טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מחוז צ'אקו - מדריך טרקר

(Chaco)

מחוז צ'אקו ממוקם בצפונה של ארגנטינה, והוא אינו נמצא בדרך כלל על מפת המטיילים הרגילה. עם זאת, בכל זאת יש כמה דברים במחוז אותם כדאי לראות.

מטאוריט שדה השמיים - Campo del Cielo

קמפו דל סיילו הוא מקום התרסקותו של מטאוריט גדול לפני כחמשת אלפים שנה. שרידיו של המטאוריט נמצאו מפוזרים בכל האזור.

חלקים רבים של המטאוריט פזורים במוזאונים שונים ברחבי ארגנטינה והעולם, ואצל אספנים פרטיים רבים, אולם חלקו הגדול של המטאוריט נמצא עדיין במקום בו התגלה. משקלו של חלק זה הוא 37 טונות, מה שהופך אותו למטאוריט השני בגודלו בעולם. שמו של החלק שנשאר הוא "El Chaco".

לראשונה הוזכר המטאוריט ב - 1576, כשמושל ספרדי למד מפי האינדיאנים על סלע ענק, שהגיע על פי אמונתם של תושבי האזור מן השמים. המושל שלח משלחת על מנת לברר במה מדובר, והמשלחת חזרה כשבידה מספר שברים של גוש מתכתי ענק, לו ניתן השם "שולחן הברזל" (Meson de Fierro). מקום הימצאותו של הגוש היה במקום לו קראו האינדיאנים "שדה השמיים" (Campo del Cielo).

המטאוריט מונח כיום במרכז שדה כשהוא חשוף לגשמים והרוחות, השוחקים אותו בהתמדה. סכנה נוספת הנשקפת למטאוריט היא גנבה - בשנת 1992 עצרה משטרת ארגנטינה אדם כשהוא מוביל מטאוריט ענק על גבי משאית. האדם היה סוחר המטאוריטים האמריקאי רוברט האג (Robert Haag), שהואשם על ידי משטרת ארגנטינה בגניבת אוצר לאומי. האג טען כי רכש את המטאוריט מתושב מקומי שטען כי המטאוריט בבעלותו. למרבה צערו של האג לא הסכימו השלטונות הארגנטיניים עם טענה זו. עם זאת, שוחרר האג, אך המטאוריט נשאר בארגנטינה.

התחושה של לגעת בסלע שהגיע לכדור הארץ ממרחק מליוני קילומטרים הינה תחושה מדהימה השווה את הנסיעה הארוכה והמעייפת עד לכפר נידח זה. אחרי הכל, כמה אנשים יכולים לומר שישבו על מטאוריט השוקל 37 טון?


קאמפו דל-סיילו (2003)Campo del Cielo

בכפר גנסדו, שהוא הכפר הקרוב ביותר אל אזור המטאוריט, לא היו כלל מלונות כאשר ביקרנו שם, אך יתכן כי כיום המצב שונה.


הכניסה אל האזור בו נמצא המטאוריט הינה ללא תשלום.


כיצד מגיעים

המטאוריט נמצא במחוז צ'אקו (Chaco) הנידח בצפון ארגנטינה, ליד הכפר גנסדו (Gancedo). ישנם אוטובוסים המגיעים לכפר מן העיר רסיסטנסיה בצפון ארגנטינה. מטיילים מעטים בלבד מגיעים כדי לראות את פלא טבע זה.

(עדכון אחרון: אוגוסט 2016)

אהבת את הדף על מחוז צ'אקו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.