טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מנדליי - מדריך טרקר

תמונות ממנדליי

מנדליי - Mandalay מנדליי - Mandalay מנדליי - Mandalay מנדליי - Mandalay מנדליי - Mandalay מקדש קאונג'מודאו - Kaunghmudaw Paya מנזר מהא גניון - Maha Ganayon מנדליי - גשר יו ביין - U Bein Bridge גשר יו ביין - U Bein Bridge מנדליי - גשר יו ביין - U Bein Bridge מנדליי - Mandalay מינגון - Mingun

(Mandalay)

מנדליי הייתה בירת ממלכת בורמה בעת כיבושה בידי הבריטים, אך תקופת היותה עיר בירה הייתה קצרת ימים (תחילת בניית העיר הייתה רק ב-1857). אזור מנדליי כולל מספר ערי בירה אחרות ששימשו בתקופות שונות את מלכי בורמה, וכולן כיום נטושות. ניתן לבקר כיום בשלוש מבין ערי הבירה לשעבר בטיול יום ממנדליי.

גם כיום יש לעיר חשיבות היסטורית ודתית מיוחדת בעיני הבורמזים. כמעט 60% מכל הנזירים בבורמה גרים בסביבות העיר, במספר רב של מקדשים ומנזרים.

מלונות במנדליי

ככל שתבצעו הזמנת מלון במנדליי מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות במנדליי באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

סיור בעיר מנדליי ובערי הבירה העתיקות


הביקור באתרים ההיסטוריים השונים של מנדליי מחייב רכישת כרטיסי כניסה. קיימים שני כרטיסים:

הכרטיס הראשון מאפשר ביקור בכל האתרים בתוך העיר מנדליי, ובעיר הבירה העתיקה אינווה. הכרטיס עולה 10 דולר, והוא טוב לחמישה ימים מיום הרכישה. הכרטיס נבדק בכניסה לחלק מן המקדשים. נהגי הטרישו (Trishaw), שהם אופניים עם קרון צד, יציעו לכם לטייל בלי לשלם את דמי הכניסה, תוך הימנעות מהכניסה לאתרים בהם בודקים את הכרטיס. שווה למי שמעוניין למנוע הגעת כסף ליידי שלטונות הצבא.

הכרטיס השני הוא לערי הבירה העתיקות מינגון וסגאין. כרטיס זה עולה 3 דולר, וגם הוא טוב לחמישה ימים מיום הרכישה.

מקדש קוטדאו - Kuthodaw Pagoda

מקדש זה מוגדר בתור הספר הגדול ביותר בעולם. המקדש הוא אזור מוקף חומה הנמצא לרגלי גבעת מנדליי. בתוך התחום נמצאים 729 לוחות אבן עליהם כתוב הספר המקודש לבודהיסטים, הטריפיטקה (Tripitaka), כשכל לוח נמצא במבנה קטן משלו.

מקדש סנדמני - Sandamani Paya

מקדש זה נמצא סמוך למקדש קוטדאו. במקדש זה 1774 לוחות שיש, עליהם חרוטים פירושים לספר הטריפיטקה, המוגנים בכמה עשרות מבני אבן לבנים המקיפים את המבנה המרכזי.


מקדש סנדמני - Sandamani Paya

מקדש מהא מוני - Maha Muni Pagoda

מקדש מהא מוני נבנה על מנת לאכסן את דמות הבודהא הנערצת ביותר בבורמה, ואחת החשובות בעולם.

המבנה עצמו נבנה לראשונה בשנת 1784, אך נהרס בשריפה. המבנה הנוכחי חדש יחסית. הפסל עצמו הועבר למקום מהעיר מהעיר Maruk U בשנת 1784, וכבר אז נחשב לעתיק מאד. יש הטוענים כי פסל ברונזה זה, המתנשא לגובה 4 מטרים, נוצק כבר במאה ה-1 לספירה.

