טרקר - טיולים בארץ ובעולם

פיסקו - פארק לאומי פאראקאס - מדריך טרקר

(Pisco)

עיירת הדייגים פיסקו ידועה בין המטיילים בכינוי "גלפגוס לעניים". הסיבה לכך היא שסמוך לעיר, נמצא פארק לאומי פאראקאס (Paracas National Reserve), שבתוכו קבוצת איים עליה שוכנים בעלי חיים רבים, המהווים תחליף (לא שווה ערך) לאיי גלפגוס.

בעבר הייתה העיר מרכז מטיילים גדול הרבה יותר, אך לאחר רעידת אדמה שפקדה אותה ב-2007, העיר לא ממש חזרה לעצמה, ועסקים רבים עברו אל העיירה פאראקאס הנמצאת מדרום לעיר.

מעבר לביקור בפארק הלאומי, העיר פיסקו היא חסרת ייחוד.

פיסקו היא חלק מהמסלול אותו עושים רבים מהמטיילים לאורך החוף (לימה - פיסקו - איקה - נאסקה - ארקיפה).

ההגעה אל פיסקו

העיר פיסקו ממוקמת על חוף הים של פרו, אך היא ממוקמת כ-6 ק"מ מערבית לכביש החוף הפרואני (הפאנאמריקנו). מסיבה זו רק אוטובוסים הנוסעים במיוחד אל פיסקו נכנסים אל העיר (מעטים).

אם אתם מגיעים באחד האוטובוסים הנוסעים לאורך כביש החוף, עליכם לבקש כי יורידו אתכם בצומת הכניסה אל פיסקו (נקרא גם צומת סן קלמנטה - San Clemente) על הכביש, ומשם לתפוס אוטובוס מקומי או מונית (יש רבים מאד כאלה באזור הצומת הממתינים לנוסעים המגיעים באוטובוסים - 10 סול לנסיעה). ההגעה אל פיסקו מלימה דרומה לוקחת כ-4 שעות.

חברת האוטובוסים המומלצת ביותר היא קרוז דל סור (אתר החברה)

קיים קו של אוטובוסים מקומיים המחבר את פיסקו עם איקה.

מלונות בפיסקו

ככל שתבצעו הזמנת מלון בפיסקו מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בפיסקו באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

איי באייסטס - Ballestas Islands

החלק המעניין ביותר בפארק הלאומי פאראקאס הוא ללא ספק איי באייסטס (Ballestas Islands). איים אלו נמצאים כ-15 ק"מ מול חופי פרו סמוך לעיר פיסקו, ועליהם מושבות גדולות של בעלי חיים שונים.

הסיבה להימצאות חיים רבים כל-כך דווקא כאן היא בשל זרם המבולדט (Humboldt current) המגיע אל חופי פרו בנקודה זו, ומקרר את מי הים. כמו-כן מביא הזרם איתו שפע של מזון ימי, מה שהופך את המים באזור לאחד מאתרי הדייג השופעים ביותר בעולם.

על האיים ניתן לפגוש אריות ים, פינגווינים וסוגים רבים של ציפורים ימיות.

האזור היה בעבר ביתה של תרבות עתיקה בשם "תרבות פאראקאס" שהתקיימה בתקופה הפרה קולומביאנית. השריד המפורסם ביותר של תרבות זו הוא ציור קרקע בשם "קנדלברו" (El Candelabro) המצוייר על צלע הר אותו רואים בדרך לאיי באייסטס. אורכו של הציור מגיע ל-128 מטרים.

המדהים בגאוגליפים בפרו היא העובדה שהם נשמרו לאורך השנים, בלי שיהרסו על ידי פגעי מזג האוויר והאדם. הסיבה העיקרית לכך היא שבאזור כמעט ולא יורדים גשמים כלל.


 שקנאי פרואני (2002)Peruvian Pelican גאוגליף קנדלברו (2002)Candelabro Geoglyph קורמורן אדום רגל (2002)Red-Legged Cormorant שחפית אינקה (2002) Inka Tern אריה ים (2002) Sea Lion  (2002) Turkey Vulture מושבת אריות ים (2002) Sea Lion Colony

סירות המנוע יוצאות לכיוון האיים, ועושות סיבוב סביבם. בנוסף עוברות הסירות ליד גיאוגליף קנדלברה.


  • קחו איתכם מעיל רוח טוב, מאחר והסירות נוסעות מהר, במיוחד בחזרה, ויכול להיות קר.

הדרך הזולה ביותר לבצע את השייט היא לקחת סיור מאורגן מפיסקו או פאראקאס, הכולל הסעה לנמל, שייט של כשעתיים בסירת מנוע וחזרה. הגעה ישירות לנמל רק תייקר את הסיור. עלות הסיור היא כ-30 סול. למחיר זה יש להוסיף עוד 10 סול לכניסה לשמורה ועוד 3 סול מס נמל. הסיורים יוצאים בכל יום בשעה 08:00 ובשעה 10:00 (אומרים שהסיור המוקדם טוב יותר).

בכל סירה נכנסים 30-35 איש.

מי שמעוניין, יכול להרחיב את הסיור, ולהמשיך מכאן גם לחצי האי פראקאס בתוספת של כ-10 סול (לטעמי - די מאכזב).

חצי האי פראקאס - Paracas

חצי האי פראקאס נמצא גם הוא בתוך הפארק הלאומי פראקאס.


הקתדרלה - The Cathedral

סיור בחצי האי יתחיל בביקור במקום בשם "הקתדרלה", בו ניתן לראות מערה ימית ותצורות סלע אחרות מתצפית הממוקמת מעל המערה (אי אפשר לרדת אליה).

לאחר מכן הסיור ממשיך למוזיאון חוליו טייו (Museo de Sitio Julio Tello) בתשלום נוסף (כ-3.5 סול) בו ניתן לראות ממצאים מתקופת פראקאס. המוזיאון באיקה מרשים הרבה יותר.

לסיום, מגיעים ללגונה בה ניתן לאכול ארוחת צהריים, לשחות במים ולסייר על החוף.

בקיצור - לא מרשים במיוחד, ומתאים רק אם אין לכם משהו יותר טוב לעשות, ולא חסר לכם כסף...


עלות סיור בחצי האי כ-20 סול.

חגיגות אדון היגון - Fiesta del Señor de la Agonia

חגיגות אדון היגון נמשכות שלושה ימים, שבמהלכם מתקיימות תהלוכות דתיות בהן נישא פסל ישו ברחבי העיר פיסקו, ומתקיימים מופעים שונים.

המסלול בו עוברת התהלוכה מקושט על ידי מאמינים בציורי קרקע צבעוניים המצויירים מאדמה ועלי כותרת של פרחים. התהלוכה עוברות בערב, ודורכת על הציורים.


פסטיבל אדון היגון (2002)Fiesta del Senor de la Agonia פסטיבל אדון היגון (2002) Fiesta del Se?or de la Agonia פסטיבל אדון היגון (2002) Fiesta del Se?or de la Agonia פסטיבל אדון היגון (2002)Fiesta del Se?or de la Agonia

(עדכון אחרון: אוגוסט 2016)

אהבת את הדף על פיסקו?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.