טרקר - טיולים בארץ ובעולם

סביליה - מדריך טרקר

(Sevilla)

העיר סביליה היא בירתו של חבל אנדלוסיה בדרום מערב ספרד, והיא גם העיר המרכזית מבחינת הכלכלה והתרבות של אזור זה. בעיר כ-700,000 תושבים, מה שהופך אותה לעיר הרביעית בגודלה בספרד.

העיר סביליה נוסדה עוד לפני התקופה הרומית בידי הצידונים על גדול הנהר גוואדאלקיוויר (Guadalquivir) החוצה את העיר לשניים. מאחר והעיר נמצאת באזור בו הנהר הופך לקשה לשייט ספינות, הפכה העיר לצומת חשוב עבור סחורות שעשו דרכן בנהר, והיו צריכות להמשיך את דרכן ביבשה. לאחר גילוי אמריקה הפכה סביליה למונופול לסחר עם היבשת החדשה, מה שהגדיל עוד יותר את כמות המסחר שבוצע בה. בהמשך איבדה סביליה את המונופול לטובת קאדיז, מה שהביא את העיר לתקופת דעיכה.

בסביליה התקיימה קהילה יהודית גדולה עד גירוש ספרד.

העיר מציעה למבקרים בה עושר של מבני פאר שחלקם נבנה עוד בתקופה המוסלמית, ובמקביל פעילות תרבותית ענפה ופסטיבלים רבים.

ההגעה אל סביליה


View ספרד in a larger map

מלונות בסביליה

ככל שתבצעו הזמנת מלון בסביליה מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בסביליה באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

מצודת סביליה - האלקזר המלכותי - Reales Alcázares de Sevilla

מצודת סביליה, או בשמה המורי האלקזר המלכותי (Reales Alcázares de Sevilla) היא ארמון מלכותי המורכב ממספר רב של מבנים וגנים בסגנונות שונים, שנבנו והורחבו לאורך שנים רבות. מגוון הסגנונות הגדול יוצר עומק ארכיטקטוני נדיר.

בניית הארמון החלה בידי המורים לאחר שכבשו את העיר בשנת 712, כאשר בתחילה הוקמה במקום מצודה שנועדה להגן על הנהר העובר בעיר. מאוחר יותר, הורחב ושופץ המבנה בסגנון הבנייה המורי האופייני. לאחר הכיבוש של האזור מידי המורים ב-1248, הפך האלקזר לארמון מלכותי ששימש למגורי משפחת המלוכה.

עד היום משמשות הקומות העליונות בארמון למגורי משפחת המלוכה הספרדית כאשר הם מגיעים אל סביליה, מה שהופך אותו לארמון המלכותי העתיק ביותר באירופה שעדיין משמש משפחת מלוכה.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1987 על מצודת סביליה - האלקזר המלכותי כעל אתר מורשת עולמית.

הסיור במצודת סביליה מתחיל בשער האריות (Puerta Del Leon) הנמצא תחת שלושה מגדלי שמירה. לאחר המעבר בשער נכנסים אל אזור חיילי המשמר, ששמו חצר האריה (Patio del León), שבקצהו שער משולש.

לפני שעוברים את השער המשולש, ניכנס אל דלת הנמצאת בצד שמאל של השער, ונגיע אל היכל הצדק (Sala de la Justicia), או חדר המועצה, שהיה גם הוא חלק מן הארמון המוסלמי המוקדם. כאן כדאי להביט למעלה אל תיקרת העץ היפה שנבנתה במאה ה-14 ועל העיטורים המסוגננים על הקירות. מכאן מובילה דלת (שכיום לא ניתן לצאת דרכה) המובילה אל חצר הגבס (Patio del Yeso). זוהי חצר מקושטת בעיטורי גבס מרהיבים, שהייתה חלק מהארמון המורי המקורי.

מכאן יוצאים בחזרה אל חצר האריה, ועובדים בשער המשולש אל חצר הציד (Patio de la Monteria). בפינה השמאלית הרחוקה נמצאים השירותים (חשוב לדעת היכן הם...).