לאורך השנים כיסו מאמינים את הפסל בשכבה של כ-15 סנטימטר של עלי זהב אותם מדביקים המאמינים לפסל.

רק גברים יכולים להתקרב אל הפסל, ולהצמיד אליו את עלי הזהב. מי שלא התמזל מזלו להתקרב אל הפסל, יכול להסתכל עליו בטלוויזיה במעגל סגור. זהו מחזה מוזר מעט לראות אנשים מתפללים אל הטלוויזיה...


מקדש מהא מוני - Maha Muni Pagoda מקדש מהא מוני - Maha Muni Pagoda מקדש מהא מוני - Maha Muni Pagoda

כיצד מגיעים

המקדש נמצא מעט רחוק ממרכז העיר, אך ניתן לשלב עצירה בו בדרך לביקור בערי הבירה הסובבות את מנדליי.

גבעת מנדליי - Mandalay Hill

העיר מנדליי נקראת על שם גבעת מנדליי המתנשאת לגובה 236 מטרים במרכז העיר. הדרך אל ראש הגבעה עוברת דרך מקדשים רבים הפזורים לאורך המדרגות. העליה לוקחת כ-30 דקות, ויש לעשותה ללא נעליים, מאחר וכל שטח הגבעה קדוש. קשה לומר שהגבעה הייתה אחד המקומות היותר מרשימים בסיור במנדליי...


גבעת מנדליי - Mandalay

סיור יום אל ערי הבירה העתיקות

ניתן לשכור מונית לסיור יום אל שלוש ערי הבירה העתיקות הנמצאות בסביבות מנדליי.


סיור אל ערי הבירה העתיקות יכלול את המקומות הבאים:

 • מנזר מהא גניון - Maha Ganayon
  במנזר זה חיים כ-1000 נזירים צעירים בשלבי התלמדותם. בסביבות השעה בבוקר, נאספים כל הנזירים לתהלוכה גדולה, והולכים בשקט מוחלט לאכול את ארוחת הבוקר שלהם. האוכל עבור הנזירים מוכן על ידי מתנדבים בורמזים.
 • מקדש קאונג'מודאו - Kaunghmudaw Paya
  מקדש זה נמצא כ-10 ק"מ מן העיר סגאין, והוא הידוע מבין מקדשיה. המקדש בנוי ככיפה לבנה ענקית בגובה 46 מטרים, ומשמעות שמה הוא "עבודה רבת ערך". המקדש נבנה על פי דוגמאת מקדש מהסטי (המקדש הגדול) בסרי-לנקה. האגדה מספרת כי המקדש מסמל את חמוקיה של מלכה בורמזית שופעת. המקדש נבנה בשנת 1636. ביקור במקדש זה לא נכלל בסיור הרגיל אותו מציעים סוכני נסיעות במנדליי, ולכן הוא דורש תוספת תשלום.
 • סגאין - Sagaing
  אחת מערי הבירה העתיקות של בורמה, נמצאת במרחק של כ-21 ק"מ ממנדליי. במרכז העיר גבעה הנקראת גבעת סגאין, עליה ניתן לעלות בכמה מאות מדרגות. על הגבעה מספר רב של מקדשים, חלק מהם חדש אך חלק נבנה במאה ה-14.
 • אינווה - Inwa
  עוד אחת מערי הבירה העתיקות של בורמה. אל העיר מגיעים באמצעות סירה.
 • גשר יו ביין - U Bein Bridge
  השקיעה על גשר יו ביין היא אחת מן החוויות היפות בבורמה. הגשר, העשוי כולו עץ טיק, משתרע לאורך 1.2 ק"מ, מה שהופך אותו לגשר עשוי הטיק הארוך בעולם. הגשר, שנבנה בשנת 1784, מחבר אי קטן הנמצא במרכז אגם עם הגדה. על האי יש מקדש אליו ניתן להגיע בהליכה על הגשר. לעת ערב מתמלא הגשר נזירים העוברים בין האי לגדה.

אהבת את הדף על מנדליי?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.