טרקר - טיולים בארץ ובעולם

פארק הקרחונים - לוס גלסיירס - מדריך טרקר

(Parque Nacional Los Glaciares)

פארק לאומי לוס גלסיירס (Parque Nacional Los Glaciares) מכסה שטח של 6,000,000 קמ"ר של הרים, קרחונים ואגמים בשטחה של פרובינציית סנטה קרוז (Santa Cruz Province) בדרום ארגנטינה. הפארק נמצא בחבל הארץ המכונה פטגוניה (Patagonia). רוב הפארק בלתי נגיש למבקרים, למעט שני אזורים - אזור פיץ רוי ליד העיר צ'אלטן (ראה בנפרד), ואזור פריטו מורנו.

בשטח הפארק יש 356 קרחונים, מתוכם 13 מוגדרים כקרחונים חשובים.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1981 על פארק הקרחונים כעל אתר מורשת עולמית.

מלונות בפארק הקרחונים

ככל שתבצעו הזמנת מלון בפארק הקרחונים מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בפארק הקרחונים באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

אל קלפטה - El Calafate

אל קלפטה, בירת אזור הקרחונים של ארגנטינה, נמצאת על הגדה הדרומית של אגם ארגנטינו (Lago Argentino) במחוז סנטה קרוז. ממנה יוצאים אל קרחון פריטו מורנו ואל השייט אל קרחון אופסלה.

הביקור באל קלפטה עצמה הוא בעיקר ביקור קולינרי. המסעדות בעיר מצויינות, ומגישות את מיטב הבשר הארגנטיני. חנויות השוקולד המשובחות משלימות את הארוחה בצורה מושלמת.

ביקור נחמד של כמה שעות אפשר לעשות בשמורת לגונה נימץ (Laguna Nimez), לגונה לא גדולה הנמצאת במרחק של כק"מ ממרכז העיר, ליד אגם ארגנטינו, בה ניתן לראות ציפורי מים רבות. קיים מסלול הליכה מעגלי נוח מאד סביב ללגונה שאורכו כ-500 מטרים. בכניסה לשמורה ניתן לראות תמונות של הציפורים החיות בלגונה כדי לזהותן במהלך ההליכה.


לגונת נימץ (2003) Laguna Nimes לגונת נימץ (2003) Laguna Nimes לגונת נימץ (2003) Laguna Nimes

קרחון פריטו מורנו - הקרחון המתנפץ

קרחון פריטו מורנו (Perito Moreno Glacier) הוא אחד מאתרי החובה של ארגנטינה. מעטים הם המקומות בהם הטבע כה מרשים וכה נגיש כמו בקרחון זה. להבדיל מרוב הקרחונים בעולם, פריטו מורנו הוא אחד משלושת קרחוני פטגוניה אשר אינם נמצאים בנסיגה. שטחו של של קרחון פריטו מורנו 250 קמ"ר, אורכו כ-30 ק"מ ועומקו מגיע עד לכ-700 מטר. בחזיתו אל האגם רוחבו מגיע ל-5 ק"מ וגובהו הממוצע 60 מטר מעל פני הים ועוד 130 מטרים מתחת לגובה המים. כדי לקבל מושג על מימדיו של הקרחון, נאמר כי ניתן להכניס עליו את כל העיר בואנוס איירס.

הקרחון מתקדם לכיוון אגם ארגנטינה (Lago Argentino) במהירות של שני מטר ליום (כ-700 מטר בשנה). אחת ל-4 עד 5 שנים הקרחון חוסם את מעבר המים מתחתיו לחלוטין, עד שלבסוף המים היו פורצים להם דרך, מה שגורם ליומיים של התנפצויות קרח. תופעה זו לא התרחשה לאחרונה בשנת 2012.

הקרחון נקרא בפי המטיילים הישראלים "הקרחון המתנפץ" על שום קולות הנפץ הנשמעים ממנו כל הזמן בעת שהקרח מתבקע. מפעם לפעם ניתן לראות גוש קרח ענק מתנתק מהקרחון, ונופל בקול רעם אדיר אל המים, מראה מהפנט ובלתי נשכח.

כדאי לדעת כי ההתנפצויות הגדולות ביותר קורות בדרך כלל אחר הצהריים, בימים של שמש.


קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier קרחון פריטו מורנו (2003) Perito Moreno Glacier

את הקרחון ניתן לראות מסידרה של נקודות תצפית, טיילות ומרפסות שהוקומו לנוחות המטיילים. ניתן גם (בתשלום) להצטרף להליכה על הקרחון או לשייט בסירה לידו.