בפינה הימנית הרחוקה של חצר הציד נמצאת עמדה בה ניתן להזמין סיור אל חלקו העליון של הארמון, זה שעדיין משמש למגורי משפחת המלוכה. כאן ניתן לראות את חדר העבודה של המלך, את חדר קבלת הפנים ואת אולם הנשפים. כדאי כבר עתה להגיע לעמדת ההזמנות בכדי להזמין זמן לסיור, מאחר ובכל סיור יכולים להשתתף רק 15 איש. הסיור יוצא החל מהשעה 10:00 ועד 13:30, כל 30 דקות. עלות הסיור 4.35 אירו, הכוללים מדריך קולי בו מוקראים באנגלית הסברים אודות חלקי הארמון השונים. במהלך הסיור לא ניתן לצלם תמונות, ואת התיקים תאלצו להשאיר בארון תיקים לפני הכניסה.

ישר לפנים נראה את הכניסה אל הארמון המודחארי (Mudejar Palace) או ארמון פדרו ה-I "האכזר" (Palacio de Don Pedro). הארמון הוא גולת הכותרת של הסיור באלקזר. המילה מוחדארי מתייחסת לסגנון אומנותי המאמץ את האומנות המוסלמית הכולל שימוש בכתב ובעיטורים גאומטריים בלבד.

הארמון המודחארי נבנה בשנת 1364 על ידי צבא של בנאים שהובאו מכל רחבי דרום ספרד. התוצאה הייתה בניין חדש ומדהים שנבנה כולו מן היסוד, ובעיני רבים נחשב לפיסגת הבנייה בסגנון זה. הארמון נועד לשמש את פדרו כמקום בו יוכל לגור עם המאהבת שלו, לאחר שנטש את אישתו.

במרכז הארמון המודחארי נמצאת חצר העלמות (Patio de las Doncellas). זוהי חצר קטנה באופן יחסי שסביבה קשתות אבן מגולפות עשירות בפרטים, קישוטי קרמיקה צבעוניים ופיתוחי גבס בסגנון מוסלמי. הקומה השניה של החצר נבנתה מאוחר יותר, ולכן היא בנוייה בסגנון רנסאנסי. במרכז החצר בריכה מאורכת שנותנת יופי נוסף למקום. בעבר הייתה ריצפת החצר מרוצפת, והבריכה הוסתרה מן העין, כי המלך פיליפ ה-II חשב שהיא "מלוכלכת ומגעילה". רק בשנת 2002 התגלתה הבריכה המקורית, ולאחר מספר שנות שיפוצים נפתחה החצר לציבור מחדש. שווה לתת מבט על דלתות העץ היפות בדלתות החצר, שהן דלתות העץ המקורית שנבנו בשנת 1366 (!). החצר היא אחד המקומות היפים לצילום בארמון המלכותי. שמה של החצר נובע מן האגדה המספרת כי המורים דרשו לקבל 100 בתולות בכל שנה ככופר מהממלכות הנוצריות של חצי האי האיברי. סיפור זה סופר בכדי לדרבן את הנוצרים למלחמה בעת שיחרור ספרד מידי המורים.

החדר החשוב ביותר בארמון הוא היכל השגרירים (Salon De Embajadores) או היכל הכתר (Salon del Trono). כאן נערכו האירועים הרשמיים של בית המלוכה. קירות החדר מקושטים בהדר רב, וכיפת העץ של החדר פשוט נפלאה.

החדר השלישי החשוב בארמון המודחארי הוא חצר הבובות (Patio de las Muñecas). חצר מרוצפת זו קטנה בהרבה מחצר העלמות, אך היא מקושטת בהדר רב ובגילופי אבן מרשימים. גם כאן הקומה השניה נוספה רק במאה ה-19. מקור השם הוא מפרצופים קטנים שקישטו בעבר את הקשתות. אומרים שמי שמוצא את הפרצופים מקבל מזל טוב, אז קדימה!

חדר נוסף בארמון הוא חדר השינה של המלכים המוריים (Dormitorio De Los Reyes Moros) בו ישנו המלכים במהלך הקיץ, מאחר וחדר זה היה מוגן היטב מהחום. התיקרה בחדר עשויה עץ, והיא מקושטת בעושר רב.

