טרקר - טיולים בארץ ובעולם

סלע הזהב - מדריך טרקר

תמונות מסלע הזהב

הסלע המאוזן - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo הסלע המאוזן - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo הסלע המאוזן - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo סלע הזהב - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo סלע הזהב - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo סלע הזהב - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo סלע הזהב - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo סלע הזהב - צ'ייצ'יו - Kyaiktiyo

(Kyaiktiyo)

סלע הזהב, הנקרא בפי תושבי בורמה צ'ייצ'יו, הוא סלע ענק מצופה זהב הממוקם בקצהו של צוק תלול. על הסלע מצוייה פגודה עדינה, בה נמצאת על-פי המסורת שערה של בודהא, אשר עוצרת את הסלע מלהתגלגל במורד הצוק. סלע זה, יחד עם מקדש שווה דגון בינגון, הם שני המקומות הקדושים ביותר לבודהיסטים בבורמה.

המאמינים נוהגים להדביק אל הסלע עלי זהב דקים, מנהג המביא על-פי האמונה מזל. בזכות עלי זהב אלה, הסלע מצופה כיום כולו בשכבה עבה של זהב. בנוסף, נוהגים המקומיים לתקוע פיסת עץ קטנה בין הסלע לבין הקרקע, ולתקוע שטר כסף בפיסת העץ. אומרים כי ניתן לראות את פיסות העץ מתכופפות עם תזוזת הסלע ברוח. אני לא ראיתי...

ההגעה אל סלע הזהב

השלב הראשון במסע אל סלע הזהב מתחיל באוטובוס היוצא מן העיר ינגון, ומגיע עד אל הכפר הנמצא לרגלי ההר עליו נמצא המקדש. שם כדאי ללון את הלילה, ואז בבוקר לצאת אל המקדש.

את חלקו השני של המסע מתחילים מן הכפר, ממנו יוצאת משאית אליה נדחפים עשרות מאמינים. המשאיות יוצאות החל משעה 06:00. שימו לב! המשאית האחרונה בערב בחזרה אל הכפר יוצאת מן המקדש בשעה 18:00! מי שישאר במקדש לאחר מכן יאלץ לחזור אל הכפר ברגל, או ללון במלון היקר אשר על ההר.

חלקו האחרון של המסע אל סלע הזהב הוא טיפוס של כ-4 ק"מ במעלה שביל תלול, אותו אפשר לבצע אך ורק ברגל. לעצלנים במיוחד ניתן לשכור ארבעה סבלים הנושאים אתכם על כיסא המחובר בין שני מוטות עץ.

על ההר בו נמצא המקדש ישנו רק מלון אחד, והוא יקר ביותר. לכן, את הביקור במקדש עושים בדרך כלל כביקור יום - עליה בבוקר וירידה בערב. הבעיה העיקרית עם לוח זמנים זה היא כפי שכבר הזכרתי קודם, שההסעה האחרונה מן המקדש יוצאת בשעה 18:00, ולכן מי שמעוניין לראות את השקיעה, ואת הסלע מואר בלילה, יאלץ לפספס את ההסעה האחרונה, ולחזור אל הכפר ברגל. זוהי הליכה ארוכה (כ-10 ק"מ), אך כל הדרך היא בירידה לאורך כביש, אז אין צורך להיבהל מן המרחק! זו האפשרות בה אני בחרתי כשביקרתי במקדש - וזה היה שווה כל ק"מ של הליכה בחזרה.

אהבת את הדף על סלע הזהב?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.