בסביבת הקרחון יש אזור קמפינג, בו ניתן לישון (למי שמעוניין להישאר באזור יותר מיום אחד), אך ההגעה אל אזור הקמפינג דורשת הליכה ארוכה מהקרחון. בנוסף, הכניסה לפארק פעם נוספת דורשת תשלום עבור יום נוסף.


  • אם אתם רוצים לראות את הקרחון לבדכם, קחו מונית (כ-$40 לזוג), וסעו לפני גלי התיירים. אפשרות אחרת היא לסוע הלוך עם מונית, לישון לילה בחניון באזור, ולחזור למחרת עם אוטובוס.
  • קחו איתכם אוכל, כי האוכל במקום יקר מאד!

בכניסה לפארק תידרשו לשלם דמי כניסה בסך 330 פסו לאדם.


הפארק נפתח בשעה 08:00, ושעות הסגירה משתנות, בין 18:00 בשיא החורף ל-21:00 בשיא הקיץ (ינואר ופברואר).


מידע נוסף ניתן למצוא באתר קרחון פריטו מורנו

כיצד מגיעים

הביקור בקרחון פריטו מורנו אפשרי עם אוטובוס, מונית או רכב פרטי. הנסיעה לקרחון מתחילה בעיר אל-קלפאטה (El Calafate). המרחק עד לקרחון הוא 80 ק"מ.

ישנן מספר חברות המפעילות מיניבוסים לקרחון, ובדרך כלל יתלווה מדריך דובר אנגלית לאוטובוס, למרות שהמידע אותו יספק המדריך איננו נרחב. האוטובוסים עוזבים בדרך כלל סביב השעה 08:00 בבוקר, מאפשרים ביקור של כ-4 שעות בקרחון, ואז חוזרים סביב 16:00. המחירים הם כ-420 פסו לאדם לכרטיס הלוך וחזור (90 דקות נסיעה), לא כולל מחיר כניסה לפארק ואוכל.

מונית לקרחון תעלה בין 500 ל-600 פסו לנסיעת הלוך וחזור.

קרחונים אופסלה וספגזיני

קרחון אופסלה (Upsala) הוא קרחון גדול הנמצא כיום בנסיגה, ויש הרואים בכך הוכחה להתחממות כדור הארץ. אורכו 60 ק"מ, ורוחבו 10 ק"מ. אין אפשרות להגיע אליו ברכב או ברגל, אלא אך ורק בשייט בסירה. ניתן לקחת שייט בסירה היוצא מהעיר אל-קלפטה, ועובר בקרחון אופסלה, קרחון ספגזיני (Spegazzini) וקרחונים נוספים.


קרחונים צפים במימי אגם ארגנטינו (2003) קרחון אופסלה (2003) Upsala Glacier קרחונים צפים במימי אגם ארגנטינו (2003) קרחון ספגזיני (2003) Spagazini Glacier קרחון אופסלה (2003) Upsala Glacier קרחונים צפים במימי אגם ארגנטינו (2003) קרחון ספגזיני (2003)Spagazini Glacier קרחונים צפים במימי אגם ארגנטינו (2003)

השייט יוצא מנמל פונטה בנדרס (Punta Bandera) הנמצא כ-47 ק"מ מאל-קלפטה. לאחר שעה וחצי של שייט, העובר בין קרחונים עצומים בצבעים מדהימים הצפים במי אגם ארגנטינו, מגיעים אל קרחון אופסלה. משם ממשיך השייט למפרץ אונלי (Onelli) בו נפגשים שלושה קרחונים (לעיתים חלק זה של הסיור סגור!). שם גם ניתן לאכול צהריים במסעדה (יקרה). משם ממשיכים אל קרחון ספגזיני המרשים, שגובהו מגיע עד 135 מטרים.

משך השייט הוא כ-10 שעות. שימו לב - ארוחת צהריים איננה כלולה, אז הביאו אוכל איתכם (ניתן לקנות אוכל ביוקר גם על הספינה).

השייט מתקיים רק בין החודשים אוגוסט ואפריל.


השייט הינו תענוג יקר מאד במונחי תרמילאים - כ-150 עד 200 דולר. בנוסף יש צורך לשלם עבור הכניסה לפארק - כ-200 פסו לאדם.

(עדכון אחרון: אוגוסט 2016)

אהבת את הדף על פארק הקרחונים?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.