מכאן כדאי לצאת אל הגנים ולטייל בהם. מאחד מן הגנים, גן הריקודים (Jardín de las Danzas) מוביל מעבר תת קרקעי אל המרחצאות של מריה דה פדייה (Los Baños de Doña María de Padilla) היפים. תוכלו לזהות את הכניסה אל המרחצאות לפי הבריכה הנמצאת לצד הכניסה, אליה נופל מפל מים.


 • שימו לב שבימי שני יש אפשרות לבקר בארמון ללא תשלום בשעות מסויימות (בהתאם לחודש) - ראה פירוט תחת "עלויות"

מבוגר: 8.75 אירו
ילדים (מתחת גיל 16): ללא תשלום

אפריל עד ספטמבר: בימי שני בין השעות 18:00 ל-19:00 הכניסה חופשית.
אוקטובר עד מרץ: בימי שני בין השעות 16:00 ל-17:00 הכניסה חופשית.


אוקטובר עד מרץ:
כל השבוע - 09:30-17:00
אפריל עד ספטמבר:
כל השבוע - 09:30-19:00


954-50-23-24


Plaza del Triunfo, Seville


מידע נוסף ניתן למצוא באתר מצודת סביליה - האלקזר המלכותי

כיצד מגיעים


View סביליה in a larger map

הקתדרלה של סביליה - Catedral de Sevilla

הקתדרלה של סביליה (Catedral de Sevilla) הידועה גם בשם קתדרלת סנטה מריה דה לה סדה (Catedral de Santa María de la Sede) היא הקתדרלה הגדולה ביותר בעולם (בזיליקת פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן איננה נחשבת קתדרלה), והיא הכנסייה השלישית בגודלה בעולם. הקתדרלה משתרעת על פני שטח עצום של 11,520 מטרים רבועים, והתיקרה בחלקה הגבוה ביותר מגיעה ל-42 מטרים מסחררים.

במקור הוקם כאן המסגד הגדול אל-מוהאד, עם מגדל מואזין (מינרט) שבנייתו הושלמה ב-1198. כאשר סביליה נכבשה על ידי הספרדים מידי המורים, החליט המלך פרננדו ה-III להסב את המסגד לכנסייה.

ב-1401 הוחלט להרוס את מבנה המסגד הישן, ולבנות במקומו קתדרלה, שבנייתה הושלמה בין השנים 1402 ל-1506. האמירה שליוותה את בניית הקתדרלה הייתה "הבה נבנה בניין כזה שהדורות הבאים יחשבו אותנו למשוגעים" (או כך לפחות מספרת האגדה).

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1987 על הקתדרלה של סביליה כעל אתר מורשת עולמית.

הכניסה לכנסיה היא מן השער הדרומי (Puerta de San Cristóbal).

לאחר שניכנס, נעבור דרך סידרת חדרים, עד שנצא אל חלל הכנסיה. אם נתחיל ללכת לאורך הקיר שמימיננו, נוכל כעבור כ-20 מטרים לראות לפנינו את קברו של כריסטופר קולומבוס, מגלה אמריקה שנפטר בשנת 1506. הקבר נמצא בארון קבורה הנישא על כתפיהם של ארבעה מלכים מפוסלים, המייצגים את חיילי ארבע הממלכות הספרדיות: קסטיליה, ליאון, אראגון ונווארה. במקור נקבר קולומבוס בקתדרלה של הוואנה באי אותו גילה במסעו הראשון ב-1492. אך במהלך אירועי המרד הקובני של 1902, העבירה ספרד את שרידיו אל סביליה. בשנת 2003 נפתח הקבר בכדי לבצע בדיקת DNA שתוודא כי הקבר אכן מכיל את שרידיו של קולומבוס, והבדיקה הצביעה על כך כי כנראה (לא בוודאות) מדובר בשרידי המגלה הנודע. ברפובליקה הדומיניקנית קיים מקום נוסף בו טוענים כי קולומבוס נקבר, אך משם מעולם לא נלקחה דגימה לבדיקת DNA.

משמאלנו נמצא מרכז הקתדרלה מכיל שני אזורים מרכזיים - בית המקהלה ומולו המזבח הגבוה. לפני שניכנס אליהם, נביט אל הקיר החיצוני משמאלנו, ונראה את העוגב של הקתדרלה, שנבנה במאה ה-15. העוגב מחולק לשני חלקים משני צדדי בית המקהלה. העוגב מקושט בעץ, ומגולף בפירוט רב.

