טרקר - טיולים בארץ ובעולם

קאפרי - מדריך טרקר

(Capri)

האי קאפרי הוא אי קטן הממוקם במפרץ נאפולי שבים הטירני, כ-5 ק"מ מול חופי חוף אמלפי בדרום איטליה.

האי קאפרי הינו מוקד נופש עוד מימי הרפובליקה הרומית, אז נהגו הקיסרים הרומיים להגיע לאי בכדי לנפוש בו, ובמיוחד הקיסר טיבריוס שנהג לערוך באי מסיבות השתכרות עצומות. מי שהקיסר לא חיבב, נזרק אל מותו מן הצוקים העצומים שבאי.

במיתולוגיה היוונית ידוע האי קאפרי בתור האי בו גרו הסירנות.

בשל הפופולאריות הגבוהה של האי, החודשים יולי ואוגוסט הינם עמוסים לעייפה בתיירים, ולכן פחות מומלץ להגיע לאי בחודשים אלו. בזמנים אחרים האי יכול להיות רגוע הרבה יותר ונעים לטיול.

ההגעה אל קאפרי


View Larger Map

מלונות בקאפרי

ככל שתבצעו הזמנת מלון בקאפרי מוקדם יותר, כך תוכלו להנות ממבחר גדול יותר של חדרים, וממחירים סבירים יותר.

לחץ כאן להזמנת מלונות בקאפרי באישור מיידי

(אתר hotelscombined.com הוא ההמלצה שלנו להזמנת מלונות בטוחה, אמינה, ללא עמלת הזמנה ובמחירים הטובים ביותר.)

האי קאפרי


מצוקים באי קאפרי

באי קאפרי שתי ערים עיקריות - קאפרי ואנאקאפרי. רוב הסירות יביאו אתכם אל המרינה הגדולה במתחת לעיירה קאפרי, ומשם תוכלו לקחת אוטובוס או מונית אל קאפרי או אל אנאקאפרי.


כיצד מגיעים

ההגעה אל האי קאפרי היא בדרך כלל באמצעות מעבורת המביאה את המבקרים אל המרינה הגדולה (Marina Grande). ניתן לקחת מעבורת מן המקומות הבאים (המחירים הם לכיוון אחד בלבד!):

 • מעבורת גדולה מהעיר נאפולי - כ-80 דקות שייט, כ-11 אירו לנוסע.
 • מעבורת מהירה מהעיר נאפולי - כ-50 דקות שייט, כ-16 אירו לנוסע.
 • הידרופויל מהעיר נאפולי - כ-40 דקות שייט, כ-17 אירו לנוסע.
 • מעבורת מהעיר סורנטו - כ-20 דקות שייט, כ-14 אירו לנוסע
 • סירות האוספות נוסעים מהעיירות שלאורך חוף אמלפי - כ-40 דקות שייט, כ-14 אירו לנוסע.

כמות המעבורות ביום והמחיר של הנסיעה משתנה לאורך השנה, וכמות המעבורות הגדולה ביותר היא במהלך חודשי הקיץ.

אם אתם מגיעים מאזור חוף אמלפי, כדאי לבדוק אם השירות פעיל, ואם כן להזמין מקום מבעוד מועד, מאחר וכמות המקומות על הסירה יכול להיות מוגבל.

המערה הכחולה - Blue Grotto - Grotta Azzurra

אחת האטרקציות המרכזיות באי קאפרי היא המערה הכחולה, שהיא מערה קטנה בתחתית אחד מן המצוקים הצונחים בתלילות אל הים. אל המערה מוביל פתח קטן אחד הפונה אל הים, ממנו המערה הכחולה מתמלאת במים. בזמן הגיאות או בשעה שיש גלים גדולים, עולים פני הים, ומכסים את פתח הכניסה למערה, המספיק למעבר של סירת משוטים קטנה אחת בכל עת בלבד.

ייחודה האמיתי של המערה הוא בצבע כחול טורקיז יפיפה אותו יוצרים קרני השמש בתוך מיימי המערה, צבע שהוא באמת מיוחד ומרשים.

הזמן של השייט עצמו בתוך המערה הוא קצר, והרעש בתוכה יכול להיות רב, בעת שמשיטי הסירות צועקים, מדברים ולעיתים אף שרים.

