טרקר - טיולים בארץ ובעולם

פאן דה אסוכר - מדריך טרקר

(Pan de Azucar)

פארק לאומי פאן דה-אסוכר מורכב משני חלקים - אי (Isla Pan de Azúcar) שעליו חיה מושבה של פינגוויני הומבולדט ( Humboldt penguins), אריות ים וציפורי ים, וחלק יבשתי בו יש קקטוסים רבים (מעל 20 מינים שונים), חיות שונות ותצפיות מרשימות.

למרות שהאזור הינו יבש ביותר, וכמעט ולא יורדים בו גשמים, האדים והערפל המגיעים מן הים מזינים את הצמחיה, ומאפשרים לה לשרוד.

בשנת 2015 פקדה את האזור סופה גדולה שגרמה להצפה ולכיסוי חלקים גדולים של העיר בבוץ. העיר והתשתית שלה מתאוששות מאסון טבע זה, אך עד להתאוששות המלאה, עדיין קשה להגיע אל העיירה, ולכן גם אל הפארק. גם בפארק עצמו חלק מהכבישים נסגרו, וחלק משבילי ההליכה נהרסו, אך הם בתהליך תיקון.

ההגעה אל פאן דה אסוכר

הפארק נמצא כ-20 דקות נסיעה מן העיירה צ'ניירל (Chañral). מהעיירה ניתן לארגן הסעה אל הפארק או להגיע עם רכב.

סיור בפארק הלאומי

מומלץ להקדיש יומיים לסיור בפארק לאומי זה. שימו לב שנכון לספטמבר 2016, בשל ההצפות שהיו באזור ופגעו בו קשות, הכניסה היחידה לשמורה שעדיין פתוחה היא הכניסה הדרומית (הצפונית והמרכזית סגורות).


פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar קקטוס קופיאפואה (2002) Copiapoa Cactus שועל אפור (2002) Gray Fox פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar קורמורן אדום-רגל (2002) Red-Legged Cormorant שקנאים (2002) Pelicans פינגווין הומבולדט (2002) Humboldt penguins פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar פאן דה אסוכר (2002) Pan de Azucar

ניתן ללכת (או להגיע ברכב) כ-8 ק"מ לתצפית מרשימה על המפרץ הממוקמת על אחד ההרים הנמצאים באזור (Las Lomitas) - יש דרך עפר המגיעה אל התצפית, אך הדרך היא בעלייה עד אל התצפית, אז היא מתאימה בעיקר למיטיבי לכת. בדרך ניתן לפגוש שועלים, גואנקו (Guanaco - חיות פרא שהיא סוג של לאמה) ומעל 20 סוגים שונים של קקטוסים. נכון לשנת 2016, הדרך סגורה בשל השיטפונות של 2015.

סיור מעניין נוסף הוא לקחת סירה, ולשוט אל אי "פאן-דה-אסוכר", כדי לראות מושבת פינגוויני הומבולדט, וחיות אחרות החיות על האי. הסיור לא כולל ירידה אל האי, אלא רק שייט מסביב. הסיור מזכיר מאד את הסיור באיי באייסטס ליד פיסקו בפרו, רק שמספר התיירים קטן בהרבה. במקום אין מזח, אז צריך להגיע אל הסירה בהליכה במים. בימים בהם הים גבוה, יתכן כי לא יצאו סירות אל האי.


בתוך השמורה קיים כפר דייגים (Caleta Pan de Azucar), ובו אזור קמפינג מקסים (בתשלום) על שפת הים. כמו-כן קיים אזור קמפינג השייך לפארק, הכולל גם ביקתות עם חשמל המגיע מפאנלים סולאריים, אך הוא יקר יותר.


  • הביאו איתכם אוכל אל הפארק, כי אמנם ניתן להשיג בכפר דגים טריים, ויש בו מסעדות, אך לא תמיד ניתן להשיג אוכל בערב, ואתם עלולים להישאר רעבים אם חזרתם מהסיור מאוחר.
  • לעיתים קרובות לא ניתן לשוט עם סירה אל האי בשל תנאי הים, אז אל תדחו את החלק הזה, וקחו את השיט ברגע שאפשר.

(עדכון אחרון: ספטמבר 2016)

אהבת את הדף על פאן דה אסוכר?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.