המזבח הגבוה (Altar Mayor) המרשים תוכנן בשנת 1482, והוא עבודת חייו של אמן אחד, פיטר דנקרט (Peter Dancart), שהקדיש לבניית המזבח את כל חייו, ותלמידיו השלימו את המלאכה לאחר מותו. מזבח ענק זה נחשב למזבח הגדול ביותר בעולם הנוצרי. בניית השלב הראשון של המזבח ארכה מעל 80 שנים עד להשלמתה בשנת 1564. המזבח המקורי בנוי מעץ ומצופה זהב, ומתנשא לגובה של 20 מטרים ולרוחב של 18 מטרים, ובו מגולפות 28 סצנות מחייהם של ישו ומריה הקדושה. ב-1550 הוחלט להגביה ולהרחיב את המזבח, ונוספו לו 16 סצינות מן הברית הישנה והחדשה. גובה המזבח לאחר ההגבהה מגיע ל-30 מטרים. בראש המזבח (קשה לראות מתוך הקפלה עצמה) נמצא פסל ישו עתיק מן המאה ה-14, בשם "ישו המיליון". בתחתית המזבח נמצא פסל עתיק מן המאה ה-13 של מריה, ששמו Santa María de la Sede, שעל שמו נקראת הקתדרלה של סביליה. בשנת 2012 החלו עבודות שימור על המזבח הגבוה, ונכון לחורף 2013, המזבח הגבוה נמצא בשיפוצים, ולא ניתן לראותו. סיום העבודות מתוכנן לאביב 2014.

מול המזבח הגבוה נמצא בית המקהלה (El Coro) בו כיסאות עץ מגולפים בקפידה מן המאה ה-15 עם מוטיביים גותיים ואיסלאמיים.

אם נקיף את מבנה המזבח הגבוה, נראה מאחורי את הקפלה המלכותית (Capilla Real). בדרך כלל הגישה אל הקפלה חסומה, אז אם יתמזל מזלכם והגישה פתוחה, נצלו את ההזדמנות. בתוך הקפלה נמצא פסל "הבתולה של המלכים" (Virgen de los Reyes) שפוסל במאה ה-13, שהיא גם הקדושה הפטרונית של סביליה. מתחת לפסל נמצא ארון קבורה מכסף בו נמצאת גופתו של המלך פרדיננד ה-III משחרר סביליה מידי המורים, שקיבל דרגת קדוש בשנת 1671 מידי האפיפיור. בקפלה קברים של מספר מלכים ובני משפחת מלוכה נוספים.

מעל הקפלה המלכותית נמצאת הכיפה של הקתדרלה. כיפה זו ניחנה במזל רע. מיד לאחר סיום בניית הקתדרלה, בשנת 1506, הכיפה התמוטטה. גם בשנת 1888 הכיפה התמוטטה פעם נוספת. אז כדאי ללכת באזור הזה מהר... :)

בצדה השמאלי של הקפאלה המלכותית נמצאת הכניסה אל החירלדה (La Giralda), מגדל הפעמונים העתיק המתנשא לגובה 97.5 מטרים, שהיה בעת בנייתו המגדל הגבוה בעולם, שהפך לאחד מסמליה של סביליה. המגדל נבנה במקור בשנים 1184-1196 בתור מגדל המואזין (מינרט) של המסגד הגדול. מגדל הפעמון התווסף אל המגדל בשנת 1568 לאחר שהמגדל המקורי נפגע ברעידת אדמה. בראש מגדל הפעמונים פסל בגובה 4 מטרים של דמות נשית המייצגת אמונה, הנושאת בידה את דגל קונסטנטין. בפנים המגדל לא נבנו מדרגות, אלא 34 רמפות בשיפוע, בכדי לאפשר למואזין לעלות אל ראש המגדל כשהוא רכוב על סוסו. ניתן לעלות אל הקומה הראשונה בגובה 76 מטרים (כן, לטפס את 34 הרמפות פלוס עוד 15 מדרגות!) ולהנות מנוף מרשים של העיר. העליה אל מגדל הפעמונים כלולה במחיר הכניסה.