ההגעה אל המערה הכחולה היא יקרה, והצפיפות בכניסה אל המערה, במיוחד בחודשי הקיץ, הופכת את ההמתנה בכניסה לארוכה ומייגעת (צפו לבין שעה לשעתיים המתנה!). רבים יאמרו כי המחיר של הכניסה אינו מצדיק את ההנאה של הביקור בה, וכי מדובר במלכודת תיירים.


כניסה אל המערה הכחולה - קאפרי המערה הכחולה - קאפרי - איטליה המערה הכחולה - האי קאפרי

 • קיימת אפשרות לחסוך את עלות הסירה מהמרינה הגדולה אל המערה (כ-13 אירו) על ידי הגעה אל העיירה אנאקאפרי, וירידה ממנה אל המערה הכחולה (ברגל, באוטובוס או עם קטנוע).

עלות הכניסה אל המערה הכחולה של האי קאפרי מורכבת מכמה עלויות נפרדות:

 • סירה מן המרינה הגדולה אל המערה - 13 אירו
 • סירת משוטים להיכנס אל המערה - 8.5 אירו
 • כרטיס כניסה למערה - 4 אירו
 • טיפ למשיט הסירה - הוא כבר יבקש ממכם...

כל השבוע: 09:00 עד שעה לפני השקיעה

אנקאפרי - Anacapri

העיירה אנקאפרי ממוקמת על הגבעות הגבוהות שבמערב האי קאפרי. משמעות שמה של העיירה היא מעל-קאפרי, והיא אכן גבוהה משמעותית משאר האי (כ-150 מטרים יותר). העיירה הינה ציורית ושקטה ביחס לעיירה קאפרי התיירותית, והליכה בסימטאות הקטנות והמפותלות של העיירה יכולה להיות מהנה ביותר.


הבית האדום (Casa rossa) - אנאקאפרי - קאפרי אנאקפרי - האי קאפרי כנסיית סן מישל - אנקאפרי - האי קאפרי כנסיית סן מישל - אנקאפרי כנסיית סופיה הקדושה (Santa Sofia) - אנקאפרי הר סולארו (Monte Solaro) - אנקאפרי

מעל העיירה אנקאפרי מתרומם ההר הגבוה ביותר באי, הר סולארו (Monte Solaro) הנישא לגובה של 589 מטרים. אל פיסגת הר סולארו ניתן לטפס באמצעות רכבל כיסאות היוצא ממרכז העיירה עד לפיסגת ההר (ניתן גם לעלות או לרדת ברגל אם רוצים). מן הפיסגה ניתן להשקיף על כל חלקי האי.

רוב התיירים המגיעים אל אנקאפרי הולכים לאורך המדרחוב ההיסטורי הנאה של העיירה (Via Giuseppe Orlandi), שלאורכו מספר תחנות בהן אפשר לעצור. הרחוב מתחיל בכיכר ויטוריה (Piazza Vittoria) שם יש תחנת אוטובוס המגיע מהמרינה הגדולה.

התחנה הראשונה היא הבית האדום (Casa Rosso), שבו גר קולונל אמריקאי שהשתקע באי לאחר מלחמת האזרחים בארצות הברית, והתחיל לאסוף פריטים ארכילוגיים. בבית האדום מוזיאון קטן המכיל ציורי שמן של האי מן המאה ה-19. הכניסה למוזיאון הינה ללא תשלום למי שיש ברשותו כרטיס למערה הכחולה או לרכבל אל הר סולארו. הבית יפה גם אם רק מביטים בו מבחוץ וממשיכים במסלול.

התחנה השניה במסלול היא כנסיית סן מישל ( Chiesa San Michele Arcangelo) שנבנתה במאה ה-17 וה-18, והוקדשה למלאך מיכאל, שבה ריצפה מצויירת מרשימה, בה מצוייר גירוש אדם וחווה מגן העדן על גבי אריכי קרמיקה. ניתן ללכת מסביב לריצפה ולאחר מכן לעלות למרפסת ממנה ניתן לצפות על הריצפה מלמעלה.

התחנה האחרונה במסלול ההיסטורי היא כיכר ארמנדו דיאז (Piazza Armando Diaz), בה נערכו בעבר אסיפות העיר. הכנסיה שבכיכר היא הגדולה בכנסיות אנקאפרי, שנבנתה בשנת 1510 לכבוד הקדושה סופיה (Santa Sofia).


