טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מקדשי בגאן - מדריך טרקר

תמונות ממקדשי בגאן

מקדשי בגאן - מקדש דהאמיינגי - Dhammayangyi Temple מקדשי בגאן בשקיעה כמה ממקדשי בגאן מקדשי בגאן בשקיעה מקדשי בגאן - מקדש אנאנדה - Ananda Temple מקדשי בגאן - מקדש אנאנדה
Ananda Temple מקדשי בגאן - מקדש אנאנדה
Ananda Temple מקדשי בגאן - מקדש אנאנדה
Ananda Temple מקדש טטבינו - Thatbyinnu Temple מקדשי בגאן - פגודת שווזיגון - Shwezigon תצפית מקדש גאו-דאו-פאלין
Gawdawpalin Pahto

בגאן (Bagan) היא יעד התיירות החשוב ביותר בבורמה. שם הייתה עיר הבירה הראשונה של האימפריה הבורמזית, וכיום אחד מהאתרים הארכיאולוגיים העשירים ביותר בדרום-מזרח אסיה.

העיר בגאן (לשעבר פגאן) נמצאת במרכז בורמה, על הגדה המזרחית של נהר אירוואדי (Irrawaddy River), נמצאת כ-145 ק"מ דרום-מערבית למנדליי. חשיבותה של בגאן היא בעברה, ולעיר בגאן אין חשיבות מעבר להיותה מקום נוח לישון בו בעת הסיור באזור.

בשטח שגודלו 42 קמ"ר, נמצאים מעל 2000 מבנים, מקדשים ופגודות, המייצגים את התרבות העשירה שהתקיימה באזור במאות 11-13 לספירה. רבים מן המבנים שופצו, שוחזרו ונמצאים כיום בשימוש. העיר בגאן נהרסה בשנת 1287 כאשר היא נכבשה על-ידי המונגולים, ומאז לא חזרה אל גדולתה.

ב-8 ביולי 1975 ארעה באזור רעידת אדמה קשה, שהסבה נזקים קשים למעל מחצית המבנים החשובים במקום, והרסה לחלוטין אחרים.

סיור במקדשים

הסיור בבגאן משלב יופי מדהים אך יש בצידו גם מספר דברים המעיבים על הסיור. הבעיה העיקריות בבגאן היא העובדה שמתייחסים אל התיירים כאל דולרים מהלכים. בכל מקום ינסו למכור לכם משהו, או סתם לבקש כסף.

מאחר ובשנת 2003 נפלה תיירת מאחד המקדשים ומתה, סגרה ממשלת בורמה את הכניסה לקומות העליונות של חלק גדול מן המקדשים, וחבל... עם זאת עדיין יש כמה מקדשים אליהם ניתן לטפס כדי לראות את הזריחה/שקיעה/נוף.

נושא אחד שהטריד אותי בעת הביקור בבגאן הוא השמירה על זכויות האדם באזור. התושבים של בגאן, שגרו שם עד 1990, פונו משם על ידי הממשלה, והועברו נגד רצונם אל בגאן החדשה, כדי לאפשר לתיירים לראות את בגאן "נקייה" מתושבים.


הכניסה לאזור בגאן עולה 10 דולר אמריקאי. התשלום נעשה עם הכניסה לעיר (ברכב, ספינה או מטוס). אין אפשרות להתחמק מהמס, מאחר וכל בית מלון ידרוש את הקבלה בזמן שתבקשו להתאכסן בו (מוטל עליהם קנס גבוהה אם הם לא עושים זאת). כשתשלמו את דמי הכניסה, תדרשו להראות דרכון, ומספרו יירשם על כרטיס הכניסה.

מחיר הכניסה הוא לשלושה ימים מזמן הכניסה, שזהו זמן מספיק בהחלט לסיור במקדשים.

מחיר הכרטיס אינו כולל ביקור במוזיאון הארכיאולוגי של בגאן שעולה $5 (פתוח מ-9:00 עד 16:30) או מוזיאון הלקה (Lacqueware) שעולה $2 (פתוח מ-9:00 עד 11:00, ומ-13:00 עד 16:00).

בחלק מן המקדשים נדרש תשלום נוסף (כ-30 עד 50 צ'אט) עבור השימוש במצלמה בשטח המקדש.


כיצד מגיעים

קיימות ארבע אופציות עיקריות להגיע אל המקדשים (ולסייר בינהם):

 • אופניים
  הדרך המומלצת לסיור ביום הראשון. השכרת אופניים זולה, והשטח מישורי ונוח לנסיעה. עם זאת, לא מומלץ לנסות להגיע אל המקדשים המרוחקים באופניים - את זה כדאי להשאיר ליום השני. העלות - בין 200 ל-300 צ'אט.
 • כרכרה עם סוס
  הדרך המומלצת לסיור ביום השני. באמצעות הכרכרה ניתן להגיע למקומות היותר רחוקים, בהם השבילים מכוסים חול המקשה על תנועת האופניים.
 • השכרת רכב
  אם המעות מצויות בכיסכם...
 • הליכה ברגל
  לא מומלץ. הטמפרטורות יכולות להיות גבוהות, ואין צל למעט בתוך המקדשים.

אהבת את הדף על מקדשי בגאן?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.