לאחר הביקור במיגדל שווה לצאת אל חצר התפוזים (Patio de los Naranjos) דרך שער הלטאה (יש שם באמת לטאה, או בעצם תנין, תלוי מעל השער!), ולהנות מן הגן היפה. החצר, שנבנתה במאה ה-12, היא אחד החלקים היחידים שנותרו ממבנה המסגד הישן שעמד כאן לפני הקתדרלה. כמו במסגדים רבים אחרים, גם היא שימשה כמקום בו המאמינים המוסלמים יכלו לשטוף את רגליהם לפני התפילה, ולכן יש בה מזרקת מים. שימו לב אל "שער הסליחה" (Puerta del Perdon) שהיה בעבר השער אל המסגד. השער השתמר, כמו גם העיטורים שלו. הפסלים של הקדושים הנוצריים נוספו רק מאוחר יותר. זהו גם השער דרכו נצא בסוף הביקור.


 • התורים בכניסה יכולים להיות די ארוכים, אז כדאי להגיע מוקדם לפני שעיקר התיירים מגיעים. מצד שני, התור מתקדם די בזריזות.
 • כדאי להימנע מלהגיע אל הקתדרלה ביום א', אז היא נפתחת רק בשעה 14:30, והתורים בכניסה מאד ארוכים. הבעיה העיקרית היא שבשעות אלה התור עומד בשמש הקופחת.
 • לפני העליה אל החירלדה (מגדל הפעמונים) יכול להיות תור, אז גם כאן, כדאי להגיע לכאן מוקדם, ולעלות קודם לשאר הדברים.

מבוגר: 8 אירו
ילדים (עד גיל 15): ללא תשלום


כל השנה:
יום א': 14:30-18:00
יום ב': 11:00-15:30
ימים ג' עד שבת: 11:00-17:00

חודשי הקיץ (יולי-אוגוסט):
יום א': 14:30-18:00
יום ב': 09:30-14:30
ימים ג' עד שבת: 09:30-16:00


954-56-31-50


Avenida de la Constitucion, Seville


מידע נוסף ניתן למצוא באתר הקתדרלה של סביליה

כיצד מגיעים


View סביליה in a larger map

כיכר ספרד - פארק מריה לואיסה - Plaza de Espana - Parque de María Luisa

בשנים 1929 עד 1930 אירחה סביליה את התערוכה האיברו-אמריקאית של היריד העולמי (Expo 29). התערוכה התקיימה בפארק מריה לואיסה (Parque de María Luisa), שהוא פארק ציבורי המשתרע לאורך גדת נהר הגוואדאלקיוויר. לכבוד התערוכה נבנו מבנים רבים באזור הפארק וסביבו, כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא בניית כיכר ספרד (Plaza de Espana) העצומה בקצה הפארק, המשתרעת על פני 50,000 מטרים רבועים. במבנים שסביב הכיכר מוקמו משרדי היריד, ובה הוצגו התצוגות הספרדיות.

הכיכר נבנתה בסגנון כאילו-מורי, עם שימוש רב בקרמיקה צבעונית מזוגגת (azulejos), כאשר כל אחת מ-48 גומחאות הקרמיקה מייצגת מחוז אחר בספרד. הספרדים נוהגים להגיע לכאן בכדי להצטלם בגומחה של המחוז שלהם. בין הקשתות מופיעים פניהם של המלכים, האמנים, מגלי הארצות והסופרים הספרדים הגדולים. בכיכר עוברת תעלת מים באורך 500 מטרים שעליה ארבעה גשרים, ובמרכזה עומדת מזרקת וינסנטה טרבר (Vicente Traver). כיום משמשים המבנים שסביב הכיכר בעיקר כמבני ממשל ומוזיאונים.

אם הכיכר נראית לכם מוכרת, אז אולי זה בגלל שהיא הופיעה במספר סרטים:

 • לורנס איש ערב (1962)
 • מלחמת הכוכבים - פרק 1: אימת הפנטום (1999)
 • מלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים (2002)
 • הדיקטטור (2012) - סרטו של סשה ברון כהן

בסרטי מלחמת הכוכבים שימשה הכיכר בתור העיר Theed בכוכב Naboo.