 • אם בכוונתכם לעלות אל הר סולארו, כדאי לדעת כי למעלה יכול להיות קר מאד גם כאשר למטה חם, במיוחד במהלך הנסיעה ברכבל הפתוח.
 • לפני שאתם עולים אל ההר, הסתכלו אל ראשו, מאחר ולעיתים קרובות ראשו של ההר מכוסה גם כאשר בשאר האי נאה.

עליה ברכבל אל הר סולארו:

כיוון אחד - 7.5 אירו
הלוך-חזור - 10 אירו
ילדים עד גיל 8 - ללא תשלום

כניסה לכנסיית סן מישל:

מבוגר - 1 אירו


כיצד מגיעים

הדרך הנוחה ביותר להגיע מהמרינה הגדולה אל אנקאפרי היא באמצעות קו אוטובוס הנוסע לאורך הכבישים הצרים והמפותלים, התלויים בצורה מפחידה על קירות המצוקים.

וילה סן מיקלה - Villa San Michele

שום ביקור באי קאפרי ובמיוחד בעיירה אנקאפרי אינו שלם ללא ביקור בוילה סן מיקלה (Villa San Michele). הוילה מפורסמת לא רק בגלל יופיה אלא גם בגלל שהיא הייתה ביתו של הסופר אקסל מונתה (Axel Munthe), סופר ורופא ממוצא שבדי (הוא היה רופאו האישי של גוסטב החמישי, מלך שוודיה), שכתב כאן את הספר האוטוביוגרפי "מגילת סןממיקלה", שתורגם למגוון שפות כולל עברית. הספר השפיע על דורות של קוראים ושל סופרים מכל רחבי העולם.

הוילה עומדת על המקום בו עמדה החווילות של טיבריוס קיסר, והיא מלאה בשרידים ארכיאולוגיים אותם אסף הסופר לאורך השנים.


וילה סן מיקלה - אנקאפרי וילה סן מיקלה - Villa San Michele - קאפרי וילה סן מיקלה - אקסל מונתה - קאפרי וילה סן מיקלה - אנאקאפרי

הסיור בוילה סן מיקלה מתחיל בוילה עצמה, בה ניתן לעבור בין החדרים השונים בהם נשמר הריהוט, ובו מוצג האוסף הארכיאולוגי אותו אסף הסופר אקסל מונתה. אך היהלום הוא בהחלט הסיור בגינה הרחבה והיפה של הוילה, המציעה תצפית מיוחדת על האי קאפרי ועל הים הנפרס לרגלי הצופה מגובה 327 מטרים מעל פני הים.


 • רבים טוענים כי הביקור בוילה סן מיקלה הופך למשמעותי הרבה יותר לאחר קריאת הספר זכרונות סן מיקלה שנכתב אודות האי קאפרי ואודות הוילה.

כניסה: 6 אירו


הוילה פתוחה כל ימי השבוע. שעות הפתיחה:

ינואר-פברואר: 09:00-15:30
מרץ: 09:00-16:30
אפריל: 09:00-17:00
מאי-ספטמבר: 09:00-18:00
אוקטובר: 09:00-17:00
נובמבר-דצמבר: 09:00-15:30


39-081-8371401+


מידע נוסף ניתן למצוא באתר וילה סן מיקלה

כיצד מגיעים

וילה סן מיקלה נמצאת בפאתי העיירה אנקאפרי, במרחק הליכה. הרחוב המוביל אל הוילה יוצא מן הכיכר הגדולה שבכניסה לעיר'כיכר ויטוריה (Piazza Vittoria) בכיכר עולים במדרגות שבקצה הכיכר, ופונים שמאלה אל דרך קפודימונטה (Via Capodimonte), בה הולכים כעשר דקות עד שמגיעים אל הוילה בצד ימין.

(עדכון אחרון: ספטמבר 2013)

אהבת את הדף על קאפרי?

חיפוש באתר:
Hotelscombined.com

לאן מטיילים השבוע?

קבלו טיפים, רעיונות ועדכונים בנושא טיולים בארץ או בחו"ל:
דוא"ל: *
שם פרטי:
שם משפחה:
טיולים בארץ
טיולים בחו"ל

* הפרטיות שלך חשובה לנו. אנחנו לא נעביר ולא נמכור את הפרטים שלך.