טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מקדשי אנגקור - מסלול מומלץ - מדריך טרקר

(Angkor Temples)

מקדשי אנגקור הוקמו בין המאה ה-9 למאה ה-14 לספירה, בידי בני תרבות הקמר (Khmer), שהייתה אחת התרבויות הדומיננטיות באזור. המלך הראשון בשושלת אנגקור הפך למלך בשנת 802 לספירה.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1992 על מקדשי אנגקור כעל אתר מורשת עולמית.

ההגעה אל מקדשי אנגקור

העיר הקרובה לאנגקור היא סיאם ריפ, והיא נמצאת כ-10 ק"מ דרומית למקדש אנגקור ואט. בין סיאם ריפ ואנגקור עובר כביש סלול, שעליו תחנת בדיקה לכרטיסי הכניסה לפארק.

האזור מרושת בכבישים ושבילים נוחים לנסיעה, כך שניתן לנוע ממקום למקום בקלות באופנוע.

מלונות במקדשי אנגקור

ככל שתבצעו הזמנת מלון במקדשי אנגקור מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות במקדשי אנגקור באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

ביקור במקדשי אנגקור

הפארק הארכיאולוגי אנגקור כולל 70 מקדשים הרוסים באזור ששטחו 200 קמ"ר. המקדשים העיקריים מרוכזים במרכז באזור ששטחו כ-60 קמ"ר. האזור מרושת בכבישים ושבילים נוחים לנסיעה, כך שניתן לנוע ממקום למקום בקלות באופנוע.


המסלול המפורט כאן מתאים לשלושה ימים. כדאי לשים לב כי המסלול כולל רק את האתרים המוגדרים בעיני כאתרי חובה!

יום ראשון

יוצאים השקם בבוקר (לפני הזריחה) לכיוון אנגקור. בכניסה לפארק נכנסים לאזור בדיקת הכרטיסים וקונים כרטיס ($40). בשביל הכרטיס נדרשת תמונת פספורט, אך ניתן להצטלם במקום.

את הביקור באזור אנגקור כדאי להתחיל בצפיה בזריחה במקדש אנגקור ואט. כמעט כל התיירים נכנסים למקדש בכניסה הראשית, המערבית. עם זאת, לאנגקור ואט יש גם כניסה אחורית, מזרחית. יתרונותיה של כניסה זו הם שניים: הכניסה בפעם הראשונה למקדש נעשית בשקט, ללא עדרי התיירים מסביב. כמו-כן, כניסה זו מאפשרת לנכנס לראות בתחילה בין העצים רק את המגדל המרכזי של המקדש, ולאט לאט, עם ההליכה לקראת המקדש, הוא נפרס לפני הצופה בכל תפארתו. הזריחה מאירה את המקדש באור אדמדם יפיפה.

כדאי להקדיש למקדש אנגקור לפחות חצי יום - בהחלט יש מספיק מה לראות.

בצהריים ממשיכים למקדש טה-פרום. אמנם נראה הגיוני להמשיך קודם למקדש ביון (Bayon), אך אליו נחזור כדי לצפות בשקיעה.

סמוך למקדש טה-פרום נמצא מקדש בנטאי קדי (Banteay Kdei). מקדש גדול זה שווה ביקור, אך אם אין זמן לבקר בו ביום הראשון, ניתן לדחות את הביקור ליום אחר.

לאחר הסיור במקדש טה-פרום נמשיך לעיר המוקפת חומה - אנגקור טום (Angkor Thom). במרכז העיר נמצאים מקדשים שונים, שהחשוב בינהם הוא מקדש ביון, אותו נשאיר לסוף. מקום קטן אותו לא כדאי להחמיץ באנגקור טום הוא מרפסת המלך המצורע (Terrace of the Leper King).

כשעתיים לפני השקיעה כדאי להגיע למקדש ביון (Bayon) כדי לסייר בו לפני ובזמן השקיעה. בסיום חוזרים למלון בסיאם ריפ.

עלות אופנוע עם נהג ליום זה - $6.

יום שני

ביום זה ניתן להתעורר מעט מאוחר יותר (לא יותר מדי!).