אמנם אין מדובר במבנים עתיקים כמו מבנים אחרים בעיר סביליה, ויש הטוענים כי הצבעוניות של הכיכר מוגזמת, אך בכל זאת שווה לבקר כאן, להנות מן הפארק הציבורי הגדול, לסייר בכיכר ספרד עצמה ולהתרשם מגודלה העצום. בסך הכל מדובר ברבע שעה הליכה מן הקתדרלה של סביליה.

בכיכר ספרד נמצא המוזיאון הצבאי של סביליה (ראה רישום נפרד בהמשך).

ליד הכיכר, בכניסה לשדרות אל סיד (Avenida El Cid) נמצא פסלו של רודריגו דיאז אל ביבר (Rodrigo Diaz de Vivar) הידוע יותר בשם אל סיד, אציל ומנהיג צבאי בספרד של ימי הביניים, שהפך לגיבור לאומי ספרדי. אל סיד נולד בשנת 1044, ולקח חלק בקרבות בין הספרדים לבין המורים. הוא כבש את ממלכת וולנסיה ב-1094, והיה השליט שלה עד שמת ב-1099. משמעות השם אל סיד הוא הלורד או האדון, והוא נקרא בשם זה על-ידי המורים.


הכניסה לכיכר חופשית.
השכרת סירת משוטים לשיט של 45 דקות בתעלה: 5 אירו.
השכרת סירת מנוע : 9 אירו


כיצד מגיעים


הצג את סביליה במפה גדולה יותר

המוזיאון הצבאי של סביליה - Museo Hístorico Militar de Sevilla

בקומה השניה של מבנה כיכר ספרד נמצא המוזיאון הצבאי של סביליה (Museo Hístorico Militar de Sevilla), המופעל על ידי צבא ספרד. במוזיאון ניתן לראות כלי נשק שונים, שחזור של עמדות מקלעים, דגם של המצור על סביליה, מכונת ההצפנה הגרמנית אניגמה (Enigma) ממלחמת העולם השניה, מסיכת גז לסוס ממלחמת העולם הראשונה ועוד.

המוצגים אינם מלווים בהסברים רבים, וחבל.


 • יש להביא עמכם דרכון או תעודת זהות רשמית בכדי להיכנס.

הכניסה אל המוזיאון הינה ללא תשלום.


המוזיאון פתוח בשעות 09:00-13:00


34-95-4239909


כיצד מגיעים

המוזיאון נמצא בקומה השניה, בסוף שדירת העמודים, בצד ימין של כיכר ספרד (כאשר מביטים לכיוון המזרקה).

מטרופול פאראסול - Metropol Parasol

מבנה מטרופול פאראסול (Metropol Parasol) הוא מבנה העץ הגדול ביותר בעולם. מדובר בפרוייקט חדש יחסית שנבנה בין השנים 2005-2011 במקום בו עמדה בעבר פלאזה דה לה אינקרסיון (Plaza de la Encarnacion). המטרה הייתה לקחת אזור מוזנח ולהחיות אותו בצורה שגם תספק צל (מצרך חשוב בסביליה רבת השמש). אין ספק שמדובר במבנה שונה לחלוטין מכל מבנה אחר שראיתם במקומות אחרים. המקומיים קוראים למקום לאס סטאס (Las Setas), או בעברית "הפטריות".

גודל המבנה הוא 18,000 מטרים רבועים בארבע קומות, המתנשאות לגובה 28.5 מטרים. הקמת המבנה עלתה מעל 100 מיליון אירו, מה שגרם לשערוריה קטנה, כי התכנון היה רק עבור 51 מיליון. בבנייתו של המבנה נעשה שימוש בעץ אורן שהובא במיוחד מפינלנד. המבנה נראה כמו סדרת פטריות ענקיות המחוברות בינהן, כשהמרקם שלהן הוא בדומה לוופל בלגי ענק, שעליו שבילים ומדרגות המובילים אל נקודת תצפית בראש המבנה. בכדי לעלות אל גג המבנה יש צורך לעלות במעלית (בתשלום) הנמצאת בקומת המרתף של המבנה (הכניסה מצד שמאל של המדרגות העולות אל הרחבה שמתחת למבנה). במבנה מסעדות וחנויות. עוד במקום ניתן לבקר באנטיקווריום של סבילה (ראה פירוט נפרד בדף זה).


