, העולים כ-300 צ'אט ליום.

יום נוסף שווה להקדיש לטיול יום אל מפלי אניסקאן (Anisakan Falls). אל תתבלבלו עם מפלי פווה קאוק הפחות יפים. כדי להגיע לשם, יש לתפוס פיקאפ הנוסע לכיוון מנדליי, ולאחר כ-8 ק"מ לרדת בכפר אניסקאן. משם יש ללכת ברגל לאורך כביש, ולאחר מכן לאורך שביל אל המפלים. הירידה ארוכה, והעליה עוד יותר. אבל מה - המפלים פשוט שווים את זה!

עוד כדאי לשים לב לצורת התחבורה המיוחדת הנהוגה בכפר - כרכרות הנראות כהעתקים קטנים של הכרכרות של אצילי אנגליה.

אהבת את הדף על מדינת השאן?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.