את היום השני נתחיל בנסיעה למקדש באנטי סריי (Banteay Srei). מקדש זה נמצא במרחק של כ-30 ק"מ מסיאם ריפ, אך שווה את הנסיעה. במקדש זה נמצאים תבליטי הקיר המרשימים ביותר באזור.

בדרך חזרה נמשיך למקדש בנטאי סמרה (Banteay Samre) - מקדש קטן, אבל עם אופי.

המקדש הבא במסלול הוא מקדש טה סום (Ta Som). המקום המרשים במקדש זה הוא השער הנגדי לשער בו תיכנסו. כדי להגיע אליו יש לחצות את המקדש, וללכת מעט בשביל היוצא מן הצד השני. שם נמצא שער שעליו השתלט עץ ציורי.

המקדש הבא יהיה מקדש פרה קהאן (Preah Khan). מקדש זה הוא מקדש ענק. בדרך כלל יורידו אתכם בשער אחד, ויאספו אתכם בשער השני. עם זאת, האזורים היפים ביותר לטעמי במקדש הם דווקא שני השערים האחרים! באחד מהם (המזרחי) נמצאים כמה עצים המפרקים באיטיות את קירות המקדש, ובשני (הדרומי) המקדש גובל בג'ונגל, ונותן תחושה של מקדש אבוד.

לשקיעה נחזור פעם נוספת אל אנגקור ואט. באופן כללי השקיעה יותר צבעונית מן הזריחה, והיא צובעת את המקדש באדום. לכן, גם אם ראיתם את הזריחה - שווה לראות גם את השקיעה.

אגב, רבים יציעו לכם לטפס על גבעה הצופה אל אנגקור כדי לראות את השקיעה - בזבוז זמן מוחלט!!! נסו ותהנו...

לאחר השקיעה נחזור לסיאם ריפ.

עלות אופנוע עם נהג ליום זה - $8-$10 (המסלול ארוך יותר).

יום שלישי

גם ביום זה ניתן להתעורר מעט מאוחר יותר. יום זה יוקדש לביקור קצר באזור קבוצת מקדשי רולוס (Roluos Group). מקדשים אלו אינם מרשימים במיוחד, אך הם בכל זאת שווים ביקור.

את שאר היום השלישי נקדיש לביקור מחדש במקדשים היפים ביותר (לטעמכם!) בהם ביקרתם כבר. אחד הדברים היפים באנגקור הוא שבכל פעם שמגיעים למקום בו ביקרתם, תמיד תמצאו בו משהו חדש.

עלות אופנוע עם נהג ליום - כ-$6.


לאחר שטייל באנגקור, שלח אלינו דורון הליס את ההצעה הבאה:

ניתן להשכיר ג'יפ עם נהג כדי להגיע אל מקדש בנג מלאה (Beng Melea) שהוא מקדש עליו השתלט הג'ונגל, והוא ממש מדהים (אפילו יותר מאשר מקדש טה-פרום), ואל קבל ספיאם (Kbal Speam) שהוא מפל הזורם על סלעים בהם נחצבו תבליטים יפיפיים. בדרך חזרה ניתן לבקר במקדש בנטאי סריי (Bantey Srei). מדוע ג'יפ? כי הדרך לשם היא דרך לא דרך (ממש הרגשתי כמו ראלי פריס-דקר), אך בזכות זה אפשר להיות במקומות אלו לבד, בלי ההמונים, באחד המקומות היותר מדהימים שראיתי.

עלות ג'יפ עם נהג היא כ-$40 ליום. ניתן למצוא תמיד אנשים שיסכימו לחלוק אתכם את ההוצאה.

הצעה נוספת היא לשכור אופניים ליום האחרון על מנת לחזור ולראות את המקומות לבד ולאט בלי אף אחד על הראש (בעלות של $1).


כניסה ליום אחד - $20
כנידה לשלושה ימים - $40
כניסה לשבוע - $60

על הכרטיס מופיעה תמונתו של בעל הכרטיס. ניתן להצטלם במקום

אהבת את הדף על מקדשי אנגקור?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.