 • המבנה נראה מרשים מאד ביום, אבל בלילה הוא מואר בצורה מיוחדת, מה שהופך אותו ליפה במיוחד. גם מבני הכנסיות המוארים בלילה הופכים את הנוף הנשקף מכאן בלילה לייחודי עוד יותר.

כניסה: 1.4 אירו


כל השבוע: 10:00-14:00, 18:00-24:00


Plaza de la Encarnacion, Seville


כיצד מגיעים


הצג את סביליה במפה גדולה יותר

קאסה דה פילטוס - Casa de Pilatos

בנייתו של קאסה דה פילטוס החלה בשנת 1492, והוא נועד להיות ארמונם של מושלי אנדלוסיה (Adelantados Mayores). בשנת 1519 יצא המושל לבצע עלייה לרגל אל ירושלים, שם גילה שהארמון שלו בסביליה נמצא במרחק זהה מכנסיית קרוז דל קאמפו, כמו המרחק בין ביתו של פונטיוס פילאטוס אל גבעת הגולגולתא בירושלים, שהיא מקום צליבתו של ישו. פונטיוס פילאטוס היה נציב יהודה בין השנים 26 עד 36 לספירה, שעל פי הברית החדשה השגיח על משפטו של ישו, ונתן את ההוראה לצליבתו. מושל סביליה החליט להקים בסביליה 14 תחנות צלב מקבילות לדרך הייסורים (ויה דולורוזה) שבירושלים, שיתחילו בפתח ארמונו.

הבית משמש בחציו כמוזיאון וחציו עדיין משמש למגורים של הדוכסית לבית מדינצ'לי (Medinaceli). בארמון חצרות, גנים וחדרים רבים מקושטים בסגנון מוסלמי וגותי. קירות הארמון מעוטרים בקרמיקה מוסלמית צבעונית, וברחבי הארמון מפוזרים פסלים רומיים.


הסיור כולל כניסה חופשית אל הוקמה התחתונה של המבנה, הכוללת חצרות המעוטרות בגילופי אבן ושיש יפים ובאריחי קרמיקה צבעוניים.

אחת לשעה יוצא סיור מודרך אל הקומה העליונה של המבנה, שם ניתן לבקר בליווי מדריך בלבד. הסיור כלול במחיר הכניסה אל הבית. בקומה זו ניתן לראות את החדרים השונים של אזור המגורים, המקושטים בעושר רב.


סיור מלא: 8 אירו
קומה ראשונה בלבד: 6 אירו


נובמבר עד מרץ:
כל השבוע - 09:00-18:00
אפריל עד אוקטובר:
כל השבוע: 09:00-19:00


954-225-298


Plaza Pilatos 1, Seville


מידע נוסף ניתן למצוא באתר קאסה דה פילטוס

כיצד מגיעים


הצג את סביליה במפה גדולה יותר

האנטיקווריום של סביליה - Antiquarium de Sevilla

מתחת למבנה מטרופול פאראסול נמצא האנטיקווריום של סביליה (Antiquarium de Sevilla) בו מוצגים שרידים שהתגלו בעת שנעשתה באזור עבודה לבדיקת האפשרות להקים חניון תת קרקעי. האנטיקווריום מכיל שרידים מן התקופה הרומית (המאה ה-1) ומן התקופה המורית, כולל פסיפסים יפים ומוצגים נוספים. בין השרידים הותקנו שבילי הליכה למבקרים. המקום ממוזג היטב והמוצגים מוארים כראוי.


 • כניסה לאלקזר מקנה כניסה חופשית לעתיקות שמתחת למבנה.

כניסה: 2.6 אירו
רכישת כרטיס כניסה לאלקזר מקנה כניסה חינם לאנטיקווריום.


ימים ג' עד שבת: 10:00-20:00
יום א': 10:00-14:00


Plaza de la Encarnacion, Seville

(עדכון אחרון: ספטמבר 2013)

אהבת את הדף על סביליה?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.