טרקר - טיולים בארץ ובעולם

צפון האי לוזון - מדריך טרקר

תמונות מצפון האי לוזון

נקודת התצפית - בנאווה טראסות האורז של בנאווה טראסות אורז - בטאד טראסות אורז - הכפר בטאד טראסות אורז - הכפר בטאד טראסות אורז - הכפר בטאד טראסות אורז - הכפר בטאד טראסות אורז - הכפר בטאד ארונות קבורה תלויים (2003) Hanging Coffins ארונות קבורה תלויים (2003) Hanging Coffins צפון האי לוזון: סגאדה - Sagada

(Luzon Island)

מלונות בצפון האי לוזון

ככל שתבצעו הזמנת מלון בצפון האי לוזון מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בצפון האי לוזון באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

טראסות האורז

טרסות האורז של צפון לוזון הן אולי האטרקציה המוכרת ביותר של הפיליפינים, ורבים רואים בהם את הפלא השמיני של העולם העתיק. בני שבט איפווגו (Ifugao) שחיו באזור ב-2000 השנים האחרונות מילאו לאורך השנים את מדרונות ההרים באזור בטראסות אורז המהוות מופת הנדסי.

אם נצמיד את הטראסות אחת לשניה בשורה, הן יקיפו את חצי כדור הארץ. המרחק האנכי בין הטראסות הגבוהות ביותר לאלו הנמוכות ביותר עולה על גובהם של הבניינים הגבוהים בעולם.

העובדה כי הטראסות נבנו בכלי עץ פרימיטיביים בלבד הופכת אותן למרשימות הרבה יותר. מערכת ההשקייה המסובכת שהביאה מים לטראסות באמצעות צינורות במבוק ותעלות ניקוז מרשימה מאד גם היא.

אפריל ומאי הם החודשים הטובים ביותר לביקור באזור, מאחר ואז הטראסות זורחות בצבע ירוק עז לפני איסוף האורז. במקום מגדלים רק יבול אורז אחד בשנה, כך שהאזור נאלץ למרבה ההפתעה לייבא אורז ולא לייצא.

הטראסות כיום עוברות תהליך של הרס איטי בשל חוסר תחזוקה.

ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 1995 על טראסות האורז כעל אתר מורשת עולמית.

בנאווה - Banaue

העיירה בנאווה ממוקמת באזור ההרים המרכזיים (Central Cordillera) בצפון האי לוזון. העיירה עצמה איננה מרשימה, אך היא משמשת בסיס נוח כדי לטייל בסביבה.

המקום הראשון בו אפשר להתרשם מן הטראסות הוא נקודת התצפית בבנאווה, הנמצאת במרחק כ-10 דקות נסיעה באופנוע על הכביש אל בונטוק. הנקודה נמצאת מאחורי קבוצת חנויות מזכרות.

בטאד - Batad

בטאד הוא כפר קטן ומרוחק בו נמצאות הטראסות הנחשבות למרשימות ביותר באזור. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו. הכפר נמצא לרגלי מספר הרים, ומדרונות כל ההרים בסביבה מכוסים בטראסות אורז מדהימות.בכפר יש מספר מסעדות ומקומות לינה.


כיצד מגיעים

אין אפשרות להגיע אל הכפר ברכב. הדרכים להגעה לכפר הן שתיים:

  • אופנוע
    הגעה עם אופנוע עד תחילת השביל המוביל לכפר, ואז טיפוס ברגל על ההר המפריד בין הכביש לכפר. אופנועים לא יכולים לעלות את העליה להר עם נוסעים, אך יכולים לרדת אותה.
  • ג'יפ
    ניתן לשכור ג'יפ שיקח אתכם אל ראש ההר, משם תמשיכו ברגל בירידה אל הכפר. בדרך חזרה תאלצו לטפס על ההר עד לחניה בה ימתין לכם הג'יפ. הנסיעה בג'יפ יקרה הרבה יותר, אך היא חוסכת את העליה בתחילת הדרך לכפר.

בכל מקרה, המראה הנשקף כאשר מתקרבים אל הכפר שווה בהחלט את המאמץ. השביל ברור מאד, ואין צורך במדריך כדי להגיע אל בטאד. כדאי לקבוע עם נהג האופנוע כי יאסוף אתכם יותר מאוחר באותו יום, או למחרת אם בכוונתכם להישאר ללון בלילה בכפר (מומלץ מאד!).

סגאדה - Sagada

הכפר סגאדה ידוע בשל הדרך המיוחדת של תושביו לקבור את מתיו. חלק מן המתים בכפר למעשה לא נקברים, אלא נתלים בארונות קבורה על קירות המצוקים באזור, או מונחים בארונות קבורה העשויים מגזע עץ חלול, ומוכנסים למערות הרבות באזור. את הגזע החלול לקבורה מכינים אנשי המקום לעצמם בהגיעם לגיל מבוגר, אלא אם הם חולים מכדי לגלף את הגזע, אז יעזור להם קרוב משפחה. מנהגי קבורה ייחודיים אלו מתרחשים באזור כבר כ-2000 שנה. במערות מסויימות ניתן לראות מאות ארונות קבורה, ולמרבה הצער התיירים במקום לא תמיד מקפידים לשמור על קדושת המת, עד כדי לקיחת עצמות כמזכרת.


כיצד מגיעים

העיירה סגאדה נמצאת במרחק נסיעה של שש שעות מן העיירה בנאווה, אך הדרך בין שתי העיירות הופכת לארוכה ומסוכנת הרבה יותר במהלך העונה הגשומה. את הדרך עושים באמצעות ג'יפני (מין רכב שהוא חצי ג'יפ וחצי אוטובוס). הכפר סגאדה נמצא סמוך לעיר המרכזית של האזור - בונטוק.

אהבת את הדף על צפון האי לוזון?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.