טרקר - טיולים בארץ ובעולם

מקדש פו צ'מפאסאק - מדריך טרקר

תמונות ממקדש פו צ'מפאסאק

מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak מנחות לאלים (2004) מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak כף רגל של בודהא (2004) מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak מקדש פו צ'מפאסאק (2004) Wat Phu Champasak

(Wat Phu Champasak)

מקדש פו צ'מפאסאק (Wat Phu Champasak) נחשב לאתר הקדוש ביותר בדרום לאוס. המקדש נבנה בתקופת צ'נלה (Chenla) במאות ה-6 עד ה-8, ובהמשך היה אחד ממקדשי אימפריית הקמר.

המבנים שנשתמרו במקום אינם מדימים כמו אלו שנשארו במקדשי אנגקור בקמבודיה, אך הסביבה ההררית, והמקדש המעניין הופכים את הביקור כאן לכדאי.

מקור סיני מן המאה ה-6 מספר כי המקדש על ההר היה שמור כל הזמן על ידי 1000 חיילים, וכי במקדש זה הוקרבו בני אדם לאלים. כל שנה היה עולה המלך עצמו אל המקדש, ומקריב קורבן אדם.

במקום הוקם בשנת 2004 מוזיאון לעתיקות המקום. המוזיאון מלא בהסברים מפורטים באנגלית על המשמעות הדתית של כל מוצג (לטעמי - מעניין מאד!).

ההגעה אל מקדש פו צ'מפאסאק

המקדש עצמו נמצא כ-8 ק"מ מצפון לכפר הקטן צ'מפאסאק (Champasak). את הדרך מן הכפר ניתן לעשות באופניים או לשכור ג'מבו (תלת אופן) אם אתם לא לבד.

אהבת את הדף על מקדש פו צ'מפאסאק?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.