טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מקדשים נוספים - מקדשי אנגקור - מדריך טרקר

תמונות ממקדשים נוספים

מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei מקדש פרה קהאן - Preah Khan מקדש פרה קהאן - Preah Khan קבוצת מקדשי רולוס - Roluos Group קבוצת מקדשי רולוס - Roluos Group קבוצת מקדשי רולוס - Roluos Group

ברחברי השטח העצום עליו משתרעים מקדשי אנגקור מפוזרים עשרות מקדשים קטנים וגדולים. בדף זה תמצאו רשימה של המקדשים אותם מצאתי כשווים ביקור.

מקדש בנטאי קדי - Banteay Kdei

מקדש זה נבנה במאה ה-12 לספירה כמנזר בודהיסטי. המקדש נבנה מחומרים באיכות נמוכה, ולכן הוא על סף התמוטטות. המקדש אמנם דומה למקדש טה פרום הקרוב אליו, אך אינו מרשים כמוהו. עם זאת, הביקור בו עדיין כדאי מאד.

מקדש בנטאי סרי - Banteay Srei

מקדש קטן זה ממוקם כ-25 ק"מ מאזור המקדשים העיקרי של אנגקור. המקדש נבנה במאה ה-10 לספירה מאבן חול אדמדמה (בניגוד לאבן האפורה המאפיינת את רוב המקדשים האחרים). האבן הרכה ששימשה לבנייה איפשרה יצירת תבליטי אבן מדהימים שאין כדוגמתם במקדשים אחרים. המקדש ידוע גם בשם "מקדש הנשים", מאחר ועל-פי הטענה רק נשים מסוגלות ליצור תבליטים עדינים כל-כך.

כדי להגיע למקדש צריך לשכור אופנוע או רכב - המרחק גדול מכדי לעוברו באופניים. בעבר נחשב הביקור במקדש למסוכן בשל מוקשים, אך כיום המוקשים פונו. עם זאת, לא כדאי לצאת לשוטט משטח המקדש.

מקדש טה פרום - Ta Prom

מקדש טה פרום הושאר פחות או יותר במצב בו הוא נתגלה, כשחומותיו אחוזות בשורשיהם של עצי הג'ונגל, ומבניו ממוטטים. המקדש נותן למסייר בו את התחושה אותה חשו הראשונים שגילו את מקדשי אנגקור בסוף המאה ה-19. העבודה היחידה שנעשתה במקום היא חיזוק המבנים על מנת למנוע התמוטטות נוספת ולאפשר סיור בטוח במתחם. עם עליית כמות התיירים המסיירים במקדש, הצמחיה המייחדת אותו מתמעטת משנה לשנה.

המקדש הוא מקדש גדול יחסית, אחד הגדולים בקבוצת אנגקור, אך בניגוד למבנים רבים אחרים, המקדש אינו מתנשא לגובה, ואין בו מבנים גבוהים. המקדש נבנה בשנת 1186 לספירה כמנזר בודהיסטי.

מקדש פרה קהאן - Preah Khan

מקדש פרה קאהן הוא מקדש גדול שרובו נסתר מעיני אלו החולפים לידו על הכביש הראשי. מסיבה כלשהי הוא איננו פופולרי כמו מקדשים אחרים, אך הביקור במקדש בהחלט כדאי.

המקדש, שמשמעות שמו "החרב הקדושה", נבנה בשנת 1191 לספירה.

בדרך כלל יורידו אתכם בשער אחד, ויאספו אתכם בשער השני של המקדש. עם זאת, האזורים היפים ביותר לטעמי במקדש הם דווקא שני השערים האחרים! באחד מהם (המזרחי) נמצאים כמה עצים המפרקים באיטיות את קירות המקדש, ובשני (הדרומי) המקדש גובל בג'ונגל, ונותן תחושה של מקדש אבוד.

קבוצת מקדשי רולוס - Roluos Group

קבוצת מקדשי רולוס מורכבת ממספר מקדשים: פרה קו (Prah Ko), לוליי (Lolei) ובקונג (Bakong). מקדשים אלו הם בין העתיקים ביותר באזור אנגקור, והמדענים סבורים כי כאן הוקמה הבירה הראשונה לפני שהועברה מכאן אל אנגור טום.

המקדשים בקבוצה אינם שמורים כמו מקדשים אחרים, ולכן הביקור בהם מתאים למי שיש לו זמן. למי שקצר בזמן, זהו המקום הראשון עליו אפשר לוותר.

מקדש בנטאי סמרה - Banteay Samre

מקדש בנטאי סמרה נמצא כ-20 ק"מ מן האזור המרכזי של מקדשי אנגקור, סמוך לכביש המוביל אל בנטאי סריי. המקדש נבנה במחצית המאה ה-12 לספירה, והוא נמצא במצב שימור טוב יחסית. ניתן לראות כאן תבליטים מרשימים ולהסתובב בין המבנים.

ריחוקו היחסי של המקדש מאפשר ביקור בו ללא עדרי התיירים הגדולים המאפיינים מקדשים רבים אחרים. כדאי לשלב את הביקור במקדש עם הביקור במקדש בנטאי סריי.

מקדש טה סום - Ta Som

מקדש בודהיסטי זה נבנה בסוף המאה ה-12 לספירה. המקדש עצמו איננו גדול, ויחודו העיקרי הוא בשער המזרחי (הכניסה היא מן השער המערבי), עליו השתלט עץ ענק.

אהבת את הדף על מקדשים נוספים?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.