טרקר - טיולים בארץ ובעולם

נהר המקונג - קומפונג צ'ם - קראצ'י - מדריך טרקר

תמונות מנהר המקונג

מעדן מקומי - עכבישים מטוגנים קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קומפונג צ'ם - Kompong Cham קראצ'י - Kratie

(Mekong River: Kompong Cham, Kratie)

נהר המקונג עובר דרך קמבודיה בדרכו מלאוס אל ויטנאם. לאורכו של נהר המקונג ממוקמים מספר ישובים בהם שווה לבקר אם אתם בדרככם צפונה אל לאוס.

סקואון - Skuon

העיירה סקואון היא עיירה קטנה בה עוצרים האוטובוסים מפנום-פן אל קומפונג צ'אם. המיוחד בעיירה זו הוא המאכל החביב על תושביה - עכבישים בטיגון עמוק. כאשר האוטובוס לקומפונג צ'אם עוצר להפסקה, שווה לרדת ולו רק כדי להתרשם מהצלחות העמוסות במעדן.

קומפונג צ'ם - Kompong Cham

העיירה קומפונג צ'אם שוכנת על גדת נהר המקונג, ליד גשר חדש שנבנה במימון יפני על הנהר, שהוא כיום הגשר היחיד העובר מעל המקונג בשטח קמבודיה. העיירה משמשת צומת דרכים ראשית לכבישים ולסירות השטות על הנהר.

רוב המטיילים המגיעים את קומפונג צ'אם עושים זאת בדרכם לאורך הנהר לכיוון הגבול עם לאוס או בדרכם משם. עם זאת, כדאי לדעת כי באזור העיירה יש מספר דברים אותם כדאי לראות, המצדיקים הישארות של יומיים-שלושה לפני שממשיכים הלאה.

כדאי לבקר בשוק המקומי כדי לראות את המאכלים האקזוטיים והפירות המיוחדים.


את הסיור באזור ניתן לעשות על-ידי השכרת אופנוע עם נהג, שיקח אתכם למקומות הבאים:

  • קו פאין - Koh Paen
    אי כפרי הנמצא בתוך נהר המקונג המחובר אל גדת הנהר באמצעות גשר במבוק מורכב או מעבורת בזמן עונת הגשמים. על האי מנזרים קטנים רבים, וזהו מקום טוב לפגוש נזירים סקרנים וליצור איתם שיחה.
  • מקדש נוקור - Wat Nokor
    על-פי כתובות שנמצאו במקום, מקדש זה נבנה במאה ה-11 לספירה על ידי המלך Surya Varman II. כיום נמצא בשטח המקדש מבנה מודרני היוצר ניגוד מעניין בין המקדש החדש ששולב במבנה המקדש הישן.
  • גבעת הנשים, גבעת הגברים - Phnom Srei, Phnom Pros
    האגדה מספרת שקבוצת גברים וקבוצת נשים התחרו בינהן מי יבנה מקדש במשך לילה שלם. הנשים בנו מדורה על הגבעה שלהן, והגברים טעו לחשוב כי מדובר בזריחה, והפסיקו את עבודתם. כך ניצחו הנשים בתחרות. הטיפוס על הגבעה הגבוהה מיותר, אך על הגבעה הנמוכה ניתן לפגוש עשרות קופים חברותיים.

קראצ'י - Kratie

העיירה קראצ'י משמשת גם היא כתחנת מעבר בדרך אל הגבול עם לאוס או ממנו. העיירה מפורסמת בעיקר בזכות העובדה כי היא המקום הטוב ביותר לראות את דולפיני האיראוואדי (Irrawaddi או בלטינית Trey Pisaut) הנדירים, שחיים במי המקונג סמוך לעיירה. דולפינים אלו הם דולפיני מים מתוקים, הנמצאים בסכנת הכחדה חמורה.

בתקופת שלטון החמר רוז', ניצודו דולפינים רבים מאד מסוג זה לשם ייצור שמן, עד שכיום חיים באזור רק כ-60 דולפינים (לעומת מעל 1000 בעבר).


כיצד מגיעים

כדי לראות את הדולפינים, יש להגיע למקום בשם קמפי (Kampi), כ-15 ק"מ מצפון לקראצ'י, שם ניתן לקחת סירה על הנהר כדי לצפות בדולפינים השוחים בזרם.

אהבת את הדף על נהר המקונג?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.